Skocz do zawartości

Yamaha + kolumny do 10 tyś.


Borg_78

Recommended Posts

Chyba nie ma co sobie udowadniać czyje „kung-fu” jest lepsze 🙂 według mnie jeżeli zachodzi w amplitunerach dekodowanie sygnału DTS i innych to ważny jest chyba przetwornik który to obrabia. No i jak to zdekodowane wychodzi na Pre-Out to już takie zostaje. Widziałem że te wyższe modele są na np.ESS Sabre może to też trop jak szukać gdy chcemy jeszcze wyjść na zwykły wzmacniacz stereo z PreOut? Takie tam przemyślenia (no i wiem że jeszcze sposób zasilenia, zaimplementowania takiego przetwornika jest ważny) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem już co kolega @lolekdrugichciał powiedzieć. Że dokładanie końcówki mocy do budżetowych amplitunerów niewiele zmieni w odbiorze kina domowego i stereo z tegoż amplitunera. Zgodzę się z tym aczkolwiek nie do końca. Jeśli w KD ta różnica może być niezauważalna, tak w stereo już da się ją wyczuć. Tylko jeśli ktoś chce poprawić stereo mając amplituner z wyjściem pre lepiej kupić integre, która w kinie będzie pracowała jako końcówka mocy, a w stereo jako osobny wzmacniacz z podłączonymi do niego źródłami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Ok. Rozumiem już co kolega @lolekdrugichciał powiedzieć. Że dokładanie końcówki mocy do budżetowych amplitunerów niewiele zmieni w odbiorze kina domowego i stereo z tegoż amplitunera.

no nie, właśnie chodziło mi o drugą stronę. Czyli do takiego RX-v685 można dołożyć końcówkę i powinno być lepiej. I tutaj akurat @Inferno bardzo dobrze mówi. Całość rozbija się o DAC. Tutaj kilka osób po mnie jedzie za stwierdzenie, że RX-A0180 jest kiepska ale taka jest prawda, pre-out i dac jest bardzo słaby nawet jak na amplituner i w x3600 jest on lepszy według pomiarów. Zatem jak wspomniano wyżej, należy szukać ampka z dobrym dac i jego implementacją czyli testy na ASR sa tutaj jak najbardziej pomocne, wtedy dostaniemy jeszcze lepszy dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tak 50/50 czasem wzmacniacz który na papierze wyglada średnio, nie beznadziejnie ale średnio przy osłuchu jest dobry i nas zaskakuje. Oczywiście te dane coś nam powiedzą i pozwolą na odsiew „beznadziejnych” przypadków ale niestety reszty trzeba posłuchać. Ja bym tak zrobił, ale słuchając u siebie w domu konkretnego zestawu, potem kolejnego itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

@seba3002Testy i cyfry decydują jednak o tym, gdyby nie one, po co nam wyższe modele? To właśnie one określają co jest innego i za co dopłacasz. A nasz osobiste preferencje stoją z boku gdyż każdy ma inne upodobania.

Dla mnie to jest akurat mało istotne co pokazują testy. Jeżeli kolumny marki X są łatwiejsze do wysterowania od kolumn marki Y to znaczy, że mam kupić te pierwsze? To że wzmacniacze lampowe mają dużo mniejszą moc niż wzmacniacze np cyfrowe to znaczy, że nikt nie powinien kupować wzmacniaczy lampowych? Ja nie zaprzeczam, że w testach amplituner firmy A ma lepsze parametry od amplitunera firmy B. Ale to nie znaczy, że wszyscy mają kupować ten pierwszy tylko dlatego, że przy wysterowanej jednej kolumnie dostarcza więcej mocy niż ten drugi. Dla mnie ma to przede wszystkim grać tak, żeby sprawiało mi to frajdę. A reszta nie jest dla mnie aż tak istotna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gdzieś po środku, wstępna selekcje przeprowadzałem kierując się danymi, budową nawet wykorzystanymi podzespołami żeby na koniec odsłuchać  i podjąć decyzję. Taka zasada złotego środka 😁 Gdybym nie selekcjonował na podstawie jakiś przesłanek technicznych to odsłuchy trwałyby latami! Bo troche tego sprzętu na rynku jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

@seba3002 to teraz pojechałeś. Testy i cyfry decydują jednak o tym, gdyby nie one, po co nam wyższe modele? To właśnie one określają co jest innego i za co dopłacasz. A nasz osobiste preferencje stoją z boku gdyż każdy ma inne upodobania.

Być może oprócz parametrów na cenę ma wpływ dodatkowe wyposażenie i ficzery jakimi raczą nas producenci szczególnie w amplitunerach kina domowego. Na szczęście samymi technikaliami meloman nie żyje inaczej nie było by sensu łączyć 40 watowej lampy z THD na poziomie 0.1% za 15k z kolumnami za drugie tyle skoro Denon X3600 gra tak samo i jeszcze w kinie da uciechę...oczywiście to tylko takie moje dywagacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ale ja napisałem, że fakt kiepskiej jakości audio amplitunera nie musi oznaczać całkowitej dyskwalifikacji pod kątem dźwięku.

no właśnie. A on jest lepszej jakości audio :)

Wydaje mi się że zaczynamy się rozumieć :)

 

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

on lepszy według pomiarów.

Mamy już na forum Karola który dobiera sprzęt na podstawie pomiarów. Nie tędy droga kolego to na pewno.

Zgadzam się że słabszy amplituner + końcówka wnosi więcej. no ale 1080 vs 3700 no nie zgodzę sie nigdy zwłaszcza ze osobiście je porównywałem i na warsztacie byl takze 4600 .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

no właśnie. A on jest lepszej jakości audio :)

Wydaje mi się że zaczynamy się rozumieć

no tak, obiektywnie x3600, x3700 oraz x4700 są lepszej jakości. Subiektywnie ktoś może mieć inne zdanie z którym się zgadzam.

 

10 godzin temu, S4Home napisał:

1080 vs 3700

jeszcze należy wspomnieć, że a1080 jest 7.2 a 3600 jest 9.2 po podpięciu wzmacniacza dostajemy nawet 11.2

 

10 godzin temu, S4Home napisał:

i na warsztacie byl takze 4600 .

nie wiem jak jest z 4600 ale 4700 miął feler o czym można poczytać. Wersja poprawiona jest dużo lepsza. Dawałem linki.

 

19 godzin temu, fosge napisał:

Być może oprócz parametrów na cenę ma wpływ dodatkowe wyposażenie i ficzery jakimi raczą nas producenci szczególnie w amplitunerach kina domowego.

to x3600 powinien kosztować dużo więcej niż a1080 patrząc chociażby przez pryzmat 9.2(11.2) kontra 7.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no tak, obiektywnie x3600, x3700 oraz x4700 są lepszej jakości. Subiektywnie ktoś może mieć inne zdanie z którym się zgadzam.

Obiektywnie po odsłuchu 1080 jest lepszej jakości.

13 godzin temu, lolekdrugi napisał:

jeszcze należy wspomnieć, że a1080 jest 7.2 a 3600 jest 9.2 po podpięciu wzmacniacza dostajemy nawet 11.2

Tutak nie podlega to dyskusji.

13 godzin temu, lolekdrugi napisał:

to x3600 powinien kosztować dużo więcej niż a1080 patrząc chociażby przez pryzmat 9.2(11.2) kontra 7.2

YYYY no nie.

Bo to nie gra w systemie 5.1 czy 7.1

Arcam AVR 30 - 26500 zł 7.1 lub 5.1.2

Pioneer LX 504 - 5000 zł i pełne 5.1.4

Powiem Ci tak Ty mnie nie przekonasz a ja Ciebie :)

Może zakończmy ta dyskusję?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Obiektywnie po odsłuchu 1080 jest lepszej jakości

nie, to jest subiektywnie, wyjaśnienie co to znaczy: https://sjp.pl/subiektywnie

6 minut temu, S4Home napisał:

Bo to nie gra w systemie 5.1 czy 7.1

przepraszam ale co nie gra w systemie 5.1 czy 7.1? X3600 masz normalnie 9.2 czyli możesz zrobić pełnego Atmosa 5.1.4 z A10180 tego nie zrobisz.

 

7 minut temu, S4Home napisał:

Powiem Ci tak Ty mnie nie przekonasz a ja Ciebie

bo nie chcesz zaakceptować obiektywnych faktów i skupiasz się na subiektywnych odczuciach. Napisałem Ci, obiektywnie wygrywa x3600 ze względu na lepsza jakość A1080 ma tylko więcej mocy i nic więcej. Natomiast subiektywnie a1080 może być lepsza. Podałem powyżej link do definicja słowa subiektywnie by była jasność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2020 o 07:43, lolekdrugi napisał:

nie, to jest subiektywnie,

Przepraszam ale subiektywne to jest określenie jakości tego co słyszymy po tym co mierzymy :/

Dnia 4.11.2020 o 07:43, lolekdrugi napisał:

przepraszam ale co nie gra w systemie

Chodziło mi że ilośc kanałów nie do końca ma przełożenie na cenę. I później były przykłady

Dnia 4.11.2020 o 07:43, lolekdrugi napisał:

bo nie chcesz zaakceptować obiektywnych faktów i skupiasz się na subiektywnych odczuciach. Napisałem Ci, obiektywnie wygrywa x3600 ze względu na lepsza jakość A1080 ma tylko więcej mocy i nic więcej. Natomiast subiektywnie a1080 może być lepsza. Podałem powyżej link do definicja słowa subiektywnie by była jasność.

No ale widzisz. Ja Ci wyraźnie mówie że miałem oba i słuchałem.

Kurcze to urządzenie które daje dźwięk wiec tak go oceniam.

Ty przyznałeś że nie słuchałeś i oceniasz po testach laboratoryjnych.  W tym momencie próbujesz mnie przekonać że trawa jest bardziej zieleńsza czyli lepsza.

No ja Cie przepraszam ale do póki audio będzie przeze mnie odbierane pod kątem audio to będę ufał sobie a nie testom. Jesli testy miały by pokazywać wady urządzeń ich słabe punkty elementy to tak. A tak to mozna z nich po prostu poczytać dla Ciekawości.

Taki wzmacniacz lampowy wypadł by w testach znacznie gorzej od X3700 ale dla wielu ludzi będzie grał lepiej.

Spróbuj Ty obiektywnie na audio popatrzeć czy tez posłuchać od strony dźwięku.

Dla mnie 1080 to konkurent dla 4600/4700 z czego obie konstrukcje maja rożny dźwięk i nadają się do innych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Przepraszam ale subiektywne to jest określenie jakości tego co słyszymy po tym co mierzymy

subiektywnie stwierdzasz, że A1080 jest lepszy bo obiektywnie poza mocą to jest gorzej.

9 godzin temu, S4Home napisał:

No ale widzisz. Ja Ci wyraźnie mówie że miałem oba i słuchałem.

Kurcze to urządzenie które daje dźwięk wiec tak go oceniam.

wypadałoby tutaj wspomnieć, że mamy takie jednostki jak Hz, dB, które opisują zjawisko dźwięku. Zatem należy zacząć od tego punktu a dopiero potem przechodzić do opinii subiektywnych nie odwrotnie.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jesli testy miały by pokazywać wady urządzeń ich słabe punkty elementy to tak.

jeżeli testy które przytoczyłem nie pokazują wad i słabych elementów to co według Ciebie pokazują?

9 godzin temu, S4Home napisał:

Taki wzmacniacz lampowy wypadł by w testach znacznie gorzej od X3700 ale dla wielu ludzi będzie grał lepiej.

oczywiście, że tak. Lampy to abstrakcja, ludzie lubią taki dźwięk dlatego to kupują, nie ze względu na lepszą obiektywną jakość ale z powodu subiektywnej opinii.

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Spróbuj Ty obiektywnie na audio popatrzeć czy tez posłuchać od strony dźwięku.

jakby tego nie ujmować kto jak kto ale z nas dwojga to ja tutaj jest obiektywnie patrzący Ty sugerujesz się opinią subiektywną.

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Dla mnie 1080 to konkurent dla 4600/4700 z czego obie konstrukcje maja rożny dźwięk i nadają się do innych kolumn.

nie ma sprawy, jeszcze gorzej dla A1080 bo 4700 jest również dużo lepszy, testy już sobie znajdziesz.

 

Jeszcze na końcu należy napisać, że nie ma uzasadnienia do zakupu A1080 w naszym kraju ze względu na cenę i to co ten amplituner oferuje. Już pomijając testy i wyniki dynamiki, zniekształceń, wysterowania pre-out. On jest po prostu dużo za drogi. Za wielką wodą mogą sobie go wybierać, bo jest w podobnych pieniądzach co x3600 ale tam ludzie też potrafią liczyć, wystarczy przeglądnąć fora. Yamahę kupują jak jest tania.

Patrząc teraz A1080 u was kosztuje obecnie 6299,- cennikowo. W tych pieniądzach kupujemy x3700 i do tego dwa monobloki które dadzą nam dużo więcej jakościowo niż ta Yamaha bo preouty są w Denonie lepsze po prostu. Pomijam już pełnego Atmosa 5.1.4 czy nawet 7.1.4 z dodatkowym wzmacniaczem. Gdyby ona kosztowała około 4000,- można by się zastanawiać tak jak w stanach gdzie obecnie jest za $900 ale w tych pieniądzach co u nas, nie to się nie kalkuluje w żaden możliwy sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pół tematu,o subiektywne i obiektywne 😁😉

56 minut temu, lolekdrugi napisał:

jeszcze gorzej dla A1080 bo 4700 jest również dużo lepszy, testy już sobie znajdziesz.

Technicznie i w testach,itd.,może i tak,ale ostateczną wyrocznią są nasze uszy i jeżeli komuś bardziej przypadnie do ucha Yamaha A1080 nawet za te 6300,to na siłę nikogo nie będę przekonywał do zakupu np.Denona bo preout lepszy,itd.,bo co mi potym jak dźwiękowo komuś nie będzie odpowiadał.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maverick2005 tylko ja tego nie neguje. Napisałem nawet kilka razy, że subiektywnie dla ludzi może to być lepsze, tak jak subiektywnie wiele ludzi uznaje lampy za lepsze.

Tylko to nie zmienia faktu, że A1080 jest słaby by nie powiedzieć kiepski w stosunku do swojej ceny. Bo nie powiesz mi, że x3600/700 z dorzuconym wzmacniaczem nie zagra tak jak chcesz jeżeli dobierzesz odpowiedniego wzmaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

Tylko to nie zmienia faktu, że A1080 jest słaby by nie powiedzieć kiepski w stosunku do swojej ceny

Tak, zgadzam się tutaj z tobą w pełni, patrząc na aspekt cena/jakość/możliwości tego amplitunera,moim zdaniem w tej kwocie można lepiej dobrać sprzęt i nawet połączyć kino/stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 27.10.2020 o 07:06, S4Home napisał:

6m to dużo do odległości odsłuchu. A pomieszczenie akustycznie gra całe.

Więc jednak przydały by się duże.

685 jest bezpieczny. Na razie 6a ma problemy z HDMI 2.1. Chodź jego budowa rzekomo wskazuje na lepszy model. Czekamy zobaczymy.

Bronze 500?

No to zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Zamiast Bronze 500 myślę że bym się wolał zdecydować na Monitor Audio Silver 8. Tylko mała już dostępność ich jest. Ale nie ukrywam że pięknie wyglądają i to jednak level wyżej niż Bronze. Więc myślę że by chyba były lepsze. Nadadzą się do dużego pokoju? Grają dobrze z Yamahą? Ma je Pan w ofercie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...