Skocz do zawartości

Pytanie totalnego laika - kino domowe czy stereo? Używane, za mniej więcej 1000 PLN


Bydluck

Recommended Posts

Trochę mnie nie było, ale zawalony byłem robotą, do tego jakoś mi powiadomienia nie wyskoczyły, już nawet myślałem że cisza w eterze. Zacząłem się skłaniać ku stereo. Wolałbym jednak jakiś stary używany wzmacniacz, ale pasujący do rocka (jeśli tak się w ogóle da), tak samo kolumny. Kolumny najchętniej podłogowe, żeby nie trzeba było kombinować podstawek. Swoją drogą jakie są zasady odnośnie ustawiania takich kolumn? Na ścianie z tv jest tylko ten tv, ale po bokach mam kolumny, tyle że z zupełnie niemuzykalnego karton gipsu ;) Pod tv wyląduje jakiś stolik, na którym miałby stać wzmacniacz. No i pytanie ile takie kolumny muszą stać od ściany itp? Wydaje mi się że znalazłoby się tam dla nich miejsce, ale może nie zdaję sobie z czegoś sprawy.

Czy moglibyście mi polecić jakieś wzmacniacze i kolumny które mogłoby się mieścić w budżecie? Zupełnie nie znam się na producentach i modelach. Chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia, żeby wiedzieć czego na tym olx szukać, bo jak już wyżej pisałem sposób wpisywania w google każdego modelu kolumn i wzmacniacza który znalazłem na olx mija się z celem (próbowałem, to wiem;) Pylon Pearl 25 już przeszukuję, ale boję się że to jednak zbyt drogo. Może kiedyś, ale w tej chwili wolałbym jednak ograniczyć się do wydania 1k zł. No ostatecznie 1100, ale przy Pylonach wyszłoby raczej 1300-1400 za zestaw.
Sprzęt najchętniej kupiłbym w Poznaniu, no ale to już mój problem na później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te oferty, zwłaszcza ta z Opola zwróciła uwagę, no ale to nadal 900 zł, więc na wzmacniacz nie starczy, bo z tego co widzę to wydatek minimum 400 zł (no i jeszcze kabli nie liczę) :/ A czy mógłbym prosić o jakieś inne przykładowe kolumny na które warto zwrócić uwagę? Czytałem gdzieś że Eltax Liberty 5+, Mission 702e są spoko. Jakieś opinie? Albo inne propozycje, żebym mógł dodać do wyszukiwania? Tak samo wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja silna wola okazała się słabą wolą i z 1000 zrobiło się 1500 zł. Ostatecznie kupiłem NAD C316BEE i Tannoy v4, no i zobaczymy co z tego będzie. Kolumny już stoją, bo kupiłem w Poznaniu (RLC, dzięki za propozycje, ale jednak się bałem wysyłki), na wzmacniacz jeszcze poczekam ze dwa dni. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i podpowiedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się że wzmacniacz wadliwy, jeden kanał gra ledwo słyszalnie. Z tego co czytałem, to powinno wystarczyć przeczyszczenie styków, może jakaś konserwacja potencjometrów, ale w sumie niezbyt się na tym znam. Na szczęście sprzedawca nie robi problemów ze zwrotem. Choć przyznam że mi smutno, bo wiadomo jak jest - przychodzi paka i człowiek leci podniecony podłączyć kabelki, myśląc że zaraz będzie się działo ;) No ale na razie nic z tego nie wyszło.
Teraz szukam kolejnego NAD C 316BEE być może tym razem v2, choć to już dużo większy wydatek. Rozważam też 326, bo w sumie znalazłoby się niewiele drożej niż 316, ale nie wiem czy jest sens. Ostatecznie może warto dorzucić do 356? Albo po prostu zamienić NADa na coś innego, co fajnie zagra z Tannoy Mercury V4? Tylko co?

Źródło to póki co karta dźwiękowa SB07300. W przyszłości, być może niedalekiej, będę szukał czegoś lepszego - jeśli macie jakieś propozycje, albo rady czego szukać, to będę wdzięczny. CD raczej się u mnie nie sprawdzi, bo najczęściej słucham jakichś playlist losowo, dużo rzadziej całych płyt od A do Z. Kiedyś pewnie kupię gramofon, bo to mi się marzy od zawsze, bo mimo wad CD, jest w tych czarnych dyskach jakiś urok, któremu nie mogę się oprzeć.
Ach, no i do filmów i seriali dokupiłem FIIO Taishan, tutaj już nie zależało mi tak bardzo na jakości, chciałem żeby po prostu grało, zwłaszcza że już i tak ponaciągałem budżet.

Edytowano przez Bydluck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku modelu 326 jest to tylko kwestia czasu.

W Przypadku modeli 356 w zasadzie tez. Ale tu problemy wypadają jak mówię znacznie rzadziej.

Natomiast nie powinno to deklasować tych modeli. Problem z ich serwisem istnieje od lat i wszystkie dobre serwisy znakomicie sobie  z nimi radzą. A po odpowiednich zmianach-naprawach. Takowy wzmacniacz będzie grał na prawdę długo. A barwa dzwieku jak sami wiemy, super :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...