Skocz do zawartości

Zestaw 5.1+Atmos Kolumny białe HECO AURORA 1000 vs Jamo Concert C97 II


Dziubson

Recommended Posts

Dzień dobry,
z uwagi na mój pierwszy wpis, chciałem się przywitać. Przeglądam incognito forum od pewnego czasu ale nastał czas się podpytać mądrzejszych i bardziej doświadczonych użytkowników. Z uwagi na przeprowadzkę z bloku do domu, wymieniam cały sprzęt.Przez lata w większości stał i korzystałem od święta zestaw głośników JAMO 5.1 + Yamaha RX-V663 - nie narzekałem (nie było okazji usiąść i podłączać z uwagi na okresowe przeprowadzki).

Obecnie nie planuje się przeprowadzać przez najbliższe 10 lat  i z małżonką dokonane zostały uzgodnienia co przełożyło się na poniższe wytyczne przy zakupie :-), który zostanie zrealizowany w ciągu 1, 5 miesiąca. Obydwoje nie jesteśmy audiofilami, ale chcemy sprzęt uniwersalny na parę lat sprawdzający się w domu z dziećmi. Planowany budżet to ok. 11 000pln, w tym ammplituner ~3500pln. Zestaw będzie w salonie ok 27 m2, jego rozstaw podeśle później bo planuje podpytać szanownych forumowiczów jeszcze o parę kwestii w zakresie podłączenia i rozstawienia.

Do tej pory wybraliśmy, że docelowo zakupiony zostanie TV - LG OLED65CX3LA, konsola PSX5 oraz amplituner Yamaha RX-V6A ale otwarty jestem na inną propozycje z serii na rok 2020 innych producentów (z uwagi na HDMI 2.1 i konsolę). Zakładałem na początku roku, że jak będę kupował na jesieni to już będzie sytuacja wykrystalizowana, a przez pandemie premiery całego sprzętu na rok 2020 mają opóźnienia i recenzji jak na lekarstwo.

Zestaw przeznaczony będzie głównie filmów, gier a potem muzyka. Z uwagi na małe dzieci i sytuacje epidemiologiczną musimy odpuścić przy poszukiwaniu odwiedzin celem odsłuchu a zostają na forum, testy, filmiki Youtube ;-). Nie ukrywam żeby być w zgodzie z małżonką kieruje się w dużym stopniu wyglądem i koniecznie kolorem białym, a te dwa modele po przejrzeniu różnych opinii i filmików przypadły nam obydwoje do gusty.  Zależy Nam na czystym brzmieniu, bardzo podobał się jakość dźwięków HECO A 1000 ale wygląd Jamo.

Po obecnym weekendzie do kolejnej rundy wybraliśmy te dwa zestawy:
A. Jamo Concert C97 II - Jamo C97 II + C93II + C9cen - rozważaliśmy wpierw Jamo Studio S809 HCS + 8 ATM + S810 SUB DOLBY ATMOS

B. HECO AURORA 1000 / 300 / C30 / AM200 - rozważaliśmy wpierw Heco Aurora 700, ale po filmiku je porównującym pozostaje zestaw Heco Aurora 1000 (biały)


Żona wolałaby aby zdecydował się  na powyższy zestaw od JAMO, ale mnie nasuwają się wątpliwości:
1.Czy będą one grały dobrze z amplitunerem YAMAHA czy zaleca się zmainę producenta ampli?
2. Czyżby HECO grały / wypadały w tym zakresie lepiej gdyż wg testu https://www.hfc.com.pl/test/3730,jamo-c-97-ii.html:"Minusy: Brzmienie nie jest tak wiernie oddane, jak można by sobie tego życzyć, ale w tym przedziale cenowym nie o to przecież chodzi."  
Zaobserwowałem, że te HECo są często polecane a o JAMO prawie brak informacji. Jedynie znalazłem test: https://osirisaudio.de/test-jamo-c-97-ii-hifi-test-ausgabe-4-2019/

- tłumaczenie od Google'a :

Cytat

JAMO C-97 II Wynik testu HiFi:Test JAMO C-97 II HiFi, wydanie testowe 4/2019
+ atrakcyjny, nowoczesny design
+ zrównoważony, harmonijny dźwięk
Cytat (y):
„Jamo ma 50 lat i nie jest ani trochę cichy. Swoim C 97 II producent udowadnia, że nadal doskonale zna się na swoim fachu i dostarcza parę świetnie brzmiących głośników w niezwykle atrakcyjnym wzornictwie w niezwykle atrakcyjnej cenie. Każdy, kto ignoruje tę ofertę, robi coś złego. Ta „wskazówka cenowa” przenosi się do najwyższej klasy - czapki z głów, Jamo! ... W naszym laboratorium pomiarowym Jamo C 97 II ma bardzo przekonującą wydajność. Charakterystyka częstotliwościowa jest liniowa i pokazuje, że głośnik podłogowy jest Test JAMO C-97 II HiFi, wydanie testowe 4/2019 już w swoim zakresie od poniżej 40 Hz do ponad 20 kHz.

3. Chcieliśmy zakupić dodatkowe dwa głośniki do Atmosa wg opinii znalezionych w sieci zalecane jest ich zakup tymi zgodnie z serią.
Heco ma swoje Heco AM 200, a dedykowanych z serii Jamo Concert C97 II nie odnalazłem. Jedynie JAMO zakup od innej serii 8 ATM a może inne będą odpowiedniejsze?.   
Nurtują mnie dodatkowe kwestia, dlaczego są one "tak tanie" gdyż za parę średnio kosztują od 1100-1500pln za parę. Nie wiem czy będą pasowały aby je ustawić i czy będą grały podobnie jak AM200. Zaznaczam że nie będą wisieć na suficie, tylko postawie je na frontach. Co radzicie?

4. Czy odczuje różnice, że zamiast użycia do głośników tylnych stojaków zawieszę je na wysięgnikach na ścianie za kanapą?

5. Planuje zakup ekonomiczny kabli podłączeniowych do całego zestawu.  Czy zakup do każdego głośnika w zestawie kabla do przekroju 2x 2,5mm2 i miedź beztlenowa OFC: 99.99% do nich będzie ok, ale chce zapłacić za metr bieżący nie więcej maks. niż 10-12pln Czy będzie konieczność zastosowania przekroju 4mm2.  Zwróciłem uwagę na kabel Melodika BWC2250 Black & White Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2 lub kabel z allegro ekonomiczny o przekroju 4x2 firmy TECHNOKABEL.

Oglądałem też inne zestawy w różnych przedziałach cenowych np Dali Spektor 6 (biały) lub STX F-200 lub Pylon Audio Sapphire 25, ale mam już mętlik w głowie a chce żebym był zadowolony i żona również. Czy może jeszcze inne modele powinienem brać pod uwagę

P.S Jestem z Łodzi chętnie otrzymam dobrą ofertę na zakup zestawów głośniki do 5.1 w kolorze białym +Atmos i amplituner z hdmi 2.1 wraz z kablami.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv bym zmienił na większy np. Sony 85"GX9096 tym bardziej jeśli o Ps5 chodzi.
Jamo Concert mogą ceszyć oko ale jednak bym stawiał na Heco Aurora i już 700 wystarcza, tym bardziej że budujesz kino domowe. Ja bym szedł w system 5.2.4 czyli Atmos z dwoma synami.@s4home salon proponuje, dostaniesz dobrą cenę na zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W pierwszej kolejności samo porównanie Jamo do Heco. Moim zdaniem Heco. Brzmią może nieco mroczniej, ciemniej, ale to kolumny które są lepiej wykonane i mają zdecydowanie lepszy współczynnik cena jakość.

Jesli Twój system będzie typowo kinowy to powiem Ci że wolał bym wybrać Aurora 700 a dwa suby.

Jesli duzo stawiasz na koncerty albo muzyke to Auaora 1000 mozna by sprawdzic.

Co do amplitunera to w tej cenie nowy Yamaha RXV 6A w takim razie.

Zapraszam do kontaktu dobierzemy kable, pomożemy skalibrować sprzęt wyjaśnimy gdzie można co poustawiać.

A do tego zaproponujemy dobrą cenę o opcję wypozyczenia abyście sprawdzili sprzęt w domu przed kupnem

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bali napisał:

Ja bym szedł w system 5.2.4 czyli Atmos z dwoma synami.@s4home salon proponuje, dostaniesz dobrą cenę na zestaw.

Tak, synowie muszą być. Bez synów KD to ch... nie KD 😉. Sorry, ale po raz kolejny zamiast subów pojawiają się synowie. 

Też jestem zdania, że do Twojego pokoju heco 700 w zupełności wystarcza. I tak jak kolega, uważam że lepiej pójść w 2 suby niż większe kolumny. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje, że jednak z ampli zgodnym z HDMI 2.1 trzeba poczekać do wiosny 2021 więc dobór głośników też zapewne się opóźni ale kable muszę poprowadzić już teraz w trakcie prac wykończeniowych domu. Nie zakładałem ciągnięcia kabli dodatkowych na tył salonu do atmosa... Nie mam podwieszanego sufitu i nie będę miał więc wchodzi tylko w grę montaż atmosów na głośnikach. 

Czyli co polecacie HECO 700 zamiast 1000  wszystko w kolorze białym 🙂 ?

a jak reszta:

2 fronty Aurora 700 +na nich 2 x dolby atmos AM200 

1 x center  - Aurora Center 30

2 surroundy Aurora 300 +na nich 2 x dolby atmos AM200 - konstrukcje da się powiesić czy trzeba odsunąc kanapę od ściany i zamontować na stojakach zamiast na ścianie 

1/2 subwoofer-y -  Heco Aurora Sub 30 A - gdzie postawić ?

 

 

Edytowano przez Dziubson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych nakładkowych atmosów.

Skoro przeprowadzacie się do domu, to może możecie zainstalować w suficie głośniki? Da to jednak o wiele lepszy efekt.

Kablami się nie przejmuj. Obciążalność prądowa (termiczna) kabli 1,5 mm² w ścianie to 16 A i raczej nigdy nie wykorzystasz (1024 W na głośnik 4 Ω). Przy 2,5 mm² jest to 1500 W na głośnik. Dwa razy tyle przy głośnikach 8 Ω.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje, że jednak z ampli zgodnym z HDMI 2.1 trzeba poczekać do wiosny 2021 więc dobór głośników też zapewne się opóźni ale kable muszę poprowadzić już teraz w trakcie prac wykończeniowych domu. Nie zakładałem ciągnięcia kabli dodatkowych na tył salonu do atmosa... Nie mam podwieszanego sufitu i nie będę miał więc wchodzi tylko w grę montaż atmosów na głośnikach. 
Czyli co polecacie HECO 700 zamiast 1000  wszystko w kolorze białym  ?
a jak reszta:
2 fronty Aurora 700 +na nich 2 x dolby atmos AM200 
1 x center  - Aurora Center 30
2 surroundy Aurora 300 +na nich 2 x dolby atmos AM200 - konstrukcje da się powiesić czy trzeba odsunąc kanapę od ściany i zamontować na stojakach zamiast na ścianie 
1/2 subwoofer-y -  Heco Aurora Sub 30 A - gdzie postawić ?
 
 
Ja nie wiem co tak ludzie panikują o to HDMI 2.1??? Kto to wykorzysta i gdzie a przedewszytkim kiedy?
Aby Atmosy nakładkowe robić to należy też pewne warunki spełnić. Idealnie gładki sufit oraz kąty odbicia. Nie możesz byle kolumn ustawić.
No i czemu chcesz dwa subwofery od Heco??? Tu chodzi o set 5.0 najlepiej aby były tej samej serii, aby synergia dźwięku była zachowana. Subwofery najlepiej SvS, Velodyne, Rel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yahoo111 napisał:

Nie kupuj tych nakładkowych atmosów.

Skoro przeprowadzacie się do domu, to może możecie zainstalować w suficie głośniki? Da to jednak o wiele lepszy efekt.

Kablami się nie przejmuj. Obciążalność prądowa (termiczna) kabli 1,5 mm² w ścianie to 16 A i raczej nigdy nie wykorzystasz (1024 W na głośnik 4 Ω). Przy 2,5 mm² jest to 1500 W na głośnik. Dwa razy tyle przy głośnikach 8 Ω.

Dzięki za info. Zapewne efekt byłby lepszy ale nie ma możliwości ich powieszenia na suficie.

A jakie polecasz ekonomiczne kable aby to wszystko spiąć?

4 minuty temu, Bali napisał:

Ja nie wiem co tak ludzie panikują o to HDMI 2.1??? Kto to wykorzysta i gdzie a przedewszytkim kiedy?
Aby Atmosy nakładkowe robić to należy też pewne warunki spełnić. Idealnie gładki sufit oraz kąty odbicia. Nie możesz byle kolumn ustawić.
No i czemu chcesz dwa subwofery od Heco??? Tu chodzi o set 5.0 najlepiej aby były tej samej serii, aby synergia dźwięku była zachowana. Subwofery najlepiej SvS, Velodyne, Rel.

Ja się pytam, aby ktoś mi bardziej doświadczony doradził. Czy idealnie gładki sufit to nie dam sobie ręki uciąć ale ekipa remontowa postarała się je wygładzić a wcześneij był położony tynk maszynowo w tym roku...

Które dokładnie modele polecasz, a nie zaproponowałem sub zgodne z serią pozostałych głośników aby była jak napisałeś "aby synergia dźwięku była zachowana" Nie rozumiem ??.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nakładkowym Atmosem jest ten problem, że jeśli źródło jest nisko, to kąt rozchodzenia się powoduje, że źródło odbitego dźwięku jest bardzo szerokie i bardzo rozproszone. Efekt jest taki, że dźwięk się rozmywa. 

Efekty dźwiękowe dobiegają z wielu różnych punktów (jednocześnie z narożnika, znad głowy i z wszystkich miejsc pomiędzy).

Jeśli już muszą być nakładkowe, to może dasz radę umieścić je wyżej, blisko sufitu?

Aha, no i jeszcze dorzucę dwa zestawy spełniające kryteria:

Dali Oberon (nakładki Alteco)

Monitor Audio Bronze 6G (nakładki AMS)

Czy możesz wyjaśnić dlaczego nie możesz głośników powiesić na suficie? Nawet jeśli nie jest podwieszany, to możesz dać dowolny głośnik NAścienny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergia = aby każda kolumna była z tej samej serii, aby dźwięk który Ciebie otacza był jednolity a nie z jednej strony przewaga wysokich a z innej strony bardziej cichy czy przewaga niskich tonów gdzie obie strony powinny tak samo zagrać. Temu 5.0 set powinno się sprzedawać z identycznej serii. Nawet frontowe kolumny powinny być "małe" bo subwofer daje efekt. Stawiamy duże kolumny bo dużo ludzi też lubi stereo posłuchać. W prawdziwym kinie wszytkie kolumny powinny być małe i ustawione jako małe na 80hz a resztę subwofery załatwiają sprawę. Jeśli nie masz miejsca to zrób porządnie 5.2 czy nawet 7.2 a nie badziewiasty 5.2.4, te kolumny nadstawkowe słaby efekt dają, lepiej je umieścić na suficie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bali napisał:

W prawdziwym kinie wszytkie kolumny powinny być małe i ustawione jako małe na 80hz a resztę subwofery załatwiają sprawę.

W prawdziwym kinie może i tak jest,ale w domowych warunkach z tym jest różnie i tu bym był ostrożny do ustalenia sztywnych zasad ,u mnie i mojego znajomego ta zasada w ustawieniach się nie sprawdziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdziwym kinie może i tak jest,ale w domowych warunkach z tym jest różnie i tu bym był ostrożny do ustalenia sztywnych zasad ,u mnie i mojego znajomego ta zasada w ustawieniach się nie sprawdziła.
Dalej napisałem czemu wolimy duże podłogowe kolumny. ...wiadomo robimy wszytko pod możliwości i pod swoje upodobania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie, Jeśli masz mieć nakładki na fronty to bez sensu to robić.

Plusem jest to że wybierając system 5.1 czy też 5.2 w takim razie może on być lepszej klasy.

Ale Atmosa nie buduj. Nie ważne czy masz idealnie gładki sufit czy nie. To wydaje pieniądze bardziej na gadżet niż poprawę czy rozbudowę audio.

Mowie Ci to jako salon a powinienem przecież Cie zachęcać do kupna ich :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

No to nie, Jeśli masz mieć nakładki na fronty to bez sensu to robić.

Plusem jest to że wybierając system 5.1 czy też 5.2 w takim razie może on być lepszej klasy.

Ale Atmosa nie buduj. Nie ważne czy masz idealnie gładki sufit czy nie. To wydaje pieniądze bardziej na gadżet niż poprawę czy rozbudowę audio.

Mowie Ci to jako salon a powinienem przecież Cie zachęcać do kupna ich :P

Piotr

Dzięki, na ten moment zrezygnowaliśmy z dolby Atmos nakładkowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

👍

Jesteś uratowany.

W przypadku kolejnych pytań zapraszam

Piotr

Na ten moment chyba będziemy się decydować na Aurora 700 lub Heco 1000 . Nie wiem trzeba będzie zrobić odsłuch lub wypożyczyć sprzęt na weekend. A jakie resztę głośników do tego rozmiaru pokojów.

Głośniki na szybko oznaczone kolorem niebieskim, sub planuje postawić po lewej stronie przy ścianie w okolicach frontów.

PARTER_SALON.JPG

szafka_salon2.jpg

szafka_salon1.jpg

jeszcze mam wątpliwość na jakiej wysokości puścic kable w scianie za kanapą i zamontować uchwyt glosnikowy. Wstepnie zalozyliśmy 150cm od podlogi. Po zapoznaniu sie z rysunkiem kanapy mysle o zmianie na 130 lub 140cm max. Chetnie poznam innych opinie ktorzy mieli taki dylemat :-)?

Latino_mini_wymiarowka-1100x778.jpg

A kolejnym problemem jest zakup i dobór uchwytów głośników na tył i mocowanie na TV cx65 LG OLED - planujemy mocowanie na wysokości - (środek TV ma być na wysokości 150 cm od podłogi) aby pod nim na półce zmieścić centralny i ampli lub ampli pójdzie na górną półkę w szafce.

Wymiary TV (szer. / wys. / gł.) bez podstawy [mm] :1449/830/46.9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Moim zdaniem 130 będzie ok.

Co do reszty to jest to aurora 300 i center ewentualnie aurora sub 30a. 

Do obu frontów reszta jest ta sama.

Zapraszamy

Piotr

 

A wg Ciebie Piotr do tego metrażu 700 czy 1000 front? 

Zrobisz mi na prv wycenę w dwóch wariantach frontów + ampli yamaha 6A oraz dobór kabli ekonomicznych , jaki zastosować ich przekrój , zakladam ze potrzebuje ok 50 m do podłączenia tego wszystkiego, czym podlaczac suba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dziś kupić na budowę kabli. czy takie kable są wystarczające do zestawu HECO: Kabel Głośnikowy 2x2,5mm MIEDŹ OFC BiTsound?

np. z aukcji allegro:

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-100-czysta-miedz-cu-2x2-5-mm2-6576420091?fromVariant=6576487186

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-glosnikowy-2x2-5mm-czysta-miedz-ofc-9798500337

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-2x2-5mm-miedz-ofc-bitsound-polski-9785521051

Znalezione w sieci:

Cytat

"Najpopularniejszym rozwiązaniem, które sprawdzi się w większości przypadków, jest kabel o średnicy 2,5 mm2 – będzie idealny w zestawach o mocy około 150 W na kanał. Gdy amplituner dysponuje mocą powyżej 150 W, warto zainwestować w kabel o średnicy 4 mm2. Warto też pamiętać o maksymalnej zalecanej długości głośników. W większości przypadków nie należy przekraczać długości 15 metrów dla każdego z kanałów. Należy przy tym pamiętać o odpowiedniej średnicy. W przypadku głośników o impedancji 4 Ohmów i mocy do 100 W, kupując kabel o długości 15 metrów, trzeba wybrać wersję o średnicy 2,5 mm2." 

- te planowane do zakupu HEco mają - Impedancja 4-8 Ω, a do każdego głośnika nie przekroczę 15 metrów długości.

Edytowano przez Dziubson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dziś kupić na budowę kabli. czy takie kable są wystarczające do zestawu HECO: Kabel Głośnikowy 2x2,5mm MIEDŹ OFC BiTsound?
np. z aukcji allegro:
https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-100-czysta-miedz-cu-2x2-5-mm2-6576420091?fromVariant=6576487186
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-glosnikowy-2x2-5mm-czysta-miedz-ofc-9798500337
https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-2x2-5mm-miedz-ofc-bitsound-polski-9785521051
Znalezione w sieci:
"Najpopularniejszym rozwiązaniem, które sprawdzi się w większości przypadków, jest kabel o średnicy 2,5 mm2 – będzie idealny w zestawach o mocy około 150 W na kanał. Gdy amplituner dysponuje mocą powyżej 150 W, warto zainwestować w kabel o średnicy 4 mm2. Warto też pamiętać o maksymalnej zalecanej długości głośników. W większości przypadków nie należy przekraczać długości 15 metrów dla każdego z kanałów. Należy przy tym pamiętać o odpowiedniej średnicy. W przypadku głośników o impedancji 4 Ohmów i mocy do 100 W, kupując kabel o długości 15 metrów, trzeba wybrać wersję o średnicy 2,5 mm2." 
- te planowane do zakupu HEco mają - Impedancja 4-8 Ω, a do każdego głośnika nie przekroczę 15 metrów długości.
Najważniejsze aby kable były miedziane beztlenowe. 2x2.5mm2 zdecydowanie na tył wystarczą. Na front+central niektórzy dają 2x4mm2 jeśli mają duże fronty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bali napisał:

- te planowane do zakupu HEco mają - Impedancja 4-8 Ω, a do każdego głośnika nie przekroczę 15 metrów długości.
Najważniejsze aby kable były miedziane beztlenowe. 2x2.5mm2 zdecydowanie na tył wystarczą. Na front+central niektórzy dają 2x4mm2 jeśli mają duże fronty.

A HECO 700 lub ew. 1000 to są traktowane jako duże fronty :-)? 

Myślałem o zakupie wyłącznie przekroju 2,5mm2  przewodu BITNER BiTsound LP0053 z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-glosnikowy-2x2-5mm-czysta-miedz-ofc-9798500337

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HECO 700 lub ew. 1000 to są traktowane jako duże fronty :-)? 
Myślałem o zakupie wyłącznie przekroju 2,5mm2  przewodu BITNER BiTsound LP0053 z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-glosnikowy-2x2-5mm-czysta-miedz-ofc-9798500337
700 czy 1000 to raczej duże kolumny Chord Clearway, Melodika, Kimber 8pr lub 4pr, Tellurium, Dali.
Kiedyś dawało się na fronty 4mm2 nawet z basową żyła. Jeśli nie chcesz to nie dawaj, jeśli nie wierzysz że kable różnie grają to kup jakie chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki za info zwrotne. Wiesz ja to bardziej elastyczny jestem w wydatkowaniu w sprawach sprzętu komputerowego jako geek...a w kwestiach HiFi chce kompromis i pogodzić ogień z wodą...   😉.

Co do frontów to jeszcze sprawa otwarta i skończy się prawdopodobnie użyczeniem do odsłuchu do sprzętu (nie wyjaśniowa kwestia usterki ampli) więc o kable do testów też poproszę bo one będą położone luzem.

Jednak na ten moment muszę wysłać kable ekipie remontowej aby położyła je pod podłogą (płytkami) i w ścianie celem docelowego podłączenia pod surroundy bo dopiero będzie dym jak ma piękna dowie się że z mojej winy święta będą jeszcze u rodziców w gościach <lol2>

Wg wcześniejszych sugestii i propozycji chce tymi kablami 2,5mm2  OFC BITNER BiTsound LP0053 podłączyć  kolumnę podstawkowa Heco Aurora 300, myślisz że będzie ok dla nie audiofila 🙂 ?

 

16 minut temu, Bali napisał:

700 czy 1000 to raczej duże kolumny emoji1786.png Chord Clearway, Melodika, Kimber 8pr lub 4pr, Tellurium, Dali.
Kiedyś dawało się na fronty 4mm2 nawet z basową żyła. Jeśli nie chcesz to nie dawaj, jeśli nie wierzysz że kable różnie grają to kup jakie chcesz.

Tego nie napisałem, osobiście nie miałem okazji się przekonać naocznie i uwieżyć 😄 bo albo słuchałem u kogoś na ekonomicznym sprzęcie lub topowym więc kable też były "markowo"odpowiednie do całego zestawu 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni ludzi mówią że kable to voodoo że bzdury hmmm.... Ja na własne uszy się przekonałem że kable inaczej brzmią. Nie wiem może sugestia ale po teście w "ciemno" to wynik był identyczny. I teraz widzisz, dużo ludzi zapomina o kablach że to koszta są. Kup przedewszytkim ofc miedź beztlenowa z jakimś fajnym grubym ekranem jeśli kable pójdą w ścianę to dobrze zabezpieczone będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...