Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam wysokiej klasy głośników, było by dobrze gdyby miały DTS, itd. jak również wejście optyczne.
Od dawna miałem Creative nie narzekam na nie ale po kilkunastu latach wysiadają, podobno są lepsze Logitech w co ciężko mi uwierzyć ponieważ uważam że firma zajmująca się głównie akcesoriami do komp a nie głównie związanym sprzętem z dźwiękiem nie może wykonywać jego dobrze.
Moje główne kryteria:
Cena max 500 - 1400
Wysoka jakość dźwięku (nie chodzi dudnienie)
Muszą się nadawać do słuchania każdego gatunku muzyki od klasycznej po graniczne icon_wink.gif
Obudowa subwoofera bez dwóch zdań drewniana.
Styki najlepiej pozłacane.
Wejście Jack do podłączenie np. mp3 itp.

To tyle wytycznych, icon_wink.gif

Dodam że lepiej byłoby zakupić wysokiej klasy głośniki do tego amplituner, ale w moim przypadku odpada ponieważ cały czas są włączone więc muszę również patrzeć na pobór prądu, kwota była by większa ale na sam zestaw głośników nie zamierzam więcej przeznaczyć

Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha!

Jeszcze tego nie było  icon_mrgreen.gif   icon_mrgreen.gif   icon_mrgreen.gif

Chyba koledze chodzi o kolumny aktywne, coby podłączyć mp3 (?????????????????)

Będę z lubością śledzić wątek!!!  icon_biggrin.gif Jak mawia przysłowie naszych wschodniech sąsiadów (oczywiście w chwili obecnej poprzez obwód kaliningradzki) "Uczitsja nada do starosti".  Czekam na równie fenomenalne porady, co wątek...  icon_wink.gif

Martiny Logany już były - to ja ze swej strony polecam B&W Nautilius! Chociaż nie bardzo pasuje, bo obudowa jakby nie z drewna  icon_mrgreen.gif

Ale co tam - zaryzykować można!!!

Zastanowiłem się! Drewniane obudowy subwoofera mają InfinityIRS!!! Będą pasować jak znalazł (no za wyjątkiem mp3)!



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - już było wesoło icon_cool.gif
Więc może jednak postaram się trochę wyjaśnić sytuacje i sprowadzić zakup o "kilka..." tysięcy w dół do poziomu cenowego właściwego dla Gtx'a...

Teraz parę konkretów:
1. Przenoszę temat do właściwego działu, czyli "PC-Audio/iPhone/iPod"
2. Zmieniam temat (a właściwie to rozszerzam opis), by ułatwić zainteresowanym korzystanie z niego
3. Kto powiedział, że Logitech robi kiepskie głośniki komputerowe, a Creative są od nich lepsze?
4. Jeżeli chcesz komplet 5.1 z takimi dodatkami, to chociażby Logitech Z-5500
http://www.allegro.pl/item537259916_z_5500...kow_gratis.html
i powinno to lepiej zagrać niż (tańszy) zestaw Creative'z G500
http://www.allegro.pl/item543436457_creati...niska_cena.html
Przy okazji - ktoś sprzedaje używane G500 bo kupił sobie Z-5500 icon_lol.gif
http://www.allegro.pl/item538776411_wspani...s_g500_thx.html
5. Takie głośniki mogą zagrać poprawnie, ale Twoje stwierdzenie "Wysoka jakość dźwięku (nie chodzi dudnienie). Muszą się nadawać do słuchania każdego gatunku muzyki od klasycznej po graniczne" jak widzisz wywołało dużą wesołość wśród Kolegów na Forum icon_mrgreen.gif
6. Zanim zadasz pytanie, warto poczytać i poszukać odpowiedzi w już istniejących wątkach.
7. I na przyszłość - warto trochę dokładniej opisać, w jakich warunkach ma to grać (na jakiej powierzchni, z jakim sprzętem współpracować) i gdzie chcesz to kupić (internet, salony ze sprzętem czy sieci typu MM, S. czy E.).

Podzdrawiam
PS. Jeżeli głośniki mają być cały czas włączone - to może lepiej kup sobie na stałe zestaw 2.0, a tylko na czas oglądania filmów porządniejszy zestaw (np. amplituner + większe głośniki). Bo argument o dużym zużyciu prądu jakoś do mnie nie przemawia -w końcu taki stosunkowo mocny komputerowy zestaw 5.1 też swoje "żre"! icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Buhahaha!

Jeszcze tego nie było icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Chyba koledze chodzi o kolumny aktywne, coby podłączyć mp3 (?????????????????)

Będę z lubością śledzić wątek!!! icon_biggrin.gif Jak mawia przysłowie naszych wschodniech sąsiadów (oczywiście w chwili obecnej poprzez obwód kaliningradzki) "Uczitsja nada do starosti". Czekam na równie fenomenalne porady, co wątek... icon_wink.gif

Martiny Logany już były - to ja ze swej strony polecam B&W Nautilius! Chociaż nie bardzo pasuje, bo obudowa jakby nie z drewna icon_mrgreen.gif

Ale co tam - zaryzykować można!!!

Zastanowiłem się! Drewniane obudowy subwoofera mają InfinityIRS!!! Będą pasować jak znalazł (no za wyjątkiem mp3)!


he,he,he Nautilius jest za bardzo zakrecony....i nie ma DTS icon_lol.gif . A tak przy okazji - na doläczonym zdjeciu to Twoje "pomieszczenie odsluchowe" ? icon_biggrin.gif ........he,he.....fajne.....do kompa jak nic. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Mnie raczej też dość mało - i stąd bierze się znaczący wkład Muzycznego_Gościa w tym dziale icon_mrgreen.gif
Wybacz - ten wątek bardzo mocno by się powiększał i jak nie ja, to ktoś z moderatorów lub adminów wziąłby się za nas. A propozycje dorównywałyby pewnie planom naszego rządu na wyjście z kryzysu...

Proponuję: prawy górny róg ekranu w bieżącym wątku, a nastęnie
Opcje - wyślij temat na email

Nie obiecuję poprawy icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Już się zaczęło jak widzisz, a w dodatku mój/nasz (nie) ulubiony "Cytatowiec" chyba nie odrobił lekcji icon_evil.gif Jak znowu będę musiał usuwać cytaty, to .... nie powiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak podpiąć aktywne studyjne monitory typu
http://www.sound.pl/prod/7657/92.htm
Wybór przeogromny, w cenie do 1400 zł. za parę znajdzie się sporo modeli do wyboru. Jakość brzmienia jest oddalona od Logitechu i Creatiwu przynajmniej o dwie galaktyki.
Z drugiej strony amplituner wcale nie pobiera tak dużo prądu, pobór zależy od oddawanej mocy. Przy nagłaśnianiu w tej sytuacji moc raczej będzie ok. 5 - 10 W na kanał + jeszcze trochę przerobi się na ciepło. W sumie amplituner będzie pobierał prądu mniej niż komputer. Nie ma czym się przejmować. Jeśli się na niego wyda 250 - 300 zł.(używany), to zostanie 1100 zł. na parę całkiem Hi-Fi kolumn.
Czy kupić markowy luksusowy skuterek, czy za te same pieniądze samochód czy używaną terenówkę? Niech człowiek sam wybierze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...