Skocz do zawartości

NADC356BEE by Muda44 + Pylon Sapphire 31+ streaming pi4 digi+pro z zasilaczem liniowym co dalej


nietakipawel

Recommended Posts

Czesc,

chcialbym zrobic krok do przodu, troche czytalem, nie jest dla mnie jednoznacze w ktorym kierunku pojsc, budzet 10-15k max, czy cos z tych klockow pozostawic czy calosc do zmiany, prosze o sugestie, glownie jazz, bardziej cieple brzemienie niz syntentyczna precyzja, dzieki

Edytowano przez nietakipawel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15k powiadasz... ponieważ Nad jest modyfikowany to tez sprzedaż nie bedzie łatwa chyba ze ktos sie rzuci na opinie modyfikacji Muda44! Kolumny niegrzebane łatwiej "puścić" a skoro dałeś do tuningu wzmacniacz to chyba jesteś z tych co lubia to brzmienie i zdecydowałeś sie jeszcze je polepszyć. Tak wiec proponuje zabrać tego "modyfikowanego" do salonu (nawet z pylonami jesli ich tam nie mają) i na zasadzie wstepnej selekcji porownac i wytypować kolumny ktore je pogonią w tamtych warunkach akustycznych. Jesli takowe sie znajdą... a raczej 15kzł to nie mało, to prawdopodobnie cos sie trafi. Pozniej to juz tylko formalność czyli odsluch u siebie... chociaz moze sie okazac ze bedzie inaczej. 

Reasumując jesli cala kwote przeznaczysz Tylko na kolumny mysle ze zrobisz dobry krok. Tyle z mojej strony... pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oba elementy.

Możesz zostawić Malinę jako źródło. Najwyżej spróbować wyjścia cyfrowego pod DAC.

Obecnie gra to pewnie dość basowo. Mocno ale mało rozdzielczo.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Bo moim zdaniem w tej cenie znajdziesz dużo ciekawego sprzetu.

Już KEF Q 750 + Cambridge CXA81 zagra ciekawiej.

Roksan K3 + Opera Seconda

Skąd jesteś? Bo serio w tej cenie masz mase sprzetu do wyboru. Wstępny odsłuch jest więcej niż wskazany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła, transporty, kable nie wnosza tyle zmian co akustyka i odpowiednie dobranie zestawu kolumna-wzmacniacz.

2 godziny temu, nietakipawel napisał:

Nie mam zarzutow co do tego jak to gra, chcialbym jednak pojsc do przodu

Czegoś tu nie rozumiem. Czyli brzmienie Ci odpowiada w 100% ale masz kaprys by cos zmienić?

To może rodzic spore problemy. Zauważyć należy, że kazda zmiana jakiejkolwiek czesci skladowej systemu ma znaczny wpływ na odbiór całości. Drugim aspektem jest tez to ze poprawiajac jeden aspekt dzwieku w najlepszym przypadku zaburzamy inny na ktorym byc może rowniez nam zależy. Pewniejszym wyjsciem jest kupno tego samego komponetu ale wyzszej serii. Czesto charakter brzmienia jest powielany w produktach danej firmy. Co daje szanse na krok naprzód...  

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 368 nie gra tak jak Nad 356.

Jeśli chcesz poważnie coś zmienić, to podstawa to będzie się przejść do jakiegoś salonu i odsłuchać, co Ci pasuje. To są zbyt duże pieniądze, by sugerować się opiniami z internetu.

Jeśli chcesz upgrade w mniejszych pieniądzach, to warto pomyśleć o malince ale z signaturką. Choć dojdzie rozdzielczości, a nie wiem, czy tego chcesz.

Z modyfikacjami daj sobie spokój narazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

356 i 368 to totalnie inne wzmaki. Stare serie 316 , 326 , 356 i 375 charakteryzowały się świetnymi końcówkami mocy. Ich modyfikacja polega na ograniczeniu PRE do minimum i wykorzystaniu potencjału końcówki. Nowe tego już nie mają.

 

W tej cenie zdecydowanie może być lepiej. Na pewno do wymiany kolumny. Czy wzmak? To się pewnie okaże przy wyborze kolumn docelowych.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2020 o 22:41, Miras23 napisał:

Teraz pojawia się pytanie, czy na przykład nie warto dołożyć na przykład do modelu Nada C368 a niż bawić się w modyfikację MUDY? -przepuszczam, że sam mod, to pewnie kilkaset złotych. 

Może jakiś odsłuch by się przydał?

U mnie NAD 368 odpadł jeszcze przed modem. Był trochę kluchowaty, mniej wyrazisty. Mod kosztował mnie 500pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...