Skocz do zawartości

MMJR

Recommended Posts

Teraz może być używany jak każda karta dźwiękowa. Niektóre programy do odtwarzania plików dają możliwość przesyłania na wybrany układ dźwiękowy z pominięciem miksera systemowego. Wtedy gdy wybierzesz taką opcję dla K5 z niego będziesz mógł słuchać muzyki, a pozostałe dźwięki będą jak wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzmacniacz wydaje się dobrze zrobiony nic się nie rusza(wyjścia itd.). Jest trochę większy niż mi się wydawało po zdjęciach.

Na szybko mogę powiedzieć że jak ktoś nie lubi basowego brzmienia to k5pro chyba nie jest dla niego :). Jak czytałem recenzje i testy moich słuchawek to dużo ludzi pisało że mają charakterystykę grania "V". Następnie je kupiłem i stwierdziłem że to bzdury bo faktycznie góra i dół są w nich podbite ale bez przesady, ale teraz z K5pro wydają mi się Wybitnie "V". Bas jest dominujący zwłaszcza na wyższej mocy wzmacniacza. Z ciekawości podłączyłem do niego Koss porta pro i tam urywa łeb :P (nie radzą sobie z tym basem kompletnie).

Z drugiej strony bas potrafi być naprawdę super i chwilami naprawdę jest efekt "WOW". Ogólnie dodał do brzmienia dużo "mięsa".

To tak na szybko. Zobaczymy co będzie dalej...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest bardzo dobry. Na pewno jest pełen mocy, dużo detali. Zero szumów. Ogólnie jak chcę posłuchać bardzo głośno to bas już trochę zlewa się z resztą, ale jak słucham z normalną dla mnie głośnością i pojawi się jakiś niski dźwięk to aż uśmiech sam ciśnie się na usta🙂 . Im dłużej na nim słucham tym bardziej jestem zadowolony. Jak ktoś słucha np. metalu to X2 + K5 pro raczej odpada. Ale do muzyki filmowej, Jazz, elektronicznej jest bardzo dobrze, a że ja właśnie takiej głównie słucham to jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak muszę mieś jeszcze jeden kabel bo oryginalny z X2 jest bardzo fajny ale ma 3m, a chciałbym coś niezłego. Co do przejściówek to w zestawie z X2 i K5pro są dokładnie takie same "złote" i ta z Philipsów jest zepsuta(chrupie i ma luz) ta z K5 wydaje się ok ale przy ruszeniu kablem też potrafi "chrupnąć".

Ciąg dalszy refleksji nt. K5 pro:

Zauważyłem że w trakcie szybkiego/bardzo szybkiego kręcenia potencjometrem pojawiają się wyraźne zakłócenia. Następnym problem jest regulacja mocy. Są 3 stopnie i czuje że moje słuchawki grały by najlepiej między 1 a 2. Na 1 brzmienie jest trochę wycofane a na 2 jest za bardzo nasycone. Kolejna sprawa to poziom szczegółów, teraz słyszę wszystkie niedoskonałości nagrania i wbrew pozorom nie zawsze jest to dobre. Słucham dużo mniej lub bardziej amatorskich nagrań muzyki fortepianowej. I teraz bardzo wyraźnie słyszę powtarzające się dźwięki, moja żona(sama gra na pianinie) mówi że to dźwięk "pedałów" w sensie moment użycie tłumika. Wcześniej też potrafiłem je usłyszeć ale teraz słyszę je wyjątkowo dobrze.

Ogólnie mam co do wzmacniacza mieszane odczucia, raz wydaje mi się że jest wspaniały a raz już chce go pakować i odsyłać. Problem jest też taki że człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego i zaczyna narzekać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie na Dac X6 mkII z tym, że tam możesz opka podmienić a co do niedoskonałości to je słyszę nawet na lapku ale on też ma jakiś wzmak bo napędzał DT770 250Ohm bez problemu. Po prostu wzmak wyciągnął to co potrafią słuchawki...bo w zasadzie sam DAC powinien być transparentny no ale implementacja to najważniejsza sprawa. Trochę mnie zmartwiłeś bo myślałem ,że wezmę k5 pro ale teraz zastanawiam się nad Toppingiem L30 i później dokupić DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, MMJR napisał:

Ogólnie mam co do wzmacniacza mieszane odczucia, raz wydaje mi się że jest wspaniały a raz już chce go pakować i odsyłać. Problem jest też taki że człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego i zaczyna narzekać...

A dokładnie co jest w nim na "nie" ? 

 

Sorki za posta pod postem ...myślałem ,że scali automatycznie :/

Edytowano przez Suchy_PL_
c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka decyzja zapadła ? zostaje ? ja zastanawiam się czy k5 pro czy pierw Topping L30 później DAC ale właśnie fajnie gdyby dało wymienić OPAmpa a to w zasadzie bezboleśnie można zrobić w Toppingu A50 ale ten chyba ma gorsze "pomiary" i z jakiegoś powodu został wycofany ale na Ali jest w cenie k5 pro. PO głowie też chodzi wypróbowanie Tempotec Serenade iDSD gdzie bezboleśnie wymieni się opka i chwalony jest w recenzjach jako DAC i amp w tej cenie ale jest na starym już AK4490....kurde za dużo tego i głowa aż boli ;) FX Audio DAC X6 mkII grał nawet nieźle i lepiej jak X6 ale za bardzo jakoś tak "cyfrowo" i niby to właśnie "wada" DAC od ESS...

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MMJR napisał:

Zostaje. Przez 2 dni zostawiałem go żeby grał ze słuchawkami i wydaje mi się że teraz jest trochę lepiej, bo słuchawki też maja jakieś 2 tygodnie więc jeszcze dobrze nie pograły.

No zdania są podzielone co do "wygrzewania" ale to samo zauważyłem po moich CS ,że grają zdecydowanie lepiej. Ja natomiast postanowiłem zakupić Topping L30 i później dokupię E30 lub 10s. Wyjdzie mnie jakieś 410zł z przesyłką DHL-em na " 11.11 "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MobyDick napisał:

Musisz mieć świadomość że DHL jak większość firm kurierskich liczy sobie dodatkowo za dostarczenie przesyłki na odprawę celną i vat będzie wtedy praktycznie pewny do dopłacenia jeśli przesyłka jest z poza UE.

Wiem wiem :) choć raz się udało telefon DHL-em i bez VAT no ale...przez pandemię pewnie długo przesyłka będzie szła bez kuriera i jeszcze przemyślę bo może wezmę bez DHL ;) ale obstaję za Toppingiem L30

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...