Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Jamo S60 sur


Shago

Recommended Posts

Cześć Wam :)

Chciałbym kupić wzmaczniacz stereo do posiadanych przeze mnie kolumn Jamo S60 sur.

Mam małe mieszkanie o całkowitej powierzchni 26m2, gdzie pod odjęciu kuchni i łazienki pozostaje 16m2. Do tej pory te kolumny grały z Onkyo 606, który jakiś czas temu uległ awarii (został naprawiony, pograł 2 miesiące i znowu coś padło, nie mam ochoty płacić kolejny raz za naprawę, 13 lat ma już na karku..).

Przeznaczenie to muzyka (bardzo lubię muzykę z gier), gry i filmy. Bardzo mocno rozważałem zakup Yamaha MusicCast R-N602, bo podoba mi się, że ma MusicCast, do tego wyjście na subwoofer (posiadam Jamo sub200), oraz wyjście na gramofon (mam kilka płyt gramofonowych zakupionych na festivalach muzycznych, chciałbym móc je posłuchać któregoś dnia).  Tylko czy ten wzmacniacz będzie miał sens w zestawie ze wspomnianymi głośnikami?

Jako alternatywę rozważałem porzucenie tych głośników i kupno wieży w stylu Yamaha MusicCast MCR-N470D, ale skoro mam już głośniki, z których jestem zadowolony, to nie wiem, czy chcę je porzucać... Dodam, że w 2022 chcę kupić większe mieszkanie, więc to zabrałbym ze sobą.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie co do wspomnianego wzmacniacza, czy ma to ręce i nogi.

 

Pozdrawiam :)

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych kolumn nie słyszałem, ale z opisów wynika iż są to kolumny surround i nie są zbyt mocne. Warto je w przyszłości wymienić na kolumny podstawkowe do prawdziwego stereo i subwoofer nie będzie Ci potrzebny. Co do samego amplitunera to lepszą opcją będzie wzmacniacz (lepsza jakość dźwięku) z odtwarzaczem sieciowym.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a10.html

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/yamaha-musiccast-wxad-10.html

Lub wszystko w jednym segmencie:

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RN602 to bardzo dobry amplituner, dzięki któremu będziesz mógł zbudować na prawdę dobry system stereo. Kolumny, które masz ( Jamo) niestety w stereo kompletnie się nie sprawdzają i w tym konkretnym przypadku nie ma sensu inwestować w mocny wzmacniacz. 
Jeśli masz w planach wymianę Jamo na coś lepszego to wybór Yamahy RN602 będzie uzasadniony w przeciwnym wypadku wstrzymałbym się z tym zakupem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heya

Po przecenach na BlackFriday w jednej z sieci zakupiłem Yamaha WXA-50. Zdecydowałem się, bo urzekły mnie możliwości i rozmiary tego wzmacniacza (w przyszłości idealne do sypialni), oraz bardzo pochlebne opinie w internecie. Kolumn na razie nie zmieniam, zobaczę na spokojnie po nowym roku. 

Dziękuję za odzew :)

Edytowano przez Shago
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...