Skocz do zawartości

MMJR

Recommended Posts

Cześć,

Co sądzicie o FIIO K5 PRO? Chciałbym podłączyć go pod TV/PC i słuchać na Fidelio x2hr. Teraz słuchawki podłączam do pianocraft mcr-560 i ogólnie w porównaniu do telefonu/pc/tv różnica w jakości jest bardzo zauważalna. Wydaję mi się że da się wyciągnąć jeszcze więcej z tych słuchawek bo podobno są nie wymagające jeżeli chodzi o źródło ale na Yamaha grają względnie cicho(tam gdzie słuchawki takie jak koss porta pro są bardzo głośne, x2hr są za ciche).

Proszę napiszcie mi co sądzicie o K5 Pro i jak subiektywnie oceniacie połączenie x2hr. Oczywiście będę bardzo wdzięczny za inne propozycje w kwocie do ok 1000zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz:) bardzo szanuję to że podlinkowałeś temat zamiast "besztać" że przecież już był podobny i czego sobie nie wyszukałem. Tego posta z DT770 już widziałem, ale tam wzmacniacz był już kupiony i czasami jest tak że ludzie nie krytykują(obrzydzają) tego co już ktoś ma. Poza tym chciałbym się upewnić że jest to najbardziej odpowiednie urządzenie dla mnie, czy w tym budżecie nie kupie czegoś lepszej jakości, ewentualnie ile musiałbym dopłacić za skok powiedzmy o "poziom wyżej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem specjalistą od słuchawek, moje doświadczenie dotyczy tego co mam w domu. Syn testował tez Audioquest Night Owl zostały Bayery. Chyba bardziej na słuchawkach to się zna @MobyDick i  @Janusz Duryn może pomogą 🙂. Ale pewnie musisz posłuchać bo sporo zależy od preferencji danej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w cenie K5 pro jest sporo  DAC/Ampów słuchawkowych wartych do posłuchania i niekoniecznie wybrałbym chyba jego. Jeśli potrzebujesz rozjaśnić brzmienie Fidelio x2hr to może się okazać doby. Generalnie te słuchawki nie potrzebują aż tak dużej mocy. Może się ona przydać jednak do innych słuchawek, bardziej wymagających pod tym względem. Myślę ze ważniejsze będzie dobranie odpowiedniego sprzętu z którego będziesz zadowolony niż szukanie czegoś droższego co wyraźnie lepiej zagra, bo moze się okazać że będziesz bardziej zadowolony z wzmacniacza nieco tańszego.

Nie wiem jak w Pianocrafcie zrealizowano wyjście słuchawkowe. Jeśli podłącza się je do końcówki mocy głośnikowej przez rezystory, to daje przewagę słuchawkom o większej impedancji, bo będzie wtedy podawane na nie wyższe napięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim wymogiem co do wzmacniacza//DAC jest to żeby miał wyjście optyczne(dużym plusem był by pilot/apka). Ogólnie jest tego bardzo dużo w tym niskim segmencie. K5 Pro wpadł mi w oko bo miał dużo pozytywnych opinii. Jakbym mógł was prosić o parę propozycji w budżecie do powiedzmy 1200 zł to byłbym bardzo wdzięczny. Np. taki Topping D50s wydaje się fajny ale .... nie ma wyjścia słuchawkowego 🙈

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub L30+E30 dobrymi parametrami (sinad) , testowane na ASR na ali ok 1tysiak ale nadchodzi 11.11 więc ...:) sam zastanawiam się co dobrać do Beyerów Custom Studio czy k5 pro czy ciułać na Topping.....PS miał ktoś styczność z Tempotec Serenade iDSD ?

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA forum ASR można znaleźć ,że Toppingi są bardziej "poprawnie" zbudowane tzn. nie mają tyle "syfu" w torze audio co k5 pro (i tu należy zaznaczyć ,że i tak nie jest on słyszalny) lecz pomimo gorszych wyników pomiaru od poprzednika k5 i tak jest polecany. Fajną sprawą jest JDS Atom ale u nas praktycznie nie do znalezienia a ze stanów droga przesyłka. k5 pro z ali wychodzi trochę ponad 600zł a już takie Toppingi ok tysiąca (L30 +e30) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odsłuchiwałem, ze względu na sytuację raczej staram się nie chodzić za dużo po sklepach. Nie sądzę żeby grał gorzej niż moja Yamaha, jak zagra tak samo dobrze jak ona to będę zadowolony:). Poza tym zamówiłem go na amazonie (wychodzi jakieś 100zł taniej niż w PL+ pełna gwarancja) więc zawsze będę mógł go oddać:)

Stwierdziłem też że nie ma co za bardzo się zastanawiać, wczoraj oglądałem już wzmacniacze/DAC za grubo ponad 2000zł i średnio co 10 min zmieniałem faworyta. Jeżeli chodzi o sprzęt audio, komputerowy czy ... zegarki to im dłużej się zastanawiasz i oglądasz tym więcej jesteś wstanie wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zestaw u syna K5 PRO i DT1770PRO gra bardzo detalicznie, po wygrzaniu słuchawek bas zrobił się fajny ciepły. Tak jak mówiłem nie mam porównania bo kupiliśmy cały zestaw. To co mnie uderzyło po miesiącu dwóch od kupienia to właśnie bardzo fajna separacja i ogromna ilość detali.  Coś czego w stereo nie mam z uwagi na wielkość salonu (80m2). Zawsze z ogromna przyjemnością siadam przy jego komputerze i słucham 👍 Z tym że nie powiem jak ten wzmacniacz brzmi na tle innych bo ich nie słuchałem 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porównania to w mojej mcr-560 siedzi coś takiego:

Cytat

Yamaha’s digital amplifier technology means that amplification from source to speakers is done without a dedicated DAC chip, further enhancing sound quality. The headphone stage uses a BurrBrown PCM1781 24-bit, 192KHZ DAC. Volume control is also digital domain to guarantee accurate channel separation and stereo imaging.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również postawiłem na K5pro ale zakupie 11.11 z chin bo mam parę kuponów ;) mam zamiar też zajrzeć do środka i jakby dało radę wlutować podstawkę i wymienić Opka jakby zbyt mocno syczały moje słuchawki ale z tego co widzę po opiniach w necie dużo ludzi ma połączenie Beyerów i k5pro więc dziwi mnie to, że u nas w teście grały ostro. Pewnie tej większej ilości amatorów audio jak co niektórzy z nas i tak dźwięk będzie znacznie lepszy od dotychczasowego :) aa i tak co do separcji Beyerów w moim przypadku Custom Studio się zgodzę....takie Superluxy HD669 grają mega płasko w porównaniu z CS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2020 o 20:08, MMJR napisał:

Nie odsłuchiwałem, ze względu na sytuację raczej staram się nie chodzić za dużo po sklepach. Nie sądzę żeby grał gorzej niż moja Yamaha, jak zagra tak samo dobrze jak ona to będę zadowolony:). Poza tym zamówiłem go na amazonie (wychodzi jakieś 100zł taniej niż w PL+ pełna gwarancja) więc zawsze będę mógł go oddać:)

Stwierdziłem też że nie ma co za bardzo się zastanawiać, wczoraj oglądałem już wzmacniacze/DAC za grubo ponad 2000zł i średnio co 10 min zmieniałem faworyta. Jeżeli chodzi o sprzęt audio, komputerowy czy ... zegarki to im dłużej się zastanawiasz i oglądasz tym więcej jesteś wstanie wydać.

I jak kolego, dostałeś już k5pro ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suchy_PL_ napisał:

I jak kolego, dostałeś już k5pro ?

Niestety paczka jeszcze do mnie nie dotarła, ma być jutro lub środę. Zamówiłem go we wtorek a Amazon wysłał k5pro dopiero w piątek:/.

Na razie słucham na mojej mcr-n560 i Integrze w PC. Zauważyłem że moja Yamaha gra lepiej niż Integra ale  sytuacja zmienia się w górnych zakresach głośności. Yamaha wyraźnie gubi detale, tony niskie zlewają całość a Integra zachowuje szczegółowość w całym zakresie głośności(dodatkowo potrafi głośniej grać). Bardzo jestem ciekawy co pokaże k5pro.

Moja płyta główna ma wbudowany jakiś tam wzmacniacz słuchawkowy:

- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC1150 Audio Codec)
- Premium Blu-ray audio support
- Supports Purity Sound™
- 115dB SNR DAC with differential amplifier
- TI® NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)
- Direct Drive Technology
- EMI shielding cover
- PCB isolate shielding
- Supports DTS Connect

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...