Skocz do zawartości

Pylon Audio Ruby Monitor


Tomasz Ryszkowski

Recommended Posts

Marantz będzie uniwersalnym wyborem do nich. Ale więcej radości da Ci przy nich Cyrus. Audiolab ja jakos nie bardzo. Ale spokojnie zostanie polecony przez kolegów. Moim zdaniem posłuchaj dwóch pierwszych i zobacz czy to jest to co Cie zadowala. Zawsze można iść w kalsyczny wzmacniacz + Chromecast audio albo Yamaha WXAD 10.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Cyrus One Cast będzie zbyt ostry do tych kolumn, nie jest to brzmienie znane z modelu One czy One HD. Bardziej stawiałbym na Marantz PM7000n, który będzie najrówniejszy z tej trójki lub na Audiolaba 6000a Play, który zapewni bardziej szczegółowe brzmienie z mocniejszym dołem. 
W mojej ocenie warto wziąć jeszcze pod uwagę standardowy wzmacniacz Audiolab 6000a, który brzmi cieplej, ma więcej środka i nieco mniej wyższych częstotliwości względem 6000a Play. Możesz do niego dokupić streamer typu Audio Pro Link 1 i połączyć kablem optycznym wykorzystująca DACa we wzmacniaczu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak mogę to podłączę się z prośbo o wytłumaczenie mi zachowania (Pylonów) jak i też o sam wzmacniacz.

 

Byłem wczoraj na odsłuchu w jednym ze sklepów i miałem okazję przetestować te kolumny ze wzmacniaczem Denon 1600.

Odsłuchałem trzy rodzaje kolumn i brzmienie Pylonów mi się najbardziej podobało ale prawie cały czas towarzyszył odsłuchowi jakiś "przester"? Miałem wrażenie, że niektóre tony grają zbyt gęsto i powodują rezonans.

A może to połączenie było zbyt ciepłe czy za dużo mocy poszło na kolumny? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, w pierwszej chwili pomyślałem, że to budżetówka i wytłumienia zabrakło. 

Chętnie bym jeszcze raz przesłuchał te kolumny bo naprawdę fajnie grały ale chcę je sparować z jakimś tańszym wzmacniaczem klasy Onkyo 9130, Denon pma800, Nad 316 bee v2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arturro007 napisał:

Chętnie bym jeszcze raz przesłuchał te kolumny bo naprawdę fajnie grały ale chcę je sparować z jakimś tańszym wzmacniaczem klasy Onkyo 9130, Denon pma800, Nad 316 bee v2

Cześć. Jeśli jest możliwość i posiadasz jakiś wzmacniacz to wypożycz kolumny do domu. Może w salonie było coś z akustyka. Posłuchaj ich w domu. Z rok temu słyszałem je ale bardzo krótko z jakimś onkyo. Ogólnie z tego co pamiętam ładnie brzmiały wysokie i średnica. Bas był bardzo krótki i punktowy jak uderzenie w worek treningowy. Proponowałbym do nich wzmacniacz z dobra podstawą basowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Pylony nie powinny dawać takiego efektu i być może problem leżał po stronie źródła, które dawało przesterowany sygnał. Warto byłoby posłuchać ich jeszcze na innym zestawie aby wyeliminować te problemy. Zapewne za chwilę Piotr odpisze, że Pylon nie gra ale warto sprawdzić także czy kolumny, które słuchałeś nie były uszkodzone? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to wzmacniacz Denon pma1600. W metalu symfonicznym i w rocku czasem miałem wrażenie, że pojawiają się przestery które aż wchodzą na wokal. Kolumny generalnie grały dość fajnie z super wypełnieniem, może odrobine za ciemno i ciepło ale to tylko odsłuch z wymienionym wzmacniaczem. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest super i tutaj jak szukamy czegoś co będzie grało solidnie i mocniejszym dołem to jest to dobry kompan do Pylona. W zasadzie to każdy co napisał powyżej może mieć rację, bo zarówno może być to wina połączenia z tym wzmacniaczem, które nie będzie Ci się podobało, akustyka pomieszczenia odsłuchowego, w którym miałeś okazję słuchać, jak i samych kolumn, które również akurat w tym konkretnym zakresie częstotliwości mogą Ci się nie podobać. Żeby to zweryfikować, musiałbyś spróbować innych wzmaków u siebie w pomieszczeniu docelowym razem z Pylonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, GunmaN napisał:

Załóżmy że chodzi o transport CD to źródłem będzie wspomniany Denon.

Można i tak, ponieważ korzystasz z DAC we wzmacniaczu, ale jednak kręci się płyta CD. Jeżeli np. masz odtwarzacz CD i podłączysz go przez analog, to DAC we wzmacniaczu nie ma znaczenia.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, GunmaN napisał:

Denon pma-1600 zawiera przyzwoity DAC więc można go uznać za źródło. Wystarczy podłączyć transport CD, Laptop, streamery. 

No to dalej nie jest źrodłem. Nie daje sygnału tylko go odbiera. Z definicji.

Więc transport, laptop, stremer jest źródłem w połączeniu z DACiem ewentualnie.

17 godzin temu, J4Z napisał:

ja myślałem że na transport + dac mówimy źródło. myliłem się? czyli dac jest źródłem? dziwne :P

 

Dobrze myślisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cały czas myślę o tych Pylonach bo nie powiem grało to fajnie więc kiedyś może sobie je wypożyczę.

Wydaje mi się, że problem był złożony, kolumny były niewygrzane bo bas był trochę zbyt kontrolowany/zbity. Razem to było zbyt ciepłe połączenie a źródło(?) było energiczne ale też gęstsze.

Moje obecnie wygrzewane Elac Debut +Rotel a11 z Chordem mojo czasami łapią podobną manierę. Nie mam wprawdzie przesterów ale też w pewnych momentach w tych samych kawałkach pojawia wie pewna maska na średnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2022 o 11:29, Q21 napisał:

Każdy zestaw musi swoje pograć także nie ma co oceniać brzmienia po kilku godzinach od wyjęcia z kartonu. 

Jeśli będziesz chciał wypożyczyć Pylony to zapraszam do kontaktu, mamy taką możliwość. 

Póki co staram się wycisnąć ile się da z mojego Rotela a11 Tribute i Elac Debut 6.2. Jest ogólnie dobrze z przede wszystko ten zestaw zagrał najlepiej na odsłuchu - przy innych klockach zawsze czegoś brakowało.

No i mam już wzmacniacz w domu co ważne - tak łatwiej robić jakieś zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...