Skocz do zawartości

Musical Fidelity M2si - Jaki DAC


Bartek_86

Recommended Posts

Witam, Jak w temacie posiadam MF M2si wraz z Dac Magic 100 i zastanawiam się nad wymianą na MF V90 i tu pytanie czy ma to sens?

W dotychczasowej konfiguracji mam wrażenie, że pomimo tego, że wzmacniacz ma raczej łagodną górę to Dac Magic 100 ją zaostrza.
Czy ktoś próbował takiej konfiguracji? w sumie to chyba bardziej pytanie do branży :)
MF V90 podobno jest bardziej neutralny od Dac magic100 pytanie czy wtedy dźwięk nie stanie się jakiś taki ospały, bez dynamiki itd
W połączeniu MF m2si z Dac magic 100 bas jak i średnica mi bardzo odpowiada, średnie są w miarę wyraźne a bas potrafi naprawdę zejść nisko i nie brakuje go :) tylko te wysokie tony jak by trochę męczą po dłuższym słuchaniu, ale nie wydaje mi się żeby była to konfiguracja jakoś wyjątkowo jasna.
Od daca wymagam tylko optyka iż źródłem jest TV z androidem, Tidal, ewentualnie YouTube najczęściej używane.
Kolumny to na razie Jbl Arena 170
Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kolumn na pewno będzie, natomiast to jeszcze nie ten czas z racji na ich cenę :)
No źródło takie a nie inne z racji wygody użytkowania, większość muzyki mam na tidalu i tu dźwięk jest wyraźnie lepszy niż na YT natomiast z YT też korzystam (z pełną świadomością niższej jakości dźwięku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge DAC Magic 100 nie tyle wyostrza górę co wyższą średnicę. Wymiana na Musical Fidelity V90 DAC uspokoi ten zakres i możesz być pewny, że nie stracisz na dynamice. 
Jeśli miałbyś sprawdzić Toppinga to tak na prawdę dopiero od modelu D70 jeśli szukasz brzmienia muzykalnego. Warto także posłuchać innych kolumn, ponieważ JBL są ostro brzmiącymi kolumnami i być może tutaj jest największy problem i od nich należałoby zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie koniecznie weź pod uwagę System Audio Saxo 40, które brzmią przestrzennie i soczyście na średnicy. Basu w żaden sposób nie brakuje. 
Możesz także pomyśleć o Heco Aurora 700 ale w tym przypadku brzmienie będzie nieco mniej przestrzennie. 

Mamy obie kolumny na stanie więc jak byś chciał to możemy wysłać do Pana na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...