Skocz do zawartości

Triangle borea br08 czy focal chora 826?


Jarosław Wnuk

Recommended Posts

Cześć,
Wszystko zależy jak bardzo lubisz detaliczne brzmienie? Zarówno z Focal Chora 826 jak i Triangle Borea br08 są ryzykownym połączeniem w przypadku Yamahy RN803d. Najlepiej byłoby posłuchać jednego i drugiego zestawu i ocenić samemu. Focal Chora zagra większą V-ką, Triangle Borea jeszcze mocniejszą górą i wyższym środkiem. 
Posłuchaj koniecznie Kef Q750, które również będą detaliczne ale zdecydowanie łagodniejsze na górze pasma. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie mniejsze wersje kolumn o których piszesz , a więc Chora 806 i Borea 03 z wzmacniaczem AS-700 i w moim odczuciu w moich warunkach Borea zagrały lepiej. Chora faktycznie mocno zaznaczały wysokie tony  , wydawały się jakby trochę ,, dynamiczniejsze ,, ale po dłuższym odsłuchu mnie zaczeły leciutko tą górą drażnić . Borea  górą mnie do siebie dość szybko przekonała jest mniej energiczna ale szczegółowa , wyraźna i dla mnie przyjemna , melodyjna . Gra BR03 dawała mi zadowolenie i to zarówno w muzyce elektronicznej jak i pozostałych gatunkach które słucham ,  nie wiem  jak zabrzmią ,, starsze/większe siostry ,, w Twoich warunkach i preferencjach najważniejsze że je odsłuchasz przed zakupem. Powodzenia😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Triangle kolumn po prostu nie lubie. Od lat. To moje indywidualne podejście.

Kazde z tych kolumn były dla mnie ostre w niemiły sposób. I to co roku potiwerdzało się na audioshow. 

Borea jest może nieco złagodzona. Na pewno robi wrażenie dobre bo to małe kolumny o duzym dzwieku.

Ale moge nie byc ich fanem prawda?

:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Triangle może są trochę łagodniejsze ale w dalszym ciągu nie jest to brzmienie muzykalne. Można powiedzieć, że jest to brzmienie specyficzne tak jak Klipsch, które jednym się podobają, a innym nie. 
Tutaj nie chodzi o to czy ktoś jest fanem czy nie, moje preferencje są bardzo specyficzne dlatego też nie biorę ich pod uwagę jeśli ktoś pyta się mnie o dany sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Miałem na chacie Triangle BOREA BR08  , BR07 ,  Dali ZENSOR 7 i Klipsch R-28F i wygrały BOREA BR08 chociaż trochę musiałem dłużej się zastanowić czy BR08 czy Zensor 7 :) 

Spięte z ONKYO TX-SR608.  

@S4Home  pisałeś to widzę w 2020 roku.  BOREA otrzymały Nagrodę EISA za najlepszy produkt 2020-2021 roku. Tak że może warto posłuchać jeszcze raz. Najnowsze BOREA to BR10 :)

Edytowano przez KOZBI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, a tak sobie piszę jak mi się nudzi wieczorami, bez żadnego celu. Nie rozumiem czemu tak dopytujesz?

No bez powodu nic nie dostaje nagród. Oczywiście nie znaczy, że kolumny z nagrodami mają się koniecznie komuś bardziej spodobać niż kolumny bez nagród :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam sklepu z TRIANGLE , jeżeli o tym myślałeś  :D, po prostu zauważyłem że często piszą ludzie, że TRIANGLE jakieś takie inne/specyficzne, jak Klipsch , a ja tego o TRIANGLE powiedzieć nie mogę i chciałem je trochę pochwalić , bo są świetne jak dla mnie (mój wniosek jest po przetestowaniu BR07 i BR08, innych nie słuchałem) , a "łażę" po forach bo szukam jeszcze tematu kabli, mam "zwykłe" 4mm kable (na metry) w pełni miedziane i nie wiem czy jest sens płacić dodatkowo za coś co ma ładne końcówki i osłonę , czy to zmieni dźwięk na tyle że to usłyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sluchalem w sklepie Focal chorus 816.  Slyszalem jakby tylko dwa pasma. Bas, nie pamietam juz jaki, chociaz z notatek wyglada, ze calkiem niezly no i gore. Tak jakby nie bylo srodka. Gora byla tak nieprzyjemna, dominujaca, ostra i  klujaca w uszy, ze musialem sciszyc, a po paru minutach zakonczyc odsluch. Nie wyobrazam sobie sluchac tych kolumn na codzien. 

Do czego producent przewidzial te kolumny to nie wiem. Jak dla mnie sa one po prostu zle wykonane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszego doświadczenia, Klipsch z serii RP czy Focal Chora, ma mocniej wyeksponowaną górę pasma od serii Borea w Triangle. Ma ona też podbitą góra pasma względem środka, ale nie aż w takim stopniu, umieściłbym ją po tym względem po środku KEF serii Q, a Focal Chora/Theva. Oczywiście każdy styl grania ma swoich fanów, plus wiele innych czynników wpływa na wybór, więc zdecydowanie najlepiej wybrać się na odsłuch i samemu porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chora 826 nie słyszałem więc się nie będę wypowiadał, ale kusi mnie w ogóle coś z FOCALA wreszcie posłuchać u siebie.  BR08 mam i moim zdaniem do 35 m2 BR08 wystarczy w zupełności (BR07 też spokojnie da radę) . U mnie w (dokładnie w 33m2 x 256cm wysokim) salonie otwartym na jadalnię max daję Volume na 60 , bo więcej nie wytrzymam :) , jak "przedobrzysz" z wielkością/mocą głośników to może być gorzej, będą się dusić i nie grać tak fajnie. Wszystko zależy też jakiej muzyki najczęściej słuchasz, bo to naprawdę wiele zmienia , bo wiadomo że Jazzu , czy klasycznej nie będziesz dawał na full.  BOREA są naprawdę uniwersalne, puszczałem na nich chyba prawie wszystkie gatunki muzyki i było co najmniej bardzo dobrze (jak dla mnie) a głuchy nie jestem:) .  Oczywiście rozmawiamy o " widełkach "cenowych w których znajdują się głośniki o których piszesz.

PS. zobacz też co kolega rms.pl napisał powyżej, najlepiej najpierw usłyszeć a potem wybrać, chociaż ja najpierw kupuję, potem najwyżej sprzedaję 😂 , tyle że z rynku wtórnego, bo z nowymi nie miało by to sensu.

 

Edytowano przez KOZBI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...