Skocz do zawartości

Camry CR 1180 - nie mogę dodać stacji radiowej


Mr Majonez

Recommended Posts

Witam

Kupiłem radio internetowe Camry CR 1180 z nadzieją na słuchanie radia "Nowy Świat". Okazało się ze stacji nie ma na liście. Próbowałem ustalić z jakiego agregatora stacji radiowych korzysta ten odbiornik. Niestety, nie udało się. Próbowałem dodać stację ręcznie wedle tych wskazówek https://nowyswiat.online/gdzie-nas-slychac/ 

Ale radio chyba nie obsługuje protokołu https natomiast link http okazał się za długi. Radio ma ograniczenie do 40 znaków w linku :/

Nie mam pomysłu co mogę jeszcze zrobić. Radio mogę zwrócić do sklepu ale wolał bym odpalić stację. Czy ktoś ma to radio i może mi pomóc.?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Obsługa wcale nie jest intuicyjna, a instrukcji szczegółowej brak. Pisałem do producenta, aby udostępnili tę instrukcję, ale dali wyłącznie instrukcję skróconą, która i tak była w pudełku.

Wracając do tematu. Mi się udało wpisać jako radio internetowe MP3 "https://stream.nowyswiat.online/mp3". Nie jest to super wygodne, ale zadziałało. Inne stacje radiowe (np. RMF i odłamy jak RMF Classic, AntyRadio) działają dzięki usłudze MediaU, która też nie jest prosta do uruchomienia, bo potrzeba na stronie https://www.mediayou.net założyć sobie profil (darmowy) i tam zarejestrować radio (znaczy: adres MAC). Ponieważ nie wiem jak wyciągnąć adres MAC z samego radia, zrobiłem tak, że wszedłem na swój router i sprawdziłem, jaki MAC jest związany z radiem (wszedłem na stronę routera, włączyłem radio i poczekałem aż się nowe urządzenie pojawi - jego adres MAC spisałem i przepisałem do MediaU - bez dwukropków, jak się najczęściej MAC przedstawia).

Ciekawostką (smutną) jest to, że Nowy Świat jest obecny na MediaU i można słuchać przez stronę www, ale w CR-1180 pojawiają się wszystkie stacje, oprócz tej jednej.

Jak zdobywałem adres MAC odbiornika CR-1180:

Zrzut%20ekranu%202020-10-26%20082043.png

Wpisuję CR-1180 na profilu na stronie MediaU:

Zrzut%20ekranu%202020-10-26%20082342.png

Lista stacji na profilu w MediaU. Z tych wszystkich tylko Nowy Świat się nie załadował do CR-1180 😞

Zrzut%20ekranu%202020-10-26%20082654.png

Jak ktoś ma lepsze metody na uruchomienie tego urządzenia, to proszę o podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dnia 7.11.2020 o 18:24, Zdzisław Drzewiecki napisał:

Dzień dobry. Ja też kupiłem radio Camry 1180 i w żaden sposób nie mogę wgrać stacji nowy świat.

Skonfigurowałem radio z siecią WiFi, jednak nie mogę aktywować zarządzania My media U. Proszę o pomoc.

Pokazałem w swoim poście jak znaleźć adres MAC urządzenia, który jest numerem seryjnym urządzenia w MediaU. Jeżeli ktoś zna inny sposób zdobywania adresu MAC - prosze podać, a na pewno kto1 to wykorzysta.

Następnie na stronie MediaU trzeba założyć konto, dzięki któremu możemy zarejestrować odbiornik.

W innej zakładce na stronie MediaU definiujemy (wyszukujemy i dodajemy do listy) stacje, które chcemy słuchać.

Po ponownym włączeniu radia z usługą MediaU pojawia się lista stacji, które zdefiniowaliśmy na stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W październiku napisałem, że nie można słuchać Radia Nowy Świat poprzez MediaU na moim radiu internetowym.

Otóż przed świętami mechanizm MediaU zaczął uwzględniać Radio Nowy Świat i można słuchać tej stacji poprzez MediaU również na odbiorniku internetowym (wspomniany wyżej CR-1180 daje radę), a nie tylko przez stronę www, co znacząco ułatwia jej wyszukiwanie i przechodzenie pomiędzy stacjami, gdy akurat chcemy posłuchać czegoś innego. Dodatkowo w MediaU można dodać Radio 357, co pozwoliło dzisiaj rano posłuchać Marcina Łukawskiego przy śniadaniu przed pracą (również poprzez mojego CR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2020 o 08:41, Jan0001 napisał:

Rzeczywiście. Obsługa wcale nie jest intuicyjna, a instrukcji szczegółowej brak. Pisałem do producenta, aby udostępnili tę instrukcję, ale dali wyłącznie instrukcję skróconą, która i tak była w pudełku.

...

Jak zdobywałem adres MAC odbiornika CR-1180:

Zrzut%20ekranu%202020-10-26%20082043.png

Wpisuję CR-1180 na profilu na stronie MediaU:

 

Jak ktoś ma lepsze metody na uruchomienie tego urządzenia, to proszę o podpowiedź.

Nadal nie mam pełnej instrukcji obsługi, ale dochodzenie do adresu MAC, potrzebnego do np. MediaU, jest prostsze niż napisałem 2 miesiące temu.

Należy wykonać kilka kroków z poziomu prostej obsługi radia:

1. Wchodzimy do menu ogólnego przez naciśnięcie klawisza "Menu"

2. Wybieramy "Centrum informacyjne"

3. W "Centrum informacyjne" wchodzimy do "Informacje o systemie"

4. Następnie "Informacje o sieci bezprzewodowej"

5. Wyświetla się ekran na którym są informacje o adresie MAC, SSID czyli nazwa sieci WiFi, adres IP oraz inne informacje.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 7.11.2020 o 17:24, Zdzisław Drzewiecki napisał:

Dzień dobry. Ja też kupiłem radio Camry 1180 i w żaden sposób nie mogę wgrać stacji nowy świat.

Skonfigurowałem radio z siecią WiFi, jednak nie mogę aktywować zarządzania My media U. Proszę o pomoc.

Dzien Dobry Koledze Zdzislawowi

Klania sie Jacek Jurcaba ,dawno dawno temu w Slupsku i nie tylko wspolnie kumplowalismy sie ,a i muzyki sie sluchalo ,a jakze. Pozdrawiam serdecznie,z daleka.

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...