Skocz do zawartości

Co dołożyć do głośników MAGNAT IWP 82


kazek

Recommended Posts

Cześć audiomaniacy :)

 

Kończę robotę z salonem i trochę się pośpieszyłem z pierwszymi zakupami :)   Kupiłem w zeszłym roku głośniki MAGNAT IWP 82 i zainstalowałem je w pudłach (z k/g) w suficie podwieszanym, bo miałem zamysł aby były tylnymi głośnikami z zestawu 5.1 i teraz nie jestem pewien czy to był dobry pomysł. Potrzebuję jakieś rady, czy kierunku... co dalej. Chcę zestaw do kina domowego 5.1, ale by także w miarę spoko grało to w stereo, choć od razu zaznaczam, że nie jestem nazbyt wymagający, wystarczy by było to "w miarę". 

Myślałem że wydać coś 2500zł na amplituner + ok. 2000 za przednie - najlepiej jakieś białe, no i potem dołożyć centralny i subwoofer jeżeli potrzebny do kina. Czasami podłączy się tam jakaś konsola (dlatego dobrze by amplituner miał kilka wejść HDMI), a muzyka to raczej jakiś starszy rock i spokojniejsze starsze rytmy.

Ktoś coś poleci na szybko?

 

EDIT:

Dodam jeszcze schemat salonu, który ma ok. 30m2 + 10m2 kuchnia. Te magnaty zaznaczyłem na niebiesko (no i czerwono, jakiś błąd zrobiłem - ale to te małe kwadraciki) - telewizor po przeciwnej stronie. Ten pomarańczowy kwadrat to tzw. wyspa na suficie, zrobiona z płyt dźwiękochłonnych.

 

salon.jpg

Edytowano przez kazek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ze sprawdzonych rozwiązań masz Yamahę RXV685 + Heco Aurora 700. Zyskasz dynamiczne brzmienie z dobrą podstawą basową i szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Wychodzisz nieco poza zakładany budżet ale nie będziesz w przyszłości wymieniał na coś innego. 
Alternatywą dla Heco mogą być polskie Pylon Audio Sapphire 25, które zagrają potężniejszą podstawą basową oraz nieco bardziej szczegółowym brzmieniem. 
Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter to Denon 2600h w połączeniu z Pylon Audio Pearl 25 powinien przypaść Ci do gustu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...