Skocz do zawartości

Zestaw stereo do Tidal HiFi, komplet za max 3000zł.


Człowiek

Recommended Posts

Cześć,

Szukam zestawu do obsługi Tidal HiFi tyle i tylko tyle. Nie zamierzam w przyszłości rozbudowywać zestawu o żadne źródło cyfrowe czy też analogowe.

Obecnie słucham muzyki na telefonie LG G7 Fit z Quad DAC (układ ES9218+ SABRE HIFI firmy ESS Technology) i słuchawkach Sony do PS4 wiem że to nic wielkiego ale akurat to mam.

Chciałbym jednak zrezygnować ze słuchawek i zbudować prosty zestaw stereo. Który obsłuży Tidala i sygnał z TV do filmów i grania. Odrazu zaznaczę że nie jestem audiofilem i gdy czytam recenzję sprzętu to myślę że kwota 3000 zł jest idealna w moim przypadku na początek przygody z lepszym sprzętem audio.

Chciałbym żeby zestaw był uniwersalny nie będzie grał metalu czy techno ale fajnie jakby ogarnął Anne Marie Jopek, Adele, Amy Winehouse, Dire Straits, Nirvane czy Boba Marleya. Zestaw będzie grał w 16m2 pokoju. Jednak patrząc na to że do kolumn podstawkowych musiałbym dokupić standy to wolałbym coś z podłogówek.

Moja jedyna styczność ze stereo to jakiś amplituner yamahy z niższych serii i kolumny podłogowe chyba firmy Taga które przy normalnej głośności grały nawet fajnie ale po przekreceniu gałki głośności dudniły basem i wszystko się zlewało do kupy a ja nie tego szukam w dźwięku. W sumie to jak mam opisać nie po audiofilsku na czym mi zależy to jak bym siedział w klubie a wokalista w akompaniamencie gitary czy fortepianu spiewała by np: Cry me a river. Czyli scena i obecność wokalisty.

Nie wiem na ile to możliwe w zestawie za 3000 zł ale myślę że przesiadka ze słuchawek to i tak będzie duży plus. Nie zamierzam robic z doku dyskoteki tylko chciałbym kulturalnie posłuchać dobrej muzyki.

Wiem że za 100 zł można dostać chromecast audio więc dla mnie raczej wystarczy zwykły wzmacniacz stereo z dackiem bez zbednych fajerwerków.

Sorry za przydługi post i prosiłbym w miare możliwości o polecenie czegoś w ciemno. Jest to na tyle mały budżet że szkoda fatygi na odsłuchy a ja raczej będę zadowolony skoro już podobał mi się dźwięk z jakiegoś podstawowego amplitunera yamahy tylko te kolumny były raczej nastawione a granie dyskotekowo koncertowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

3000tyś pozwala już na złożenie przyzwoitego zestawu na początek drogi stereo 😉 

1 godzinę temu, Człowiek napisał:

Chciałbym jednak zrezygnować ze słuchawek i zbudować prosty zestaw stereo. Który obsłuży Tidala i sygnał z TV do filmów i grania.

Jeżeli Tidal + TV idealnie sprawdzi się Smsl Q5 Pro, mały cyfrowy wzmacniacz który zapewnia dynamiczny dżwięk. Chromecast Audio polecam jak najbardziej świetne urządzenie. 

16m2 kolumny podłogowe mogą być trochę za duże proponuję podstawkowe a standy nawet używane nie kosztują majątku 😉 Czy bierzesz pod uwagę kolumny używane? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

Czy bierzesz pod uwagę kolumny używane? 

Raczej nie, o ile podstawki mogą być używane o tyle elektroniki używanej wolę unikać.

 

9 minut temu, RLC napisał:

Jeżeli Tidal + TV idealnie sprawdzi się Smsl Q5 Pro, mały cyfrowy wzmacniacz który zapewnia dynamiczny dżwięk. Chromecast Audio polecam jak najbardziej świetne urządzenie. 

Tidal i TV to jedyne co mnie interesuje. O ile nie mogę się przekonać do cyfrowych książek o tyle muzyka cyfrowa to jedyne co dla mnie istnieje. Cena, dostępność, wygoda jest bez konkurencyjna a Tidal HiFi podobno nie można odróżnić od płyty. Więc nie chcę się pchać w jakieś super wzmacniacze, amplitunery za miliony monet bo wiem że do słuchania tak jak ja słucham to przerost formy nad treścią. 

Widziałem na yt zestaw topping mx3 + melodika bl20 mk III a na jakimś włoskim kanale w połączeniu z Elac debute 5.2 czy coś takiego. 

Ten smsl q5 pro ma podobne opinie jak topping mx3. Ten smsl na chińskich akucjach jest w super cenie zostałoby sporo na kolumny. Masz może jakieś sprawdzone propozycje? Odsłuch sobie odpuszczę bo i tak to będzie grało u mnie w salonie a nie w pokoju odsluchowym a skoro polecasz ten wzmacniacz to znasz też jakieś pewniaki które on ogarnie. Muzyka to jazz, blues, akustyka, czasem pop i klasyczny rock. Żadnego łubudubu, zależy mi na kulturze dźwięku, scenie, dobrej średnicy a bas powinien być raczej szybki i precyzyjny a nie taki po ktorym mi szklanki z regału wyjdą na spacer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam dosyć dobrze Smsl-a słuchałem go np Magnat Quantum 673, Canton Sp 206, Kef Q550 świetnie z każdymi się sprawdza! 

sprawdzone połączenie z kolumnami Kef Q350 myślę jednak że z tymi Focal powinno być bardzo dobrze 😉 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-focal-chorus-806v-standy-9796759143 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

Jednak namawiał bym na kolumny używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pylon Monitor do Focal Chorus ma się jak skuter do motocykla 😁

31 minut temu, Człowiek napisał:

Ten smsl na chińskich akucjach jest w super cenie zostałoby sporo na kolumny.

Dlatego Focal Miras23 Cena Q5 pozwala zaoszczędzić na lepszej jakości kolumny z którymi zagra zdecydowanie dobrze! 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Człowiek napisał:

Ten smsl q5 pro ma podobne opinie jak topping mx3.

Akurat nie słyszałem Topping-a i nic nie powiem o nim, natomiast z czystym sumieniem polecam Q5 jest naprawdę OK!  On jest stworzony do cyfrowej muzyki, gra czysto, posiada ustawienia wysokich i niskich tonów + pilot. Nie nadaję się do łupania co w twoim przypadku nie będzie problemem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, RLC napisał:

 Pylon Monitor do Focal Chorus ma się jak skuter do motocykla 😁

Dlatego Focal Miras23 Cena Q5 pozwala zaoszczędzić na lepszej jakości kolumny z którymi zagra zdecydowanie dobrze! 

Z tym Pylonem wytrzymasz na pewno dłużej a niż z tym Focalem. Miałem dużo modeli z tej firmy, i nie jest to mój styl dźwięku. Odwrócone alumanium, nie jest "oazą dla ucha"

 

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązaniem w Twoim przypadku może być Topping MX3 czyli mały wzmacniacz stereo o dużych możliwościach. Możesz do niego podłączyć Yamahę WXAD10 lub Klipsch Gate i cieszyć się pełnym dostępem do opcji sieciowych. Wzmacniacz posiada dodatkowo możliwość podłączenia subwoofera jeśli byłaby kiedykolwiek taka potrzeba oraz regulację wysokich oraz niskich tonów. 
jeśli chodzi o kolumny to warto wziąć pod uwagę Pylon Audio Pear 25 jeśli cenisz sobie dynamiczne i przestrzenne brzmienie. Alternatywą mogą być Polk Audio T50, które zagrają cieplej i łagodniej na górze. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ciekawą kombinacją, spełniającą Twoje oczekiwania może być zestaw: Yamaha RN 303 + ELAC Debut b6.2

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n303d-elac-debut-2-0-b6-2.html

Silna, szybka i przejrzysta kombinacja, wyposażona pod kątem funkcji sieciowych, wraz z gniazdami cyfrowymi do podpięcia TV.

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast jest najlepiej podłączyć przez kabel optyczny Toslink-MiniToslink na początek kup zwykłe kable miedziane OFC 2x2.5mm² i wtyki bananowe, jak już poznasz system dobierzesz sobie lepsze kabelki 😉 Q5 ma małe zaciski głośnikowe więc banany są nawet wskazane. Jeżeli telewizor posiada gniazdo optyczne potrzebny będzie switch/rozdzielacz żeby go podłączyć np taki: 
https://a.aliexpress.com/_B1SDMK 

Jednak bym namawiał na odsłuchy u siebie zawsze to lepiej porównać kolumny przed zakupem!

 

kabel-t-j-toslink-mini-toslink-75m-.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...