Skocz do zawartości

Yamaha MusicCast RX-A880 AVENTAGE vs DENON AVR-X2700H DAB


kubuss84

Recommended Posts

Witam

O dłuższego czasu czytam w poszukiwaniu nowego amplitunera do kina domowego. Ponieważ nastawiłem się na 5 letnią gwarancję do rozważań weszły w/w modele ( Yamaha MusicCast RX-A880 AVENTAGE vs DENON AVR-X2700H DAB) pytanie który jest lepszy bo ja osobiście mam mętlik w głowie.

Głośniki nad jakimi się zastanawiałem to na wstępie fronty:
- Polk Audio Signature S60E
- Monitor Audio Bronze 6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W mojej ocenie lepszym wyborem byłaby Yamaha v6a, która wychodzi rozsądniej cenowo niż A880. Jeśli chodzi o zgranie z Twoimi kolumnami to musisz samemu odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolisz dynamiczne brzmienie z szybkim basem  czy może jednak stawiasz bardziej na muzykalniejszy charakter brzmienia z bardziej dociążoną średnicą, obszerniejszym basem i łagodniejsza górą. Yamaha zagra dynamiczniej, Denon muzykalniej. Tutaj musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, które brzmienie jest Ci bliższe. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model V6 już niebawem będzie dostępny w naszej sieci, więc będzie można przyjść i posłuchać. Dużo klientów łączy modele Yamahy z głośniki Monitor Audio i chwali sobie takie połączenia. Z naszej oferty proponuję posłuchać Ci głośników

PSB X1T https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/psb-imagine-x1t.html

-nie zwykle dynamiczna i wciągająca kolumna, która może zadziwić pomimo nie dużych membran.

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
13 godzin temu, S4Home napisał:

Tak zgadzam się. Tylko 685 już nie ma.

Wyraźnie lepiej gra nowa seria Oberon 5 lub większe Oberon / Zensor 7

Piotr

Zdaję sobie sprawę że Dali Zensor 5 mogą mieć wiele do życzenia.Zastanawiam się czy nie będzie lepszym rozwiązaniem wymiana ich na Bowers i Wilkins 603 pozostawiając obecny amlituner Yamaha.Ale raczej wchodzi w grę wyciśnięcie z nich ile się da.Maciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

To będzie jasne, dynamiczne, mocne połączenie. Jeśli lubisz taki dzwięk to jak najbardziej.

Ciekawi mnie natomiast kwestia dlaczego z małych Zensor 5 przechodzisz na spore 603?

To jakiej Ty masz wielkości to pomieszczenie?

Jaki budżet na kolumny? Same fronty? Masz suba? Kiedy dokupisz resztę?

Piotr

,,To będzie jasne, dynamiczne, mocne połączenie'', o który amli chodzi.Yamaha  RX A880 czy Denon 2700H.Biorę jeszcze pod uwagę Maratz sr 5014.Tak,lubię takie brzmienie.Bardzo często słucham Dzem,Dire Straits,Knopfler,ostatnio Jeremy Camp.Zmiana frontów to ostatecznośc.Bardziej mi zależy aby jak najwiecej wyciągnąc z obecnego zestawu kolumn.Front Zensor 5,tylne Bowers i Wilkins 606 i centralny Dali.Chcę tez uzyskać jak najlepsze efekty w kinie.Suba na razie nie posiadam,pokój 26 kmw.Przechodząc na 603 liczyłbym na ogólną poprawę,lepszą barwę,głębię dzwięku.Kolumny te zbierają bardzo dobre opinie.

Maciej

9 minut temu, Maciej Wojtkowski napisał:

,,To będzie jasne, dynamiczne, mocne połączenie'', o który amli chodzi.Domyślam się że Denon.Tak,lubię takie brzmienie.Bardzo często słucham Dzem,Dire Straits,Knopfler,ostatnio Jeremy Camp.Zmiana frontów to ostatecznośc.Bardziej mi zależy aby jak najwiecej wyciągnąc z obecnego zestawu kolumn.Front Zensor 5,tylne Bowers i Wilkins 606 i centralny Dali.Chcę tez uzyskać jak najlepsze efekty w kinie.Suba na razie nie posiadam,pokój 26 kmw.

Maciej

Przechodząc na 603 liczyłbym na ogólną poprawę,lepszą barwę,głębię dzwięku.Kolumny te zbierają bardzo dobre opinie.

9 minut temu, Maciej Wojtkowski napisał:

,,To będzie jasne, dynamiczne, mocne połączenie'', o który amli chodzi.Domyślam się że Denon.Tak,lubię takie brzmienie.Bardzo często słucham Dzem,Dire Straits,Knopfler,ostatnio Jeremy Camp.Zmiana frontów to ostatecznośc.Bardziej mi zależy aby jak najwiecej wyciągnąc z obecnego zestawu kolumn.Front Zensor 5,tylne Bowers i Wilkins 606 i centralny Dali.Chcę tez uzyskać jak najlepsze efekty w kinie.Suba na razie nie posiadam,pokój 26 kmw.

Maciej

Przechodząc na 603 liczyłbym na ogólną poprawę,lepszą barwę,głębię dzwięku.Kolumny te zbierają bardzo dobre opinie.

 

Edytowano przez Maciej Wojtkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej Wojtkowski napisał:

który amli chodzi.Yamaha  RX A880 czy Denon 2700H.Biorę jeszcze pod uwagę Maratz sr 5014.

Yamaha + Bowers

Marantz zagra najmniej dynamicznie. Ale i najrówniej. Nie wciągnie cie żywiołowością grania. Ale też nie będzie kłuł ostrością.

Jeśli chcesz zostawić Zensory to moim zdaniem dobry kompan dla nich to w takim razie Yamaha.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Yamaha + Bowers

Marantz zagra najmniej dynamicznie. Ale i najrówniej. Nie wciągnie cie żywiołowością grania. Ale też nie będzie kłuł ostrością.

Jeśli chcesz zostawić Zensory to moim zdaniem dobry kompan dla nich to w takim razie Yamaha.

 

Dziękuję za podpowiedzi.Skłaniam się przy  rx  a880.Mam obecnie ampli tej firmy.Gra już z 3 lata i nigdy nie było z nim problemu,przyzwyczaiłem się również do aplikacji MusicCast.

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...