Skocz do zawartości

Yamaha + kolumny do 10 tyś.


Borg_78

Recommended Posts

Koledzy, jestem początkujący w temacie.

Poszukuję zestawu: amplituner  + kolumny. Będę głównie puszczał przez to filmy (netflix itp), oraz muzykę z serwisów stumieniowych. Zależy mi na klarownym brzmieniu, dobrych basach  itp/

Salon ok. 50m2. Mam głośniki tylne, potrzebuję przodów oraz może subwoower`a (ale jego mogę dokupić potem).

Co do aplitunera to celuję w Yamahę. Szczerze to nie wiem czy wchodzić w serię Aventage czy RX. Pytanie czy jest sens dopłacać. Jak patrzę na parametry to nie różni się to prawie wcale. Czy faktycznie w AV są lepsze komponenty i jest to odczuwalne w dźwięku, czy też różnica jest wyczuwalna jedynie dla tzw audiofilii...? Który model byście polecili?

Jeśli chodzi o kolumny myślałem o Monitor Audio Bronze 6 albo Audiovector QR5 (ale tu bym musiał zwiekszyć budżet.. :) ).

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zarówno Bronze 6 jak i Audiovector QR5 będą za małe do tak dużego pomieszczenia. Bez subwoofera na pewno się nie obędzie. 
Dobrym rozwiązaniem w przypadku amplitunera byłaby Yamaha RXV685, która posiada spory zapas mocy i sprawdzi się w kinie jak i w stereo ( w przyszłości będziesz mógł dokupić końcówkę mocy do jeszcze lepszego napędzenia kolumn frontowych). Do tak dużego pomieszczenia polecałbym Pylon Audio Diamond 28, które zagrają potężną podstawą basową, dociążonym środkiem oraz łagodną ale szczegółową górą. Alternatywą dla Pylonów mogą być Heco Aurora 1000, które zapewnią delikatniejsze brzmienie z bliższym środkiem. 

Jeśli chodzi o subwoofer to warto spojrzeć na Klipsch R115SW, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z takim pomieszczeniem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wchodzić w Avantage to budżet jest za mały bo dopiero model 1080 jest warty zakupu.

Więc nowa RXV 6A lub poprzednia 685 jak najbardziej do tego set Aurora 1000.

Ewentualnie jeśli system ma być raczej z naciskiem na kino to Aurora 700 ale z dwoma subami 30A.

Alternatywą dla Heco mogą byc ELAC F6.2 albo Monitor audio Bronze 500.

Zapraszam po oferty i porady

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Dzięki za konstruktywne porady.

Dla uszczegółowienia, mój salon ma wprawdzie ok 50m2, ale wypoczynek jest usytuowany mniej więcej w jego połowie, czyi w odległości 5-6 metrów od miejsca ustawienia kolumn. Więc może aż tak silne kolumny nie będą potrzebne? Z tyłu salonu mam natomiast umiejscowione w suficie dobre kolumny tylne, które mogą tam dźwięk wzmocnić. 

Co do aplitunera to faktycznie z Waszej informacji wynika że nie ma sensu się pchać w Avantage. Wersja 1080 dla mnie za droga. Pozostanę przy RX. Który lepszy 685 czy ten jego nowszy model RX V6A. Widzę że ten nowy obsługuje 8k ale to chyba śpiew przyszłości dopiero. Poza tym to zdaje się format obrazu a nie dzwięku. Nie wiem jak Wy oceniacie, ale mi się bardziej podoba stylistyka starego modelu. To pokrętło w środku w nowym..... :(  

Z kolumnami to jest tak, że gra to jedno ale jeszcze się musi jakoś tam podobać. Dlatego pisałem o bronze 6. Ale jak piszecie że się nie nadaje to pewnie będę musiał poszukać czegoś innego. Chętnie się umówię na odsłuch..

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

W jakich testach?

Wy tak na poważnie?

10 godzin temu, S4Home napisał:

X3500 gra deczko lepiej od 2500. Niekiedy nawet w ciemnym odsłuchu nie do poznania.

mowa o x3600 nie o x3500 to są modele które się różnią wbrew pozorom dość znacznie.

10 godzin temu, S4Home napisał:

Ma lepszą kalibrację. Ale wydajniej , lepiej, dźwięcznej, detalicznej, swobodniej zdecydowanie gra 1080. 

Wydajniej o jakieś 20W na kanał, mało kto to wykorzysta w domu. Może i jest dźwięczniej i detaliczniej ale co z resztą?

O tych testach mówię, dynamika u Yamahy tez gorsza.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-yamaha-rx-a1080-avr.9090/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3600h-av-receiver-review.12676/

I jeszcze x3500h który jak widać wypadł inaczej niż model x3600h

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3500h-avr-review.10053/

 

@Inferno zobacz na testy które wkleiłem.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba.81 napisał:

u mnie Yamaha gra z klipsch.
Miazga

 

Pomyśl o frontach Premier albo prawdziwych starych Reference.

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Wy tak na poważnie?

Tak. Proszę o konkretny test

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

mowa o x3600 nie o x3500 to są modele które się różnią wbrew pozorom dość znacznie.

czym?

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Wydajniej o jakieś 20W na kanał, mało kto to wykorzysta w domu. Może i jest dźwięczniej i detaliczniej ale co z resztą?

660W vs 1200 W

Przepraszam ale w dzwieku on jest w ch..... wydajniejszy.

Są także testy które wykazują wyższość 1080 nad 4600.

Kto gdzie zapłaci to tak ma.

A słuchałeś obydwu?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2020 o 06:29, S4Home napisał:

Tak. Proszę o konkretny test

podałem linki do testów A1080, x3600 oraz x3500 powyżej.

Dnia 29.10.2020 o 06:29, S4Home napisał:

Tak. Proszę o konkretny test

podane powyżej, warto zobaczyć, różnica jest chociażby w separacji kanałów, lepszy stosunek sygnał/szum, zniekształcenia mniejsze, proponuje po prostu zobaczyć i porównać

Dnia 29.10.2020 o 06:29, S4Home napisał:

660W vs 1200 W

dobrze, kupując A1080 dostajesz więcej mocy i coś więcej? No nie bardzo

 - gorsza dynamika,
 - dużo gorszy SINAD
 - kiepske YPAO

Mało tego, amplituner się wyłączał w trakcie testów. Proponuje się z nimi zapoznać. Niestety A1080 to nie jest dobry amplituner. Owszem, jest mocny ale w stosunku do tego co oferuje Y-Money-aha chce za niego stanowczo zbyt wiele. Zwłaszcza gdy x3600h jest od niego po prostu lepszy. Że trochę słabszy? Ma pre-out można skorzystać. W cenie A1080 kupimy 3600 oraz pewnie uda się dwa używane monobloki dostać.

Dnia 29.10.2020 o 06:29, S4Home napisał:

Kto gdzie zapłaci to tak ma.

audiosciencereview jest niezależny akurat

 

Dnia 29.10.2020 o 06:29, S4Home napisał:

A słuchałeś obydwu?

nie nie słuchałem, jestem przed wyborem i 1080 kupiłbym ale za 2k maks

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary opisują pewne graniczne właściwości urządzenia, w pewnym sensie zestawiając je z konkretnym innym możemy wysnuć jakieś wstępne wnioski. Na barwę dźwięku, muzykalność jeszcze nie mamy jednostek ale reszta jest już fizycznie opisana. Wiec trochę te pomiary grają - choć oczywiście nie opisują wszystkiego czego możemy się spodziewać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

41 minut temu, Jasiek88 napisał:

Wykresy i pomiary grają :)


jak zauważył @Inferno, bardziej grają pomiary a na pewno dzięki nim możemy porównywać fizyczne właściwości urządzeń ponieważ uszy, każdy ma swoje podczas gdy wartości fizyczne są takie same.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że amplituner kina domowego do wszystkiego to duży kompromis w kinie da radę nawet bardzo podstawowy model ale w stereo będzie znacznie gorzej dlatego lepiej mieć to wszystko osobno. Nawet drogie ampli KD mają z tym problem i nie ważne co jest napisane w parametrach czy zmierzone w pomiarach bo na szczęście nie liczą się tylko watty pasma przenoszenia czy stosunek sygnału do szumu - sprawa jest bardziej złożona ( czytaj bardziej prądowa ) Istnieją integry mające 25 watt na kanał mające większe kopyto niż większość amplitunerów. Wydajność nie bierze się z teoretycznej mocy zainstalowanych we wzmacniacz końcówek mocy, ale z rozbudowanej sekcji zasilającej, która jest w stanie dostarczyć chwilowo dużego natężenia prądu do kolumn przy zmiennej spadającej impedancji. Tu nie chodzi o moc jako taką ale o to jaki prąd potrafi oddać wzmacniacz w krótkich impulsach. Amplitunery szczególnie tanie przy szybkich impulsach tak jak uderzenia stopy i werbla razem, się po prostu na pewien czas "przytykają" i nie ważne ile watów mają. Ważne jak szybko potrafią dostarczyć prąd do obciążenia i czy ten prąd nadążą za sygnałem to od tego zależy czy wzmacniacz ma kopyto. Od tego zależy także jakie przyspieszenie potrafi osiągnąć membrana. Jeżeli prąd płynący przez głośnik nie potrafi odpowiednio szybko rosnąć to niestety spowolni to transjenty i wzmacniacz będzie po prostu skrzyżowaniem muła z kanapą. W tej kwocie można wybrać wydajny i doskonale brzmiący wzmacniacz stereo który jakością dźwięku po prostu zmieli w pył TOPOWE KD za te same złotówki. Amplitunery do kina domowego nigdy nie były „rasowe” w stereo - zawsze były jakimś tam kompromisem. Pakowano do nich wszystkie możliwe gadżety żeby przyciągnąć klienta dla którego liczyły się „nowinki”. Na pewno nie dobre stereo. Czy gra to bajecznie? Zależy czego kto w życiu słuchał...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goguś tylko tutaj nie rozmawiamy nawet o stereo.

Dodatkowo można do amplitunerów KD można podpiąć monobloki które sporo pomogą ale do tego musisz mieć preouty. I tutaj zaczynają się schody. Najtaniej obecnie preouty dostaniesz u yamahay rx-v685 oraz Marantza 5xxxx z tym, że yamaha daje tylko preout na fronty a Marantz na całość. Z tym, że same preouty to za mało. Co Ci z nich gdy sygnał kiepski. To nie jest zatem tylko moc. Ta jest oczywiście ważna, ale potrzebujesz też inne elementy. Oczywiście jak ktoś ma miejsce to może mieć wzmaka stereo i kd osobno, taka sytuacja wydaje się najbardziej odpowiednia ale ile ludzi sobie na to może pozwolić a ile z nich w ogóle będzie się chciało w to bawić?

Pamiętajmy, że na tym forum siedzi tylko garstka tych co wiedzą o co w tym chodzi, pewnie nadal to nie wszyscy ale to pokazuje rynek. Produkuje się sprzęt dla przeciętnego kowalskiego a jak ktoś chce więcej to musi kombinować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2020 o 16:49, lolekdrugi napisał:

dobrze, kupując A1080 dostajesz więcej mocy i coś więcej? No nie bardzo

 - gorsza dynamika,
 - dużo gorszy SINAD
 - kiepske YPAO

Przepraszam ale się nie zgadzam.

Miałem oba na testach w domu i w salonie. I 1080 jest wyraźnie lepszy od 3600 pod kątem dźwiękowym. O ile XT 32 stawiam wyżej o tyle YPAO RSC niczego nie brakuje. A manualne ustawienia dają na prawdę szereg świetnych mozliwości.

Dnia 30.10.2020 o 16:49, lolekdrugi napisał:

Niestety A1080 to nie jest dobry amplituner

Zgadzam się.

Jest bardzo dobry :)

Dnia 30.10.2020 o 16:49, lolekdrugi napisał:

nie nie słuchałem, jestem przed wyborem i 1080 kupiłbym ale za 2k maks

No właśnie. Moim zdaniem należysz do grona osob wierzących w testy i mało tego. Nie dających się przekonać nawet przy odsłuchu. I uwierz nie moja krucjata jest przekonywać Cie. Denona też mam i chętnie Ci tego sprzedam :):)

Tak jak Ty tak i ja mogę mieć jednak swoje zdanie i nie zgadzam się z Tobą. Mam nadzieje że nie odbierasz tego źle ? :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Nie dających się przekonać nawet przy odsłuchu.

ale ja napisałem, że fakt kiepskiej jakości audio amplitunera nie musi oznaczać całkowitej dyskwalifikacji pod kątem dźwięku. Komuś się to może podobać, zaakceptuje gorszy produkt bo jemu ten dźwięk pasuje i tyle.

Ważne jednak by o tym wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2020 o 13:31, lolekdrugi napisał:

@Goguś tylko tutaj nie rozmawiamy nawet o stereo.

Dodatkowo można do amplitunerów KD można podpiąć monobloki które sporo pomogą ale do tego musisz mieć preouty. I tutaj zaczynają się schody. Najtaniej obecnie preouty dostaniesz u yamahay rx-v685 oraz Marantza 5xxxx z tym, że yamaha daje tylko preout na fronty a Marantz na całość. Z tym, że same preouty to za mało. Co Ci z nich gdy sygnał kiepski. To nie jest zatem tylko moc. Ta jest oczywiście ważna, ale potrzebujesz też inne elementy. Oczywiście jak ktoś ma miejsce to może mieć wzmaka stereo i kd osobno, taka sytuacja wydaje się najbardziej odpowiednia ale ile ludzi sobie na to może pozwolić a ile z nich w ogóle będzie się chciało w to bawić?

Pamiętajmy, że na tym forum siedzi tylko garstka tych co wiedzą o co w tym chodzi, pewnie nadal to nie wszyscy ale to pokazuje rynek. Produkuje się sprzęt dla przeciętnego kowalskiego a jak ktoś chce więcej to musi kombinować.

 

Czytam ten wywód i nie mogę za Chiny Ludowe zrozumieć co autor chciał przekazać. Że nie da się połączyć kina domowego i stereo? Czy że stereo z amplitunera to lipa? Bo to że jedynymi budżetowymi amplitunerami posiadającymi wyjście pre są Yamaha 685 i Marantz serii 5xxx to bzdura. Już niższe modele marantza maja wyjście pre out. A gdzie Onkyo 696. I skoro mowa o marantzu serii 5xxx, to jest w tej cenie też Denona serii 3xxx. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...