Skocz do zawartości

Magnat Signature 1105 / Heco Celan Revolution 3 & 7


bazik

Recommended Posts

Witajcie,

Z racji tej, że w sieci nie ma za dużo informacji o tych kolumnach bardzo proszę o opinie.

Docelowo chciałbym je połączyć z Vincentem 237MK / Magnatem MA 1000 ewentualnie Advance Paris Myconnect 150 lub Unison Research Unico Primo

Preferuję dźwięk ocieplony, gęsty  - pomieszczenie 20m

Muzyka - każda, gdzie są emocje - IL Volo, Il Divo, Laura Pausini, Josh Groban itp.

Odsłuchy przeważnie wieczorami bez szaleństw z głośnością

Dziękuję :)

Edytowano przez bazik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wszystkie 3 konstrukcje są ciekawe. Aczkolwiek W Revolution 3 doznasz najmniej dynamiki i basu co wiadome. Tu dzwiek będzie po prostu bliżej liniowego.

Jeśli chcesz monitory to polecam jednak Monitor audio Silver 100. Te wciagają muzycznie bardziej i pasują pod wymienone wzmacniacze.

Co do podłogowych natomiast to jedne i drugie to bardzo dobra konstrukcja , bardzo mało popularna w polsce.

Magnat czaruje dźwiękami góry. Jest otwarty , bardzo dokładny, punktowy. Ale przy tym nie sterylny i suchy. Jeśli lubisz detale, nie męczą cie to słuszny kierunek.

Heco natomiast gra więcej energia, jest mniej wyrazisty w górnym paśmie. Ale ma więcej energii, żywiołowości, ciśnienia w grze.

Obie konstrukcję pasują pod wspomniane wzmaki.

Dobrze by było gdybyś odsłuchał.

chętny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przydatne informacje. Mimo wszystko chyba nie takiego dźwięku szukam...

Słuchałem niedawno u znajomego Fyne 502 + Vincenta 237MK i to pięknie grało, w moim stylu. Tylko jest jeden szczegół on ma ok 40 metrów więc te kolumny na tym metrażu dopiero rozwijają skrzydła. Miałem wrażenie, że i na 100-u by sobie poradziły - potęga dżwięku.

Może warto zainteresować się Tannoy Revolytion XT 8f.

Na odsłuchy póki co nie mam czasu, raczej wypożyczenie wchodzi w grę.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Niech charakter dźwięku  Fyne 502 + Vincenta 237MK będzie bazą wyjściową i dla tego zestawu (głównie kolumn) poszukam substytutu pod mój metraż

Edytowano przez bazik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...