Skocz do zawartości

Głośniki aktywne 2.0 lub 2.1 do komputera


Recommended Posts

Cześć wszystkim. Chcę stworzyć porządne audio do komputera i nie wiem co robić... Słucham muzyki klubowej, stare energy, manieczki, stare techno i house, okazyjnie rocka i metalu. Wpadłem na pomysł aby kupic aktywny subwoofer z min. 20cm głośnikiem o do tego dwie satelitki na biurko. Subwoofer postawiłbym na podłodze pod biurkiem. I tutaj pytanie... Czy jest szansa żeby satelitki zagrały głośno i nie zostały stłamszone przez subwooferowy bas? Czy może odpuścić sobie taki zestaw i kupić aktywny 2.0? Wiem że najlepiej by było kupić zestaw stereo (kolumny + wzmacniacz) no ale nie mam jak takiego zestawu kupić... Za mały budżet na coś sensownego i nie mam jak podjechac na odsluch. Mój budżet to ok. 1200zł

Jeżeli zestaw 2.0 to myślałem nad edifier 2750DB i Mircolab solo 7c. 

A zestaw 2.1 to sub Magnat supreme 202 + jakieś porządne satelitki albo jakiś sub stx'a... 

Napiszcie proszę co o tym sądzicie? Czy taki zestaw się sprawdzi? Jakie wady i zalety maja oba te zestawy? 

Edit: Zapomniałem napisać jakiego źródła używam. To tak... Plikami źródłowymi będzie głównie to co oferuje YouTube oraz pliki mp3, a moją kartą dźwiękową jest Aune X1S pro.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowano przez ChudyArek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Budżet dosyć mocno ograniczony i w takim budżecie na sam początek skupiłbym się na zestawie 2.0, a w przyszłości pomyślałbym o dodatkowym subwooferze. Ze sprawdzonych rozwiązań masz Topping MX3, którego podłączysz pod komputer, masz moduł bluetooth i na prawdę wydajny wzmacniacz stereo. Możesz go porównać z Aune X1S Pro, ponieważ jest jedno wejście analogowe. Świetnie zgrywa się z Heco Aurora 300 lub jeśli cenisz sobie przestrzenność to Pylon Audio Pearl Monitor byłyby dobrym wyborem. 

Microlab Solo 7c polecam, kawał dobrego brzmienia za rozsądne pieniądze. Sam miałem kiedyś Solo 6c :) 


Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też pomyślałem żeby na biurko dać jakieś fajne satelitki a pod biurko dobry sub, tylko nie wiem co się z czym je... Ogólnie subów do 800zł jest sporo, za 400-500 na pewno bym jakieś satelitki kupił, np. Edifier R1600 TIII do tego jakiś sub od Klipscha / Magnata / M-Audio czy też coś z używanych subów do 800zł... Tylko nie wiem jak miałbym to podłączyć pod kartę dźwiękową, bo ona chyba nie ma wyjścia na sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Długo szukałem rozwiązania do muzyki i filmu przy codziennej pracy z komputerem.
Jeśli chcesz mieć piekne czyste brzmienie w muzyce oraz efekt w grach to będę szczery:

1. Adam Audio T5V + subwoofer T10S - cena od 2800-3200pln, na olx widziałem najtańsze oferty zestawu,
2. Interfejs Focusrite Scarlett Solo 3Gen - 500pln,
3. Kable 2 x XLR głośniki-subwoofer oraz 2 x subwoofer-interfejs = 4 x 60zł = 240zł
4. Ewentualnie: 2 x 120 zł - uchwyt do monitora, który odpowiednio odwrócony służy jako podstawka dla głośników z pełną regulacją - idealne rozwiązanie dla osób z małą przestrzenią na biurku.

T10S jest w cenie głośników, czy warto zdecydownia tak dzwięk jest głębszy i różnica jak diametralna. Jesli nie masz kasy to zainwestuj na poczatek w same głośniki jak ja ;).
pełen koszt to 3700-4000pln za system, który spowoduje że codziennie będziesz mieć banan na ustach ;)

W razie wątpliwośći zapraszam w Toruniu na odsłuch ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...