Skocz do zawartości

Zakup sprzetu grajacego do 2500zl, pomocy.


Patriota

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum i z gory zaznaczam ze nie bede z siebie robil audiofila. Jestem tylko poczatkujacym pasjonata dobrego brzmienia, poszukujacym dobrej rady. Wczesniej jechalem na creativach przy kompie i wydawalo mi sie ze jest niezly dzwiek. Ale mialem ostatnio okazje posluchac troche muzy u kumpla, ktory ma przy kompie stare tonsile i wzmacniacz 30letni pioneer za 150zl. I mnie zatkalo. Od tej chwili patrze na swoje smieszne 5.1 Creative z odraza. Postanowielm kupic sobie swoj pierwszy w zyciu zestawik stereo. Otoz mam okazje zakupic ten wzmacniacz, nowke:
http://www.avreview.co.uk/news/images/NAD_C315BEE_big.jpg
Za niewielka sumke- 900zl. I jestem na 99% przekonany co do tego iz to bedzie dobry zakup. Ale mam kolejny problem, otoz nie wiem jakie glosniki do niego wziasc. Wybor jest ogromny, chcialbym cos do 1500zl. Dodam tylko ze slucham praktycznie wszystkiego, ale najwiecej rocka (metalica, ACDC, Guns'i etc) oraz muzy filmowej. Moj pokoik jest przecietnych rozmiarow 6x5m. Imprez tez nie mam zamiaru na tym rozkrecac.
PS. Nie wymagam audiofilskiego dzwieku, chce tylko zeby bylo czysciutko i nie natarczywie. Gdyz slucham muzy po pare godzin dziennie. Co polecacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NAD to trochę słabowity piecyk żeby nagłośnić 30 metrów kw. Jeśli już to kolumny o ponad przeciętnej skuteczności i łagodnej impedancji. Jeśli nie - to za 1500 zł można kupić niezgorszą x-letnią "armatę" (w tym zestaw pre+power). Dźwięk powinien być niegorszy od NAD-a , ale ze zdecydowanie lepszym wykopem. Zostanie 1000 zł na głośniki (oczywiście pieniądze można podzielić odwrotnie, w inny sposób). Te również musza być używane, bo nowe za te pieniądze mogą "natarczywie" grać.
Nie licz na to, że słuchając przeważnie słabo zrealizowanego rocka, będzie "czyściutko i nienatarczywie".
Bym zapomniał. Usherów S520 na taka powierzchnię nie brałbym....
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czaje. A gdybym poszedl inna droga i wstawil sobie to do pokoiku 16m. I chyba nawet tak zrobie, to wtedy te ushery, tudzez ten sprzet co belfer podal moglby spokojnie byc, lacznie z tym NADem? Do 16m taki zestaw styknie? Zalezy mi na odpowiedzi.

PS. Moze ktos podac mi przyklad kabelka (najlepiej link) ktorym moglbym podlaczyc mp4 pod wejscie z przodu tego NADa?

http://www.allegro.pl/item535699117_kabel_...t_10m_gold.html
Cos takiego chyba nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...