Skocz do zawartości

Jaki amplituner KD do głośników Pylon Pearl 27


damian L

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy.

Posiadam wyżej wymienione głośniki i poszukuje do nich amplitunera kina domowego za max 3tys.

Dodam jeszcze że zestaw w przyszłości chce uzupełnić o głośnik centralny i subwoofer tej samej firmy.

Czy amplituner Yamahy RXV-685 będzie dobrym wyborem czy polecacie coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem na tym Yamaha Musicast RX-V4A ale porównując go z modelem Yamaha RXV-685 to ma chyba gorsze parametry. Nie wiem jak jest z tym 4 ohm bo głośniki mam 4 ohm i amplituner musi chyba też to obsługiwać. Ale mogę się mylić .

 

Yamaha RXV-685

Liczba kanałów7.2

Moc na kanał150 W

Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm) 125 / 165 / 190 / 235 W

Dekodery dźwięku wielokanałowegoDolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby Surround, Dolby TrueHD, DTS:X, DTS-HD Master Audio

Korektor dźwiękutak

Regulacja tonów wysokich/niskichtak

Radiointernetowe, FM (UKF) , liczba stacji: 40

 

 

Yamaha MusicCast RX-V4A

Liczba kanałów5.2

Moc na kanał115 W

Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm) 80 / 115 / - / - W

Dekodery dźwięku wielokanałowegoDolby Audio, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-Express, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio

Korektor dźwiękutak

Regulacja tonów wysokich/niskichtak

Radiointernetowe, FM (UKF), DAB, DAB+ , liczba stacji: 40

 

 

Jeśli chodzi o tego Denon 2700h to fajnie wygląda, parametry też chyba ok i teraz to już sam nie wiem czy Yamaha RXV-685 czy Denon 2700h... Co doradzicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RXV685 zapewni bardziej dynamiczne brzmienie oraz lepszą szczegółowość. Denon uspokoi nieco górę w Pearl 27 i dociąży średnicę i bas. 

Częściej wybieraną opcją w przypadku Pearl 27 jest Denon. Yamaha 6A będzie na pewno droższa niż 685 w związku z czym nie wiem czy jest sens czekać i dokładać jeszcze do tego interesu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Na początku chce podziękować za rady przy wyborze amplituner. Ostatecznie wybrałem Yamaha rx-v685. 

Teraz siedzę i mam problem z podłączeniem tego wszystkiego do kupy. Nie mogę uzyskać dźwięku na amplituner przez kabel Hdmi ARC. Podłączam w TV do Hdmi 3 ARC i w Amplituner do Hdmi out ARC i nie ma dźwięku. Zgodnie z instrukcja w amplituner ustawiłem Hdmi Control na on i ARC na on. Siedzę czytam instrukcje i nie chce ruszyć. Myślałem że zły mam kabel ale sprawdzałem na 5 bo tyle mam i nic nie gra. 

 

Mam też pytanie jak to z sobą wszystko połączyć. Mam dekoder cyfry +, PS4 PRO i amplituner. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam,

Jestem jeszcze przed zakupem sprzętu. Po zapoznaniu się z opiniami dość mocno nastawiłem się na kolumny Pylon Audio Pearl 27. Generalnie potrzehuje sprzęt przede wszystkim do słuchania muzyki z płyt CD. Salon mam dość duży bo z otwarta kuchnia to 84 m2. Chciałem mocny sprzęt aby to ogarnął. Biorac pod uwagę te kolumny to jaki wzmacniacz do tego ostatecznie, no i dodatkowo odtwarzacz cd. Czy Denon PMA900HNE i do tego odtwarzacz DCD900NE?

Proszę o fachową poradę.

Pozdrawiam 

Miłosz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, milosz88 napisał:

Witam,

Jestem jeszcze przed zakupem sprzętu. Po zapoznaniu się z opiniami dość mocno nastawiłem się na kolumny Pylon Audio Pearl 27. Generalnie potrzehuje sprzęt przede wszystkim do słuchania muzyki z płyt CD. Salon mam dość duży bo z otwarta kuchnia to 84 m2. Chciałem mocny sprzęt aby to ogarnął. Biorac pod uwagę te kolumny to jaki wzmacniacz do tego ostatecznie, no i dodatkowo odtwarzacz cd. Czy Denon PMA900HNE i do tego odtwarzacz DCD900NE?

Proszę o fachową poradę.

Pozdrawiam 

Miłosz 

Witaj Miłoszu.

Co cię skłoniło do prac archeologicznych na naszym forum i odkopywanie tematów  przed 3 lat?

Mówisz poważnie że masz 84M2 pomieszczenia?

 A w jakiej odegłości siedzisz od sprzetu? możesz jakies zdjecie dac schemat albo coś?

Nie ma możliwości aby Pearl 27 zagrały dobrze w takim pomieszczeniu.

PMA900 da się kupić tanio i jest powiedzmy w tym wyborze ok.

Ile masz płyt CD?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Witaj Miłoszu.

Co cię skłoniło do prac archeologicznych na naszym forum i odkopywanie tematów  przed 3 lat?

Mówisz poważnie że masz 84M2 pomieszczenia?

 A w jakiej odegłości siedzisz od sprzetu? możesz jakies zdjecie dac schemat albo coś?

Nie ma możliwości aby Pearl 27 zagrały dobrze w takim pomieszczeniu.

PMA900 da się kupić tanio i jest powiedzmy w tym wyborze ok.

Ile masz płyt CD?

 

 

Witam!!

Szukałem Podpowiedzi co do Pearl 27 i to znalazłem :)

Tak, jest 84m2 razem ale jest to w kształcie liter L. Szkic załączę - jeśli ktoś to ogarnie w moim wykonaniu (kółka sugerują ewentualne ustawienie kolumn)

Jeśli nie Pearl 27 to co polecasz, jaki zestaw?

Jeśli ten Denon to do niego żeby fajnie zagrało, chyba że nie Denon.

Obecnie mam Ok 200 płyt ale ciągle poszerzam zbiór.

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.20231122_094106.jpg.a1cb7aaf0bffb1cbe57e0e447452ca3f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PanKlor napisał:

To tylko 2 głośniki obok TV. Zaastanów się czy nie postawić subwoofera bezpośrednio za kanapą. Nie liczyłbym też na to, że taki zestaw "wypełni" dźwiękiem całe pomieszczenie. 

Rozumiem. Precyzując zestaw czyli Pearl 27 i Denon o którym pisałem jest ok czy jakieś inne kombinacje proponujesz rozważyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te kropki sa źle zaznaczone. Stereo z przodu ok. ale te tyłu to nie jest ani kino ani kwadrofonia więc odpada.

Niby tu masz 5 metrów długości co jest ok. To nie mogę sobie wyobraźić jak to wygląda. Schemat absolutnie nie oddaje 80m.

Moim zdaniem weź sprzęt używany.

Wchodzi w gre? To pomogę coś znaleść.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...