Skocz do zawartości

Stereo do 4000 zł


hudark

Recommended Posts

Dnia 24.10.2020 o 11:14, seba3002 napisał:

Kolego @hudark, a co nie odpowiada Ci w tym smslu ? Że mały ? Że chińczyk ? Nie chcę Cię martwić ale Yamaha 303 też raczej nie jest produkowana w Japonii. Nie wiem jakiego dźwięku poszukujesz ale ten Cambridge za 1600 zł to moim zdaniem naprawdę wart rozważenia produkt. Być może w metalu dobrze by się z nim sprawdziły audio monitory oferowane przez kolegę @Inferno, chociaż to nie mój rodzaj grania. Z doświadczenia wiem, że takie kurczowe trzymanie się budżetu daje czasem więcej strat niż zysków. Jeżeli w tym momencie nie masz kasy na CD, kup przyzwoity wzmacniacz bądź wyższej klasy amplituner a do tego fajne kolumny a o tej jamaszce 303 zapomnij bo prędzej czy później zechcesz ją wymienić. 

Tak jak pisałem w 1szym poście sprzęt ma służyc do słuchania muzy w pierwszej kolejności z w CD, i Streaming z Spotify, ale chciałbym też podłączyć do tego TV (Upc) i PC. DO tego SMSL Q5 PRO nie podepnę tych urządzeń (Odtwarzacz CD-COAX/OPTIC, Chromecast -?, Dekoder UPC-OPTIC, PC-cinche).

Ja się tam nie upieram przy marce Yamaha, ten zestaw z RN303 znalazłem w tej cenie i zapytał Was o opinie.  Po przeczytaniu Waszych opinii wiem, ze nie chce tego RN303.

Już po kilu waszych postach widzę, ze nie uda się uzyskać zadowalającego dźwięku w tej cenie, a jeszcze nie byłem na odsłuchu :D haha.  Tak, w tej chwili będę kład nacisk kasowy  na amp+kolumny, Cd kupie w inny terminie. 

Dnia 23.10.2020 o 22:29, Inferno napisał:

w audio nie o cenę chodzi, możesz przecież zacząć od wzmacniacza stereo i dokupić Chromecast’a

Bardzo fajny wzmacniacz, polecam

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-rega-brio-2017-jak-nowy

niby tak, ale kasa to jedyny hamulec przy takich zakupach.

Fajny sprzęcik Nie wiem jak z awaryjnością takich sprzetów, ale naprawde mam złe doświadczenie z używanymi sprzętami. Wydać ponad 2 tys i nie mieć gwarancji, na razie nie mnie stać na takie ryzyko.

Dnia 24.10.2020 o 11:59, Chyba Miro 84 napisał:

@hudark Proponuje kupic jak najlepsze kolumny. To one w duzej mierze sa odpowiedzialne za to co słyszymy. Pamietac nalezy ze metal i pochodne razem z muzyka klasyczna to najtrudniejsze gatunki do prawidłowego odtworzenia! 

Słuchasz głównie metalu wiec pytanie.... jesli ma byc czad, bass i łomot w pozytywnym tego slowa znaczeniu to celuj w marki kolumn np. Jbl i Klipsch wraz z dobrym wzmacniaczem. Jesli jednak wchodza inne aspekty jak wyrafinowanie, gładka średnica itp. To z tym budżetem nawet w używkach nic nie trafisz...

Ps: melodika bl40 faktycznie mogła by byc nawet ok z tych tańszych...

 

Bardzo głośno to rzadko słucham muzy (no ale zdarza się :) ), chce aby było czytelnie.  

Edytowano przez hudark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SMSL Q5 pro to PC do niego nie należy podłączać chinchami, tylko kablem USB. Jest wtedy dodatkowym układem dźwiękowym komputera. Jeśli potrzeba więcej wejść optycznych, to trzeba go wyposażyć w dodatkowy zewnętrzny selektor takich wejść. Jeśli zamiast wejścia coaxial potrzebne jest drugie optyczne, wystarczy konwerter tych standardów za kilkadziesiąt złotych.

Urządzenia AV podłącza się do TV a ten dopiero do wzmacniacza wyjściem cyfrowym audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hudark napisał:

niby tak, ale kasa to jedyny hamulec przy takich zakupach

Ale w tej Redze nie ma co się popsuć, to taki dzisiaj produkowany wzmacniacz o najbardziej że tak się wyrażę staromodnej konstrukcji. Tranzystory Sanken, potencjometr Alps dobre kondensatory ... Takie konstrukcje po 30 latach grają dalej. Z tego linku to od pierwszego właściciela jeżeli dobrze pamietam. Ja całą amplifikacje i streama mam używane i nie mam problemu.

No i tu na forum raczej cwaniaków i oszustów nie ma zbyt wielu. Ludzie wysyłają do siebie sprzęty na testy nawet się nie znając. Ostatnio Bogusław proponował wysłanie Kraftowi kabelka zasilającego za pare tysięcy złotych „do sprawdzenia” nie jeden raz pomiędzy forumowicza wędrowały drogie kolumny. Oczywiście nie mogę mówić za wszystkich tutaj bo zwyczajna statystyka będzie grała rolę ale mimo wszystko wśród stałych bywalców zaufanie jest na wysokim poziomie.

 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych tematów z problemami kończy się siecią w domu. A nie realnym problemem działania Music Cast.

 

Jesli RN 602 jak wspomniałem poprzednio + Melodika BL 40 MK III to mogę ci przygotować dobrą cenę na to. Co nie znaczy że CD musiał byś polować z czasem na uzywke. 

Jeśli już teraz chcesz kupić całośc to ten SMSL Q5 PRO + Chromecast audio + większe monitory ELAC B6.2 albo podłogowe Magnat Quantum 675 mogą się podobać.

Budżet ktory masz pozwala na wybór systemu bez CD, takiego sensownego akceptowalnego. Moim zdaniem albo po prostu dołóż go później. Albo zwiększ budżet aby szybko nie wracać na forum bo coś jednak nie gra.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc kilka wątków wcześniej podałeś ceny. Faktycznie źle to będzie wyglądać... dopóki nie zagadasz z Q21 czy S4home. Zagadaj, napisz przez skrzynkę forumową prośbę o wycenę i best price a jestem pewien, że trochę zweryfikuje się twoje podejście. Nie chcę uprzedzać faktu, ale będziesz raczej mile zaskoczony wyceną. Ceny z cenników na stronie dają pewne możliwości negocjacji ale o tym już sam musisz się przekonać. Oczywiście wszystko zależy od marek, od wartości całego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Jestem tu zupełnie nowy, ale tego rodzaju dyskusje jak w tym temacie czytam już jakiś czas sam szukając "zestawu startowego" (zresztą z podobnym budżetem). Jedna rzecz mnie uderzyła w tego rodzaju rozmowach. Znawcy sprzętów operują swobodnie markami wszelkimi, rodzajami sprzętów itp. Natomiast w większości przypadków laicy, mający wiedzę żadną - takimi informacjami są przytłoczeni. Ja rozumiem dobre chęci, ale też nie ma co wyskakiwać z propozycjami mocno burzącymi jakiś tam "porządek świata" ułożony na podstawie potrzeb własnych, budżetu i lektury różnych for. Tu kolega podał dość precyzyjnie czego oczekuje, jaki ma budżet itp. A wyjechaliście z montowaniem sprzętu godnym speców muzycznych, a nie kogoś, kto może pierwszy raz w życiu porządnie grający zestaw chce kupić. Dajcie nam laikom zrobić pierwsze kroki. Jak jesteśmy głusi, to i tak nam wzmacniacze nie pomogą i na amplitunerach skończymy. A jak złapiemy zajawkę to i tak we wzmacniacze pójdziemy. Już wystarczającym problemem jest np: mnogość kombinacji ampów i kolumn. W jednym z tematów wyliczyłem bodaj naście propozycji, a jak sami piszecie - ta sama kolumna z innym napędem zagra inaczej, a jeszcze dochodzą preferencje indywidualne słuchającego i dostępność odsłuchu w rejonie zamieszkania (nawet w Warszawie jest z tym problem, bo np: kolumn, które ja chciałbym posłuchać, w jednym salonie nie ma, a w innym są, ale z innym aplitunerem). Ja osobiście wolę prosty przekaz - to z tym raczej nie hula, spróbuj tamto - niż kombinacje, że zamiast tego weź wzmacniacz firmy x jakiś dodatek do sieci i kolumny y - i to jeszcze używki. Dla kogoś kto ma wydać kilka tys., brak gwarancji jest mocno hamującą kwestią, niezależnie od zaufania jakim się darzą tutejsi audiofile. Nieraz widziałem podśmiechujki z tutejszych doradców sklepowych, ale z drugiej strony - oni mówią dość jasno i precyzyjnie, czyli tak jak potrzebujemy na tym etapie przygody ze sprzętem muzycznym.

 

A z kwestii merytorycznych tematu, to ja wytypowałem ową Yamahę R-N602 jak bazę, mam jakiś stary/nowy (bo nie używany) odtwarzacz DVD (tak, wiem, ponoć to kiepska opcja z tego CD odtwarzać, ale budżet z gumy nie jest, a już mocno naciągnięty), a do kompletu oczywiście niezbędne kolumny. Przy pomieszczeniu 19 m2 (sypialnia) wytypowałem raczej podłogówki. Czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można odsłuchać owej Yamahy z Heco Aurora 700, STX Electrico 250 i Melidiki BL40MK3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Calagan napisał:

A z kwestii merytorycznych tematu, to ja wytypowałem ową Yamahę R-N602 jak bazę, mam jakiś stary/nowy (bo nie używany) odtwarzacz DVD (tak, wiem, ponoć to kiepska opcja z tego CD odtwarzać, ale budżet z gumy nie jest, a już mocno naciągnięty), a do kompletu oczywiście niezbędne kolumny. Przy pomieszczeniu 19 m2 (sypialnia) wytypowałem raczej podłogówki. Czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można odsłuchać owej Yamahy z Heco Aurora 700, STX Electrico 250 i Melidiki BL40MK3?

Generalnie najpierw powinno sie szukac kolumn jako te ktore najwiecej wnosza roznic do dzwieku nie liczac akustyki. Jednak jesli jestes bardzo nastawiony na ampli/wzmak i na 99% i tak go kupisz to (poniewaz nie jest najgorszy,a i tak chcesz sie sparzyć na wlasnej skórze), to mozesz zakupić ten ampli. 

Plusem tego rozwiazania jest to że nie musisz sie stresować czy w danym salonie jest to ampli bo bedziesz je zabieral ze soba wszedzie gdzie zawitasz. 

Plusem jest rowniez to ze biorac na odsłuch do siebie kolumny masz mniej zmiennych.

Minusem jednak przy tym ampli jest to ze kupujesz w ciemno i nie wiesz czy to Twój Typ dzwieku...

Jednak plusem poprzedniego minusa jest to ze jesli ten typ to jednak nie Twoj to w przyszłośći bedziesz wiedział w ktora strone isc z dźwiękiem. :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie napiszę co bym polecił bo wszyscy i tak to wiedzą 😋 @Calagan skoro chcesz kupić te Yamahę proszę bardzo, jednak każdy z nas stara się jak najlepiej pomóc. Jeden lubi cyfrowe wzmacniacze drugi tradycyjne, lampowe wymieniał bym w nieskończoność dlatego tyle propozycji pada. Pojawiłeś się na tym forum w jakimś celu czyli porady! Ryzyko decyzja zakupu należy tylko do ciebie większość z nas powie odsłuchy u siebie w domu/mieszkaniu. Piszesz że potrzebujesz sprzęt do sypialni ja bym celował w mocne kolumny podstawkowe.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie słuchałem i nie kwestionuję. Oczywiście mowa o SMSL q5, bo nie wszyscy się domyślają.

Kupiłem właśnie komputer młodemu tzn kolejny bo e-lekcje , pandemia itd i jak tych moich dwóch małych cwaniaków ma naraz lekcje nie szło tego ogarnąć. I ten nowy komputer chodzi narazie na wbudowanych głośnikach ale trzeba pomyśleć o jakimś nagłośnieniu. Starszy ma 11-lat słucha już Spotify, Minecrafty, YouTube. No i właśnie też ten smsl chodzi mi po głowie. Chociaż sam nie wiem czy jakiś edifier za 5 stów by się nie sprawdził. Jest nawet wersja z wejściem optycznym i coaxial czyli jakiś chromecast nawet idzie podłączyć.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Generalnie najpierw powinno sie szukac kolumn jako te ktore najwiecej wnosza roznic do dzwieku nie liczac akustyki. Jednak jesli jestes bardzo nastawiony na ampli/wzmak i na 99% i tak go kupisz to (poniewaz nie jest najgorszy,a i tak chcesz sie sparzyć na wlasnej skórze), to mozesz zakupić ten ampli. 

Plusem tego rozwiazania jest to że nie musisz sie stresować czy w danym salonie jest to ampli bo bedziesz je zabieral ze soba wszedzie gdzie zawitasz. 

Plusem jest rowniez to ze biorac na odsłuch do siebie kolumny masz mniej zmiennych.

Minusem jednak przy tym ampli jest to ze kupujesz w ciemno i nie wiesz czy to Twój Typ dzwieku...

Jednak plusem poprzedniego minusa jest to ze jesli ten typ to jednak nie Twoj to w przyszłośći bedziesz wiedział w ktora strone isc z dźwiękiem. :)

To nie tak, że jestem nastawiony tylko na ten model i koniec. Jak już pisałem mnogość modeli proponowanych w różnych wątkach, gdzie budżety były podobne powoduje, u mnie przynajmniej, mętlik. Nie wyobrażam sobie teraz odsłuchać kilku amplitunerów w zestawach z kilkunastoma kolumnami. A jakby jeszcze dołożył ewentualne wzmacniacze to już w ogóle. A mniej więcej tak to wygląda jak się czyta fora. Amplituner pozwala mi zmniejszyć koszty całego przedsięwzięcia. Wzmacniacz wymusza dokupienie źródła - choćby tego Chromcasta, a kolumny dalej są do kupienia. Tak, niewątpliwie wzmacniacze dźwiękowo przebiją Ampli, ale kasa misiu, kasa. Jeśli odsłuch sprawi, że Yamaha mnie odrzuci, to jej nie kupie. Ale od czegoś te testy zacząć trzeba.

 

54 minuty temu, RLC napisał:

Osobiście nie napiszę co bym polecił bo wszyscy i tak to wiedzą 😋 @Calagan skoro chcesz kupić te Yamahę proszę bardzo, jednak każdy z nas stara się jak najlepiej pomóc. Jeden lubi cyfrowe wzmacniacze drugi tradycyjne, lampowe wymieniał bym w nieskończoność dlatego tyle propozycji pada. Pojawiłeś się na tym forum w jakimś celu czyli porady! Ryzyko decyzja zakupu należy tylko do ciebie większość z nas powie odsłuchy u siebie w domu/mieszkaniu. Piszesz że potrzebujesz sprzęt do sypialni ja bym celował w mocne kolumny podstawkowe.

I my laicy to doceniamy. Ale postawcie się w naszej sytuacji. Szukamy czegoś, żeby zacząć przygodę ze stereo, a nie że mamy coś tam i chce to unowocześnić. I tak jak piszesz jeden lubi to, a drugi tamto i taką skalę propozycji przedstawiacie. A teraz ja mam wybrać, przy czym każdy pisze (i słusznie) odsłuchaj. 3 poda Yamahę i do niej z 5 różnych kolumn, 2 poda Onkyo, a 2 kolejnych Marantza. Każdy ze swoim typem na kolumny. Potem wjadą zwolennicy wzmacniaczy i dojdzie kolejnych parę modeli. I ja wiem, że każdy chce pomóc, doradzić najlepiej jak umie. I super. Ale laik dalej jest głupi i ma jeszcze większy mętlik niż na starcie. Dlatego każdy początkujący wybierze coś, kosztem czegoś - nie zawsze nawet słuchając tego, co odrzuca.

Długo zastanawiałem się początkowo nad wzmacniaczem. Pewnie by ten Chromcast przeszedł, ale mam w domu wielbicielkę radia, więc jakiś kompromis jest konieczny, a tunery radiowe to kolejne set złotych. Jak już będę na odsłuchu to poproszę o jakiś wzmacniacz, ale nie nastawiam się mocno nań, bo się napalę, a potem poznam cenę całości zestawu i mina mi zrzednie. 

A te mocne podstawkowe to jakieś konkretne masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie radia internetowego przy użyciu Chromecasta dla większości współczesnych kobiet jest banalnie proste z powodu obsługi z poziomu smartphonów z androidem. Byli tu tacy przekonani że na pewno będzie z tym problem i potem okazywało się że to żaden problem.

Trzeba tylko mieć w telefonie odpowiedni program do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...