Skocz do zawartości

Dobór sprzętu


KamilB

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Od kilku dni trwają u mnie poszukiwania nowego zestawu stereo który docelowo ma zastąpić mój leciwy który odziedziczyłem kilka lat temu

Technics SA-GX390 + Eltax Discovery (2x front)

Budżet założony na nowy zestaw to:

2500zł-3500zł - amplituner, wstępnie Yamaha R-N602 aczkolwiek pojawiła się myśl żeby dołożyć do modelu R-N803D

3500zł - kolumny, przemówiły do mnie póki co pod względem wyglądu, odsłuchiwać ich nie miałem jeszcze okazji Jamo C97 II

Pierwotnie chciałem zakupić cały komplet na raz ale finalnie chyba zdecyduję się na zakup amplitunera, a w późniejszym czasie dopiero kolumn.

Pokój jest prostokątny, a szafka RTV na długiej ścianie, metraż około 25m2

Co sądzicie o powyższych modelach, tak jak wspomniałem aktualnie jeszcze wszystko jest na etapie czytania i doboru na podstawie cyferek, wyprawę na odsłuch planuję w przyszłym miesiącu. Od amplitunera oprócz nowych "bajerów" jak funkcje sieciowe i AirPlay 2 wymagam jak najlepszego wykonania, żeby sprzęt służył mi też jak najdłużej. Zakres gatunków muzycznych będzie bardzo szeroki bo od popu przez metal aż po muzykę klasyczną, posiadam również gramofon więc czarne płyty są dosyć często odtwarzane. W dźwięku lubię dobry i wyraźny bas.

Im więcej czytam tym mniej wiem tak więc liczę na waszą pomoc i propozycje co jeszcze jest sensownego w założonym budżecie, przede wszystkim żeby wiedzieć co jest jeszcze wartego sprawdzenia podczas wyprawy na odsłuch

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Po pierwsze warto wstrzymać się i kupić mocniejszy amplituner taki jak Yamaha RN803d, który będzie lepszą opcją i nie jest to tylko większa moc wyjściowa. Amplituner lepiej poradzi sobie z napędzeniem i wysterowaniem kolumn. 
Jeśli chodzi o kolumny to koniecznie posłuchaj jak masz taką możliwość Heco Aurora 700, które tworzą na prawdę zgrany duet. Brzmienie jest muzykalne z  bliższym środkiem i łagodną górą. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej dołu to koniecznie porównaj Pylon Audio Sapphire 25. 
W zakładanym budżecie zmieścisz się jeszcze z System Audio Saxo 40 jeśli cenisz sobie naturalne brzmienie z dużą ilością powietrza i czarnego tła. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model RN 803 gra wyraźnie lepiej. Zdecydowanie warto dołożyć. Ewentualnie do konkurencji Onkyo 8390. Gra deczko inaczej ale zestawił bym je na równi.

Co do kolumn to Heco Aurora 700 / Magnat Signature 507 (tu pod Onkyo) czy Dali Oberon 7.

Zapraszam na odsłuch oraz po możliwość wypożyczenia sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo za pomoc i podane propozycje. Wiem teraz przynajmniej o jakie modele poprosić podczas wyprawy na odsłuch :) Zostanę finalnie przy ampli yamaha 803D, a kolumny zobaczę które mi przypadną do gustu.

 
S4Home - prawdopodobnie wybiorę się do was bo mam dosyć blisko :) 

Jeszcze raz dzięki bardzo za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...