Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha Pianocraft 670D


Robertoss88

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono!

Posiadam Yamahę Pianocraft 670D i poszukuję do niej kolumn podstawkowych.Szukam kolumn do 15m2 pokoju.Cechy jakie szukam w dźwięku to bardziej jasno,detalicznie grające kolumny z dobrymi wysokimi tonami i wyrazistą średnicą.Muzyka jaką słucham to muzyka elektroniczna,pop i rock.

Ostatnio miałem okazję słuchać Bowers&Wilkins 607 i całkiem mi się spodobały w połączeniu z moim sprzętem ale nie wiem czy to dobry trop?Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie ponieważ jestem dopiero początkujący w świecie audio.

Edytowano przez Robertoss88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim budżecie jest wiele kolumn wartych polecenia np: Klipsch RP-600M, MONITOR AUDIO BRONZE 100, PYLON AUDIO RUBY MONITOR, Focal Chora 806, Kef Q350, DYNAUDIO EMIT M20. Jeszcze by wymieniał musisz sam odsłuchać wiele z nich żeby trafić, te które będą odpowiednie. Mieszkasz w dużym mieście poszukaj salonów Audio i leć na odsłuchy 😉 

Może warto pomyśleć o lepszej elektronice do lepszych kolumn!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz bardziej analityczne brzmienie i przypadły Ci do gustu Bowersy 607 to polecam koniecznie przesłuchać dynamiczniejszych Klipsch RP600m, Focal Chora 806 lub Kef Q350. 
Jeśli spodobałyby Ci się Focal Chora 806 to warto byłoby także podłuchać i porównać Focal Aria 906, które zagrają nieco łagodniej ale bardziej kulturalnie. Zyskasz na lepszej lokalizacji i większym napowietrzeniu.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robertoss88 napisał:

Witam Szanowne Grono!

Posiadam Yamahę Pianocraft 670D i poszukuję do niej kolumn podstawkowych.Szukam kolumn do 15m2 pokoju.Cechy jakie szukam w dźwięku to bardziej jasno,detalicznie grające kolumny z dobrymi wysokimi tonami i wyrazistą średnicą.Muzyka jaką słucham to muzyka elektroniczna,pop i rock.

Ostatnio miałem okazję słuchać Bowers&Wilkins 607 i całkiem mi się spodobały w połączeniu z moim sprzętem ale nie wiem czy to dobry trop?Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie ponieważ jestem dopiero początkujący w świecie audio.

Myślę, że ciężko będzie znaleźć w tym budżecie kolumny grające tak dobrze średnicą ładnie połączoną z wysokimi tonami.

Uprzedzam tylko, że w dłuższej perspektywie może okazać się zbyt wyraziste i może zmęczyć, choć oczywiście wcale tak nie musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Robertoss88 napisał:

Cechy jakie szukam w dźwięku to bardziej jasno,detalicznie grające kolumny z dobrymi wysokimi tonami i wyrazistą średnicą.Muzyka jaką słucham to muzyka elektroniczna,pop i rock.

Uważam jednak że taki rodzaj dźwięku zmęczy cię poprostu, najlepiej wypożyczyć kolumny i posłuchać u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do Waszych sugestii muszę powiedzieć,że przez ostatnie miesiące przesłuchałem parę par kolumn i mam już pewne wnioski:

-KEF Q350 bardzo fajne kolumny,bardzo detaliczne i precyzyjne ale nadmierna precyzja niestety rzutowała na muzykalność,kolejna sprawa to dynamika,która była słabsza chociażby w porównaniu do Bowersów

- Testowałem Klipsch RP 500M i tu wszystko było fajnie wysokie tony bardzo wyraziste i dynamika niesamowita ale na dłuższą metę mogłoby się pojawić to o czym pisaliście czyli zmęczenie tymi ostrymi wysokimi tonami.

- Focal Chora 806 wysokie tony nienajgorsze ale miałem wrażenie,że bardziej pasują do muzyki klasycznej i niezbyt dobrze wypadły z muzyką jaką słucham.

- Elac Debut b 6.2 zbyt bardzo bas dominował nad resztą pasma i takie brzmię mi nie odpowiadało 

- Monitor Audio Bronze 100 słuchałem tej najnowszej serii Bronze i powiem szczere  byłem zawiedzony bo uważam,że są one gorsze niż Bronze z poprzedniej serii,bas był płaski są mniej detaliczne niż chociażby Klipsch czy Bowers,

- Dynaudio Emit M10 zbyt wymagające prądowo jak na mój wzmacniacz i nie pokazały by nawet połowy swoich możliwości,bas też według mnie też był dla mnie zbyt dominujący podobnie jak w Elac ale według mnie detaliczność słaba

-Pylony Ruby to dla mnie w ogóle brzmienie,które ja nie preferuje i chyba z tych wszystkich kolumn najmniej mi się podobało to brzmienie

Z kolumn jakie jeszcze nie wymieniliście słuchałem również Usher S520 i wysokie tony były super,wokale bliskie i wyraziste ale niestety jeśli chodzi o dynamikę poległy ale zrobiły na mnie ogólnie bardzo dobre wrażenie

Według mnie z tych kolumn co napisałem najbardziej podobały mi się Bowers 607 ale wiem,że opinie o tej marce są podzielone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałeś 9 par kolumn różnych firm opisałeś swoje spostrzeżenia, moim zdaniem podeszłeś do tematu idealnie odsłuch to podstawa 😉 Wybrałeś B&W ale...?

3 godziny temu, Robertoss88 napisał:

Według mnie z tych kolumn co napisałem najbardziej podobały mi się Bowers 607 ale wiem,że opinie o tej marce są podzielone.

Właśnie jakie ale....nadal to nie jest ten dźwięk? Rób to co robiłeś słuchaj dalej!  Swoją drogą zacna firma robią kolumny w bardzo dużym zakresie cenowym. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wracam po kilkudniowych odłuchach kolumn,które przybyły mi do domu i już mam pierwsze wnioski i pewne spostrzeżenia.

Na pierwszy rzut poszły Triangle Borea 02 i uważam,że dynamika ich może zaskoczyć.Jeśli kolumn słucha się pół godziny to również wysokie tony wydają się dosyć transparentne.Niestety dłuższe odsłuchy obnażyły braki tych kolumn.Średnica jeśli chodzi o barwy jest zupełnie bez charakteru i barw taka jakby plastikowa i sucha.W większych jakiś składach orkiestrowych lub gdzie jest wiele instrumentów widać,problemy ze spójnością i stereofonią.Zdecydowanie te mankamenty spowodowały,że szybko odłożyłem te kolumny na bok.

Następnie zabrałem się za Bowersy 607 i tutaj od początku z moją Yamahą Pianocraft 670D zrobiły dobre wrażenie.Kolumny te jak na swoją wielkość imponują przejrzystością dźwięku.Wysokie tony nazwałbym jako bardzo namacalne ale nie natarczywe czy ostre.Średnica porównując z Triangle to tam była bardziej wycofana,a w Bowers była bardzo wyrazista oraz dosyć dobrze oddająca barwy.Uważam,że różnicowanie nagrań też jest przyzwoite i nagrania zrealizowane dobrze brzmią wybornie,a te trochę gorzej zrealizowane obnarza dosyć wyraźnie ale nie poczytuję sobie to za jakąś wadę.Bas jest punktowy dosyć mocny jak na te małe kolumienki.Jeśli chodzi o różnicowanie instumentów w dużych składach w dynamicznych utworach radzi sobie nieźle ale oczywiście nie ma tutaj co liczyć na cuda bo nie są to kolumny za dziesiątki tysięcy.

Podsumowując Bowersy 607 przekonały mnie w tych wszystkich aspektach i mimo swojej dużej detaliczności nie straciły na muzykalności i przyjemności z odbioru i prawdopodobnie na nie się zdecyduję.

 

Edytowano przez Robertoss88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisuję tak jak potrafię i jakie są moje odczucia.Nie jestem jeszcze zbyt doświadczony w świecie audio raczej początkujący,a kolumny jak za tę cenę naprawdę udane.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2020 o 17:17, Robertoss88 napisał:

- Elac Debut b 6.2 zbyt bardzo bas dominował nad resztą pasma i takie brzmię mi nie odpowiadało 

Te kolumny mają bardzo łagodny bas, ale odczucia mogą być odwrotne, gdyż górę też mają dość łagodną, grając przede wszystkim środkiem. Pytanie, czy dobrze opisujesz to, czego szukasz. Poza tym tak jak pisze @lysyrafal kolumny grające jasno środkiem i górą na dłuższą metę męczą.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac kilka lat temu kolumny miałem na "warsztacie" Focal-e, B&W i Tannoy. Focale przegrały. A walka toczyła sie pomiedzy b&w i tannoy. Generalnie brzmiały oba super ale Tannoy lepiej brzmiał na nizszych poziomach głośności i tym sposobem wygrał. Warto by tez wziasc go pod uwagę skoro chodzi Ci po głowie b&w, jednak tannoy o ktorym mowa jest na DC juz niestety nieprodukowany (no chyba ze gdzies jest precision 6.2 - to bliski brat moich) i zastapiony modelami innymi. Nie wiem czy mogą konkurować z b&w teraz, ale warto sprawdzić. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...