Skocz do zawartości

Rezonujace pianino


rad500

Recommended Posts

Witam,

mam w pokoju 2 pianina - jedno elektryczne (Roland) i 2 tradycyjne, nienastrojone, ktorego aktualnie nie uzywam.

Problem jest taki, ze jak np. slucham muzyki lub rozmawiam, to czasami rezonuje, tzn. prawdopodobnie struny graja.

Obecnie mam miniwieze Pianocraft i do niej male glosniki, to tak bardzo nie odczuwa sie tego poglosu. Czy ktos z Was ma w pokoju ze sprzetem stereo (kinem domowym) 

jakis instrument jak np. pianino? Jezeli tak - czy dac je np. na przeciwlegla sciane lub jakos inaczej wytlumic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rad500 napisał:

Witam,

mam w pokoju 2 pianina - jedno elektryczne (Roland) i 2 tradycyjne, nienastrojone, ktorego aktualnie nie uzywam.

Problem jest taki, ze jak np. slucham muzyki lub rozmawiam, to czasami rezonuje, tzn. prawdopodobnie struny graja.

Obecnie mam miniwieze Pianocraft i do niej male glosniki, to tak bardzo nie odczuwa sie tego poglosu. Czy ktos z Was ma w pokoju ze sprzetem stereo (kinem domowym) 

jakis instrument jak np. pianino? Jezeli tak - czy dac je np. na przeciwlegla sciane lub jakos inaczej wytlumic?

Może podłóż filc pod stopki lub spróbuj przytłumić płytę, musisz improwizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucić! 🤣 A tak na poważnie to nie widzę innej opcji niż wsunięcie między struny tłumików stroicielskich (myślę, że pocięta gąbka w grubsze paski też by zadziałała). Pozbędziesz się chociaż brzęczenia, ale w pianinie właściwie rezonuje wszystko, więc raczej pogłosu z pudła ani płyty się nie pozbędziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, rad500 napisał:

Chyba znalazlem rozwiazanie - trzeba cale pudlo rezonansowe wypchac czyms, np. szmatami lub styropianem. Glownie z przodu od spodu i z tylu pianina, ale tez troche od gory - tam gdzie sa mloteczki i struny.

Tylko nie styropianem. Styropian jest bardzo głośny i do tego ma nieprzyjemny odgłos. Jesli już to wykorzystaj "ciche" materiały dobrze tłumiace. Np. Stary koc lub "wsad" z poduszek/kołdry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywane i nie nastrojone.

Aktualnie gram na elektrycznym Rolandzie FP 30, a tradycyjnego nie bardzo mam gdzie przeniesc do innego miejsca w domu i sluzy jako mebel.

Nawet nie wiedzialem, ze tylna czesc moze tez tak rezonowac, a tam jest najwiecej przestrzeni do wytlumienia. 

Edytowano przez rad500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...