Skocz do zawartości

Stereo do 4000 zł


hudark

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Poszukuje systemu stereo do słuchania muzyki z CD i czasami streaming. Stylowo to metal w 95 % (w sczególnosci tech death metal) i muzyka ambient/drone w 5%.

Pokój ok. 25 m2, stereo będzie umiejscowione w rogu pokoju. 

Planowany zestaw:

-amplituner z funkcjami sieciowymi ( YT, Spotify) lub amplituner+urządzenie sieciowe. Bede też podłączał do tunera TV (UPC) i PC, ale co do jakości dźwięku z TV i PC nie ma ciśnienia.    Najważniejsze to jakość dzwieku z 1) CD, 2) YT/Spotifi, 3) TV i PC

-kolumny podłogowe

-odtwarzacz CD

Budżet 4000 zł

Na pierwszy rzut to mi wpadło w oko: Yamaha R-N303D + CD-S300 + NOTA 550   - ok 4 tys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam modeli niższych niż Yamaha RN 602.

Do niego Melodika BL 40 MK III albo Indiana Line Tesi 561.

Niestety na CD braknie. Ale taki masz budżet. trudno. Nie kupuj taniego amplitunera bo raz że dużo na nim stracisz zaraz po zakupie a dwa że to gra słabo.

Ewentualnie używane kolumny i wtedy RN 602 + CDS 300 nowe?

Zapraszam po porady

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wybór Yamahy jest bardzo dobry, ponieważ zapewni dynamiczne brzmienie ale RN303 jest niestety słabym rozwiązaniem i tutaj RN602 mogłaby sprostać Twoim wymaganiom. Jeśli chodzi o kolumny to polecam zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl 25, które zapewnią szybki i dobrze kontrolowany bas, bliższy środek oraz szczegółową górę. Duży plus dla Pylonów, że można na nich głośniej posłuchać. 
Jeśli chciałbyś uzyskać nieco cieplejszy charakter brzmienia to Indiana Line Tesi 561 powinna przypaść Ci do gustu. Średnica ma więcej masy względem Pylonów Pearl, góra jest łagodniejsza.
Odtwarzacz CD Yamaha CD-s300 będzie odpowiedni do tego zestawu.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją odpowiedź podzielę na części:

1)

Czy w tym budżecie możecie mi zaproponować jakiś fajny system który spełniał by moje oczekiwania?

2)

Musze znaleźć jakiś złoty środek, bo zaproponowane zestawy sporo ponad budżet.

Yamaha RN 602 + Melodika BL 40 MK III, ok. 5 100

Yamaha RN 602 + Indiana Line Tesi 561, ok 5 200

Yamaha RN 602 + Pylon Audio Pearl 25, ok 4 200

Ten Chromecast SMSL Q5 PRO raczej odpada.

Cenowo najlepiej wypada zestaw Yamaha+Pylon 25, a  i tak bez CD. Tak jak napisał kolega S4Home, na CD  braknie.

Ta Yamaha RN 602 przypadła mi do gustu i chyba niej mógłbym zbudować swój system, no chyba ze coś podobnego znajdzie w niższej cenie. Możecie zapronować jakiś zestaw na bazie tej Yamahy do 4 tys?

3) Prosiłbym o warianty dla budżetu 4000 lub lekko po dla samego Amplituner (poza Yamaha RN 602) i kolumn.

być moze do Cd dozbieram i kupie coś nowego (Yamaha CD-s300 lub jakaś używkę)

 

 

 

Edytowano przez hudark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku piszemy o amplitunerze sieciowym, który nie tylko jest tym wzmacniaczem, ale też też łączy duży bagaż funkcji sieciowych i stremingu. Patrząc na to w ten sposób, ciężko jest szukać czegoś z konkurencji do 2500 zł. Gdybyśmy chcieli wskazać "czysty wzmacniacz" -to wtedy moglibyśmy zaproponować inne urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem do jakiej kategorii urządzeń jest zaliczana Yamaha rn602 akurat mnie nie zachwyciła pod względem powiedzmy dźwięku według mnie grają kolumny. 

Jednak wzmacniacz + Chromecast ewentualnie malyna 😉 nie ma się do czego przyczepić! Ale co kto woli kiedyś nie było problemu wzmacniacz CD i do przodu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @hudark, a co nie odpowiada Ci w tym smslu ? Że mały ? Że chińczyk ? Nie chcę Cię martwić ale Yamaha 303 też raczej nie jest produkowana w Japonii. Nie wiem jakiego dźwięku poszukujesz ale ten Cambridge za 1600 zł to moim zdaniem naprawdę wart rozważenia produkt. Być może w metalu dobrze by się z nim sprawdziły audio monitory oferowane przez kolegę @Inferno, chociaż to nie mój rodzaj grania. Z doświadczenia wiem, że takie kurczowe trzymanie się budżetu daje czasem więcej strat niż zysków. Jeżeli w tym momencie nie masz kasy na CD, kup przyzwoity wzmacniacz bądź wyższej klasy amplituner a do tego fajne kolumny a o tej jamaszce 303 zapomnij bo prędzej czy później zechcesz ją wymienić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hudark Proponuje kupic jak najlepsze kolumny. To one w duzej mierze sa odpowiedzialne za to co słyszymy. Pamietac nalezy ze metal i pochodne razem z muzyka klasyczna to najtrudniejsze gatunki do prawidłowego odtworzenia! 

Słuchasz głównie metalu wiec pytanie.... jesli ma byc czad, bass i łomot w pozytywnym tego slowa znaczeniu to celuj w marki kolumn np. Jbl i Klipsch wraz z dobrym wzmacniaczem. Jesli jednak wchodza inne aspekty jak wyrafinowanie, gładka średnica itp. To z tym budżetem nawet w używkach nic nie trafisz...

Ps: melodika bl40 faktycznie mogła by byc nawet ok z tych tańszych...

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 to napisałem koledze wczoraj na priva 🙂, podobne przemyślenia.

”Jeszcze podpowiem że do Metalu potrzeba naprawdę stosunkowo dobrego sprzętu. Jest to muzyka wymagająca separacji i energi. Tego nie opędzisz byle klamotem 😏Niestety,  gdybys słuchał POP’u albo Instrumental Chili no to może... Ale Metal jest jak muzyka symfoniczna dla sprzętu, wiele dźwięków jednocześnie na podobnej głośności i żeby było słychać muzę nie hałas no to musisz trochę poszukać.
Pozdrawiam Darek”

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Metal jest jak muzyka symfoniczna dla sprzętu, wiele dźwięków jednocześnie na podobnej głośności i żeby było słychać muzę nie hałas no to musisz trochę poszukać.

Nie zapominajmy także o tym by były piekielnie szybkie w tym gatunku i z bardzo dobrym dociążeniem! Gdy odsluchuje ciężkie brzmienia to o ile precyzja i szybkość mam na 5 nawet z plusem to dociazenie kuleje (nie chodzi mi nawet tutaj o stopę perkusji co o kotły które rowniez pojawiają sie w metalu). I tutaj jest jedyny wyjątek w którym "grzeszę po audiofilsku" i kręcę gałkami barwy! No cóż. Niestety moj sprzet nie jest najlepszy z najlepszych. Pozdrawiam wszystkich metal-maniaków 🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...