Skocz do zawartości

Nagłośnienie do 25 tyś


teslanet

Recommended Posts

Witam wszystkich poszukuje głośników do kina domowego  cena do 25 tyś. Nie jestem audiofilem (bez obrazy dla kolegów) chciałem abym otrzymał dobry efekt przy oglądaniu filmów jak i również dobrze grały na imprezie domowej (więc szukam takiego kompromisu). Pomieszczenie docelowe głośników to salon 60m2 : 2 kolumny  przednie, głośnik centralny , 4 sufitowe, i dwa tylne podwieszone na suficie. Co do amplitunera to dodatkowy koszt - i bym poprosił o wspracie aby miał możliwość wpięcia projektora, dodatki w postaci aplikacji spotify, rozbudowę o kolejne systemy audio przez sieć LAN (nie wiem jak się ten system nazywa i przepraszam za moją niewiedzę).
Jeśli macie coś do powiedzenia na temat projektora to chętnie poradzę się fachowców. Ciągle czytam różne opracowania ale coraz większy mam mętlik w głowie.

Proszę o porady 

pozdrawiam

głośniki.pdf

Edytowano przez teslanet
dodanie załącznika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tej cenie nie znajdziesz systemu na forum.

Musisz iść i odsłuchać.

Yamaha 1080 + KEF Q 950 set 5.1 + KEF instalacyjny lub Dali

Dźwięk głęboki, mocny.

Denon X 4700 + jaśniejsze bardziej rozdzielcze brzmienie Monitor Audio Silver 500 + FX + instalacyjne od kompletu. Tu jednak polecam suba REL HT 1205

Zapraszam na odsłuch. To jedynie przykłady.

Jest bardzo dużo sprzetu w tej cenie do wyboru: fyne F 502 / Opera / Dali z Opticon 8.

No trzeba odsłuchać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W planowanym budżecie wybór jest ogromny i z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące rozwiązanie na uwagę oprócz wymienionych już kolumn z pewnością zasługują francuskie Focale z serii Aria ( Aria 948 front,  Aria CC900, Aria 906 tył) czy nowa seria Sonus Fabera Lumina, z subwooferów do tak dużego pomieszczenia proponuje amerykańską markę  SVS model SB-3000. Z dopasowaniem głośników sufitowych też nie będzie problemu wybór jest duży i uzależniony od warunków zabudowy. Z amplitunerów na uwagę zasługuje z pewnością nowe modele Arcama AVR 10 lub AVR 20 oraz nowe modele Marantza SR7015. Bez odsłuchu z pewnością się nie obejdzie, serdecznie zapraszamy wszystkie wymienione marki są dostępne fizycznie do odsłuchu.

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, wklejacie standardowe odpowiedzi, a nie zauważyliście tego?

Cytat

dwa tylne podwieszone na suficie

Nie da się tak. Chyba że podwiesisz je na 2-metrowym słupku tak, żeby były metr nad ziemią, ale to chyba nie o to chodzi?

Druga sprawa to kwestia symetrii. Lewe głośniki sufitowe powinny być zdecydowanie bardziej na lewo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yahoo111 napisał:

Rany, wklejacie standardowe odpowiedzi, a nie zauważyliście tego?

Nie da się tak. Chyba że podwiesisz je na 2-metrowym słupku tak, żeby były metr nad ziemią, ale to chyba nie o to chodzi?

Druga sprawa to kwestia symetrii. Lewe głośniki sufitowe powinny być zdecydowanie bardziej na lewo.

Dziękuję za uwagę, czyli głośniki tylne odpadają ? ściana tylna oddalona jest 4m, stawiania kolumn na środku odpada (dzieci, niekoniecznie trzeźwi znajomi). Głośniki sufitowe symetrycznie do pomieszczenia czy do wypoczynku powinny być rozrysowane ?

głośniki rozmieszczene2.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

@teslanet

Jeśli masz możliwość zmiany położenia głośników do zabudowy to da się to uratować, powinny być bardziej symetrycznie względem miejsca odsłuchu a nie całego pokoju. Z planów wynika, że potrzebujesz amplitunera 9-kanałowego. Czy wszystkie głośniki chcesz wykorzystać jako system kina domowego 5.1.4 ( jak zakładam ) czy w salonie budujemy 5.1.2 a dwa głośniki wykorzystujemy jako niezależne nagłośnienie jadalni ( druga strefa )? Czy budżet 25k zakładasz tylko na głośniki czy na cały system z amplitunerem? Czy podwieszany sufit jest w całym pomieszczeniu czy tylko na fragmentach? Masz jego rzut? Jaka jest głębokość podwieszenia?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Teraz widzę, że tam jest pdf.

A gdyby dać głośnik pod promiennikiem w kuchni? (Tam, gdzie się zaczyna narożnik mebli)

A drugi w narożniku okien? O ile narożne okna nie są otwierane, to można tam głośnik powiesić.

Co do symetrii, to ja bym tam wszystko usymetryzował względem centralnej osi, przynajmniej poza surroundami. Ale to ja.

Nie poradzę w kwestii elektroniki. W sumie fajnie byłoby, gdyby amplituner potrafił użyć w jakimś trybie ambient głośników sufitowych i surroundów razem z frontami jako monofoniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnego projektu na sufit nie mam ale będzie podwieszony ok 15cm na całej płaszczyźnie. Jedyne element  dodatkowe na ten moment na suficie to zabudowa kanału (załącznik).

Na głośniki chcę przeznaczyć 25 tyś, amplituner to osobny koszt tak samo jak projektor. 

 

kanał_zabudowa.pdf

partet_salon_kuchnia_hol.pdf

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:


A gdyby dać głośnik pod promiennikiem w kuchni? (Tam, gdzie się zaczyna narożnik mebli)

 

Małe sprostowanie tam, gdzie jest stół to jadalnia kuchnia jest jakby przedzielona podciągiem

Edytowano przez teslanet
dodanie załącznika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle głośniki nie mogą

14 godzin temu, teslanet napisał:

Dziękuję za uwagę, czyli głośniki tylne odpadają ?

Jeśi coś ma odpaść to Atmos.

Ja nie przeoczyłem tego ale zrozumiałem że podwieszone na suficie czyli że tam jest uchwyt. A kolumna schodzi niżej?

11 godzin temu, teslanet napisał:

a głośniki chcę przeznaczyć 25 tyś, amplituner to osobny koszt tak samo jak projektor. 

No to dochodzi jeszcze większy wybór. Serio nie dostaniesz optymalnej porady na forum.

Byłeś już na jakiś odsłuchu? Mowie szczególnie o kolumnach?

Kwestię instalacyjną jak co rozmieścić to najlepiej do nas zadzwoń. Nie będziemy się przepychać na forum postami tylko szybko Ci wyjaśnimy co i jak i dlaczego.

Ale koledzy dobrze trafili jesli tyły będa wysoko to odpada Atmos. I moim zdaniem efekt będzie gorszy nie na mare kolumn w tej cenie. Jednak w takim budżecie nalezy budować kino zgodnie z techniką a nie designem czy panią Architekt.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...