Skocz do zawartości

Mocne budżetowe stereo do dużego salonu na szafkę RTV


pitersc

Recommended Posts

Dzień dobry,

W wielkim skrócie - zawsze marzyłem o mocnym stereo głównie do muzyki, ps4 czasem do filmów i przypadkiem przez kilka miesięcy byłem użytkownikiem TX-SR503E z zestawem 7.1 M-Audio (glówne kolumny miały chyba nawet suby po bokach) przy czym używałem wyłącznie frontów i suba (kosztowały mnie 1,5k - te dodatkowe głośniki były niepodłączone)

Moja radość z tego sprzętu jest nie do opisania - muzyka rozkręcana nawet bardzo mocno dawała radę, była szybka dynamiczna z szybkim nie dudniącym basem (jestem amatorem), fajnie było słychać każdy instrument - basy wydawały się miękkie, nawet same te duże fronty bez suba robiły mega robotę, w PS4 też bardzo fajnie działało stereo, przy filmach jakoś może mniej słyszałem rozmowy bo mocne było całe tło - nie znam się, ale takie coś wyczułem.

Salon ok 50m - 5m od telewizora fotele i 10 metrów otwarty w bok z uwagi na otwartą kuchnię.

Do brzegu - żona kazała mi się wynosić z tym dziadostwem bo psuje jej cały salon :) kocham żonę więc nie chcę by była smutna tak więc sprzęt sprzedałem, ale nawet sama żona tęskni za jego brzmieniem bo grało to super z naszego amatorskiego punktu widzenia - obecnie muzyka puszczona na tv przyprawia nas o 🤢

Tak więc idąc do celu - chcemy osiągnąć podobny efekt robiąć jak najmniejszy bałagan w salonie :) muzyka HH, disco, rock generalnie wszystko musi dawać radę, nie chcemy dudnienia, ale fajne głębokie miękkie basy plus wyczuwalne wszystkie efekty i instrumenty, po rozkręceniu zestaw musi robić robotę na imprezach tanecznych, oglądanie filmów jest drugorzędne, ale chciałbym podpiąć się optykiem z tv żeby oglądać YT, PS4 itp.

Budżet 2k w używkach, 3,5 w nowych sprzętach - kolorystyka, albo zbliżona do dębowej jak szafka RTV, albo czarna grafit żeby grała z cegłą, żona słucha radia, ale nie jest to czynnik najważniejszy, sam wzmacniacz jeżeli da się go czasem rozbudować też wchodzi w grę.

Same głośniki najlepiej gdyby można było postawić na tej dosyć niskiej szafce RTV, centralny i sub nie są potrzebne jeżeli głośniki stereo zrobią to co do na nich należy - mogą być duże jeżeli osiągną swój cel.

Sprzerając od kilku dni w internecie polecano mi AVR 1611 1612, serie X2000 w górę, Yamahę 501, RN602 itp - głośniki Tonsil 200, 300 (pewnie te dwa wzbudzą uśmiech), Melodika BL40 mk3, itp,

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

 

IMG_3750.jpg

IMG_3767.jpg

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

18 minut temu, pitersc napisał:

Salon ok 50m - 5m od telewizora fotele i 10 metrów otwarty w bok z uwagi na otwartą kuchnię.

Do brzegu - żona kazała mi się wynosić z tym dziadostwem bo psuje jej cały salon :) kocham żonę więc nie chcę by była smutna tak więc sprzęt sprzedałem, ale nawet sama żona tęskni za jego brzmieniem bo grało to super z naszego amatorskiego punktu widzenia - obecnie muzyka puszczona na tv przyprawia nas o 🤢

"Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci ino sznur"

Pogadaj poważnie z żoną jeszcze raz. Bez podłogówek nie widzę grania w takim metrażu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, RLC napisał:

Witam 

50m² tutaj musisz mieć mocne kolumny żeby nagłośnić takie pomieszczenie. Kolumny podstawkowe ustawione na szafce nie dadzą rady, rozważ kupno kolumn podłogowych, ewentualnie jeszcze subwoofer.

Dzięki - nie wiem czy to coś zmienia - strefa samego odsłuchu to 5x5 metrów, ale kubatura całego pomieszczenia to rzeczywiście 50m.

Z podłogą właśnie jest masakra bo żona zamówiła szafkę praktycznie na całej długości ściany i stawianie kolumien przed nią nie będzie dobrze odbierane :/ ale prędzej to przeżyje niż dodatkowy element w postaci suba. (rzeczywiście sub, który stał na tej szafce jakiś był taki słaby, wydawał się słabszy niż te duże fronty)

Co za patowa sytuacja, ale mam nadzieję, że to opanowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pawel_luk1 napisał:

"Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci ino sznur"

Pogadaj poważnie z żoną jeszcze raz. Bez podłogówek nie widzę grania w takim metrażu...

No tak to jest - rzeczywiście ta wystawa nie wyglądała jakoś zbyt pięknie :) ale wierzę, że może już mniej rozbudowana nawet na podłodze może będzie akceptowalna, gdyby wzmacniacz wszedł jeszcze na półkę rtv to w ogóle by była bajka! Problem bo wysokość półki do 10cm, mogę alternatywnie wywalić półkę wtedy zyskam wysokość 21cm i wzmacniacz i ps4 dać jedno na drugim o ile nie zakryje to chłodzenia.

25 minut temu, pawel_luk1 napisał:

I jeszcze dywan by się przydał. Ta goła podłoga aż o niego krzyczy.
Zwłaszcza, że po lewej masz blisko głośnika dużą szklaną powierzchnie.

Dywan nie wchodzi w grę, szklana powierzchnia będzie kiedyś zakryta zasłonami (żona woli zasłony, ale z uwagi na pandemię wolę rozrywkę nie zasłony :) )

Czy naprawdę nie ma co liczyć, że cokolwiek zagra fajnie na szafce RTV? Mogę też zejść lekko z oczekiwań, nie musi być, aż tak mocno jak przy tym zestawie, który miałem...

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RLC napisał:

Witam 

50m² tutaj musisz mieć mocne kolumny żeby nagłośnić takie pomieszczenie. Kolumny podstawkowe ustawione na szafce nie dadzą rady, rozważ kupno kolumn podłogowych, ewentualnie jeszcze subwoofer.

Mam pytanko bo widziałem Twoje podpowiedzi w innym wątku, co sądzisz o zestawie sx80 bo mają fajną cenę i SMSL Q5? Z tego co napisałeś zupełnie spokojnie Q5 je napędzi :) Czy melodikę B40 też ogarnie?

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jednak bym obstawiał sprzęt używany poprostu lepsza jakość jak nowy! Od forumowicza kolumny które nie męczą przy odsłuchach. 

 Nie słyszałem tego połączenia Q5+SX80 z opisu wynika że jest dobrze ale gra to na 15m² a to duża różnica w stosunku do twojego metrażu. 

Smsl Q5 Pro to świetny wzmacniacz mały mocny do połączeń cyfrowych idealny. Może nawet z tymi Monitor Audio by się dobrze spasował 😉 trzeba by było przetestować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RLC napisał:

Tutaj jednak bym obstawiał sprzęt używany poprostu lepsza jakość jak nowy! Od forumowicza kolumny które nie męczą przy odsłuchach. 

 Nie słyszałem tego połączenia Q5+SX80 z opisu wynika że jest dobrze ale gra to na 15m² a to duża różnica w stosunku do twojego metrażu. 

Smsl Q5 Pro to świetny wzmacniacz mały mocny do połączeń cyfrowych idealny. Może nawet z tymi Monitor Audio by się dobrze spasował 😉 trzeba by było przetestować!

Ok dzięki, kolor odpada :) ale w budżecie zmieszczę Monitor Audio 300 czarne, albo bronze 6 (więc konfrontacja to SX80, BL40 i Monitor Audio 300, Audio Bronze 6 bo nowe też mogę kupić czarne), ten maluch Q5 bardzo mnie intryguje, jak można go brać na testy to z pewnością sprawa by się wyjaśniła :) Czy te moje trzy typy dla naszych zastosowań i budżetu to dobry kierunek? Nie mam możliwościu odsłuchu więc liczę na wszystkie wskazówki :) dzięki

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @S4Home ma Q5 napewno i wypożycza kolumny na testy posłuchasz u siebie w swoim pomieszczeniu. Może jakiś rabacik dostaniesz 😋

Co do Q5 uważam że jest kapitalny, polecam go dosyć często jednak jego wielkość może szokować! Dopóki się go nie włączy wtedy następny szok jak on gra 😉 

Czy dobrze wybrałeś kolumny tego nie wiem musisz ich posłuchać to jest najlepszy sposób, napisz do branży warto!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLC napisałeś w jednym z tematów "Jednak jest jeden mały szkopuł Smsl nie nadaję się do częstego i bardzo głośnego słuchania wtedy pojawiają się zniekształcenia dźwięku. On najlepiej sprawdza się w normalnych poziomach głośności, zapewniając czysty detaliczny dźwięk nie zależnie od rodzaju słuchanej muzyki"

a,autor tematu, napisał

1 godzinę temu, pitersc napisał:

po rozkręceniu zestaw musi robić robotę na imprezach tanecznych

Czy to troszkę nie komplikuję sprawy, tym bardziej na 50m2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maverick2005 napisał:

RLC napisałeś w jednym z tematów "Jednak jest jeden mały szkopuł Smsl nie nadaję się do częstego i bardzo głośnego słuchania wtedy pojawiają się zniekształcenia dźwięku. On najlepiej sprawdza się w normalnych poziomach głośności, zapewniając czysty detaliczny dźwięk nie zależnie od rodzaju słuchanej muzyki"

a,autor tematu, napisał

Czy to troszkę nie komplikuję sprawy, tym bardziej na 50m2 ?

Ok dzięki za czujność, częstotliwość imprez jeżeli ma znaczenia góra  raz w miesiącu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pitersc czytał moja odpowiedź z innego tematu powinien wziąć to pod uwagę! Ale tak jest Q5 nie lubi bardzo głośnego i długiego grania trzeba to mieć na uwadze przy jego zakupie. Polecał bym też do niego kolumny 4 ohm. 

@maverick2005 masz rację 50m² to jest dużo centymetrów do nagłośnienia, jakieś sugestię co do sprzętu dla kolegi?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zastosować innego Smsl-a + oddzielny DAC widziałem go na forum z opisu wychodzi że jest czysty i szczegółowy. Stylistycznie pasuje idealnie 😉

https://a.aliexpress.com/_BTO4Tg

https://a.aliexpress.com/_B1MZlo 

@MobyDick co o tym sądzisz?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za dotychczasową pomoc, idąc trochę lżej finansowo ale nadal mocno (wiem, że jeden z niższych pułapów) natrafiłem na Magnat Supreme 2002 i wzmacniacz typu nad 326 bee lub wersja lepsza dla żony bo z radiem ONKYO TX-8220B, co sądziecie o takiej konfiguracji? Alternatywnie lepsze głośniki może coś z serii Quantum np 677 i jak np wypadają w porównaniu do Melodika BL40 (jeszcze mysle nad monitor 300)

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RLC napisał:

Czekam na opis dźwięku.

Pozdrawiam

oczywiście zdam relację łącznie z tym jak to teraz wygląda wizualnie, co do dźwięku to ciekaw jestem jak zmieni się ich charakterystyka po wygrzaniu (według opinii sprzedawcy zakupiony zestaw powinien nie być słabszy od tego onkyo z maudio, który mieliśmy), tak czy siak będę dawał znać - do usłyszenia

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależałoby Ci na małym wzmacniaczu to polecam zwrócić uwagę na Topping MX3, który w swojej kategorii cenowej nie ma sobie równych. Jest funkcjonalny i brzmi na prawdę bardzo dobrze. Spokojnie poradzi sobie z kolumnami podłogowymi takimi jak Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25 czy Monitor Audio Bronze 6. 
Dużym problemem jest szafka, która idzie po całej długości ściany i kolumny podłogowe musiałyby wylądować przed szafką. Tutaj musiałbyś porozmawiać z żoną czy byłaby w stanie zaakceptować takie umiejscowienie. 
Monitory w takim pomieszczeniu niestety nie będą najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dźwięk zginie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2020 o 12:08, pitersc napisał:

Ok bardzo dziękuję Wam za pomoc - należę do osób, które szybko podejmują decyzje więc już rusza do mnie komplet:

Cambridge SX80 + TX-8220 + chromecast - złożę wszystko do kupy i zdam relację :) do usłyszenia

Wychodzi na to że autor tematu już kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...