Skocz do zawartości

Co wybrać


Michał Flis

Recommended Posts

Witam, mam możliwość kupienia używanych Dali ikon 6mk2, albo 7mk2. Czytałem o tych kolumnach wiele dobrego, ale nie mam możliwości odsłuchu. Na tle dzisiejszych kolumn do czego moge je porównać?  Tannoy revolution xt6/xt8, fyne audio 501/502, pylon audio diamond 25/28. 

A może to już za wysoka półka?

Proszę o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz teraz?

Ja bym nie porównywał do Fyne F 502 bo moim zdaniem Fyne gra ciekawiej.

Dali Ikon czy to 6 czy 7 budują znakomity dźwięk góry pasma. Pod warunkiem dobrych nagrań. Nie akceptują gorszej jakości albo utworów ze starszych lat. Wówczas rozdzielczość czy znakomita dokładność staje się ich wada i to sporą.

Jesli porównujesz klasę to Ikon to konkurent dla serii F500 czy Diamond od Pylona. Ale granie jest jednak zupełnie inne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.10.2020 o 20:25, Karol64208 napisał:

Cześć @Michał Flis, zadajesz pytanie co wybrać, ale ważne jest to co będzie źródłem muzyki, CD, vinyl, stream, i też ważne do czego chcesz je podłączyć jaki wzmacniacz.

Jak możesz uzupełnij te dane.

Pozdr.

Wzmacniacz w budżecie około 3 tyś. Bardziej amplituner stereofoniczny. W większości to Spotify i mnóstwo utworów z pendriva (flac)

Dnia 26.10.2020 o 06:47, S4Home napisał:

A jakie masz teraz?

Ja bym nie porównywał do Fyne F 502 bo moim zdaniem Fyne gra ciekawiej.

Dali Ikon czy to 6 czy 7 budują znakomity dźwięk góry pasma. Pod warunkiem dobrych nagrań. Nie akceptują gorszej jakości albo utworów ze starszych lat. Wówczas rozdzielczość czy znakomita dokładność staje się ich wada i to sporą.

Jesli porównujesz klasę to Ikon to konkurent dla serii F500 czy Diamond od Pylona. Ale granie jest jednak zupełnie inne.

Piotr

A porównując fyne 501/502, diamond 25/28, i tannoy revolution xf6, xf8? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michał Flis napisał:

A porównując fyne 501/502, diamond 25/28, i tannoy revolution xf6, xf8? 

Pod RN 803?

Bo to amplituner do 3k o najlepszym brzmieniu. Czy do Arcam Sa 10 + chromecast?

Tannoy jest troszkę jaśniejszy od fyne. Moim zdaniem Fyne Ciekawsze. Diamond też udana konstrukcja. Najbardziej z całej firmy. @Kraft chce zmienić. Może się dogadacie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...