Skocz do zawartości

Optymalne podłączenie amplitunera do TV.


Black Nyga

Recommended Posts

Witam, zakupiłem amplituner Yamaha R-N602 i podczas próby podłączenia go do TV Samsunga zorientowałem się, że nie posiada on wyjścia RCA. Stąd moje pytanie, jaki sposób na podłączenie go będzie najlepszy?

Amplituner posiada: wi-fi, bluetooth, rca, gniazdo cyfrowe optyczne.

Tv posiada:

-Wi-fi (Ale po próbie dodania głośników wi-fi, TV nie widzi wzmacniacza (podejrzewam, że jest to kompatybilne tylko z głośnikami samsunga lub ja robię coś źle)).

-Bluetooth (Straszna jakość- nie wchodzi w grę),

-Gniazdo cyfrowe optyczne

-Hdmi (eARC).

 

Podsumowując:

1. Czy da się połączyć te 2 sprzęty poprzez wi-fi i jaka będzie tego jakość.

2. Czy przejściówka z hdmi na RCA zadziała, jeżeli tak to co będzie najlepszym wyborem nie tracąc na jakości dźwięku?   Wi-fi, kabel optyczny toslink czy przejsciowka z hdmi na chinche(RCA)?

 

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Black Nyga napisał:

Czy podłączenie za pomocą przewodu optycznego Toslink różni się jakoś znacząco jakościowo od RCA?

To jest źle zadane pytanie. Gdyż wszystko zależy od tego, co jest źródłem każdego z tych sygnałów (i co odbiera ten sygnał etc.). Telewizor jest jednym z najgorszych źródeł dźwięku. Musisz i tak użyć przewodu optycznego, bo innego sensownego wyjścia nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...