Skocz do zawartości

Wilson Raptor 5, Pioneer A-40AE, Denon PMA-600NE


Robert007

Recommended Posts

Witam, 

Poprosze o sugestie w temacie wyboru sprzetu audio do salonu.

Salon okolo 30 metrow moze wiecej. Muzyka jakiej slucham to rock i metal, lubie mocne uderzenie, konturowy, dynamiczny dzwiek ale bez ostrosci na gorze. Dodam, ze tematyka audiofilska nie jest mi obca i kiedys mocno sie tym interesowalem ale z dawnych czasow zostaly mi tylko interconect VdH i kable glosnikowe tej samej fiirmy osobiscie zakonfekcjonowane wtykami bananowymi, ktore chetnie wykorzystam do nowego zestawu ;) 

Sprzet chcialbym podlaczyc pod TV i bluraya, wiec wzmacniacz musi miec konieczne min dwa wejscia cyfrowe. Tutaj zastanawiam sie nad Pioneer A-40AE (lub Onkyo 9130 bo sa bardzo podobne) i Denon PMA-600NE. Do tego myslalem o Wilson Raptor 5 ale nie upieram sie przy kolumnach podlogowych, moga byc monitorki. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. 

Najwazniejsze to aby zestaw wzmacnicz + kolumny pasowal do dynamicznej muzyki z wykopem i mocnym uderzeniem bez kompresji, spowolnienia, zamulenia ale tez bez ostrosci wysokich tonow. 

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie. 

Robert 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za Pioneer A40AE, zagra on zdecydowanie dynamiczniej i bardziej szczegółowo względem Denona. Jeśli chodzi o kolumny to Raptory 5 będą zdecydowanie za małe i nie uzyskasz pełnego brzmienia. Tutaj warto wziąć pod uwagę większy model Raptor 7. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie to koniecznie posłuchać Pylon Audio Pearl 25. Alternatywą mogą być także dynamiczne STX Electrino 250. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. bo to jeden brand. Ta sama firma.

One się nawzajem przeplatają po prostu. Uzupełniają. Akurat tu nie ma idealnej kopii jak w amplitunerach

Więc jest A 40 - 9130 - 9150 - A50 pod kątem brzmienia powiedzmy. Ale wszystkie konstrukcję prezentują ten sam charakter grania. Są tylko mniej lubi bardziej rozwinięte w brzmieniu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...