Skocz do zawartości

Mocne budżetowe stereo do dużego salonu na szafkę RTV


pitersc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Potwierdzam, już pierwsze testy za mną - generalnie nie powaliło mnie to na ziemię po moim byłym zestawie Onkyo i maudio 7.1, ale też podchodzę z otwartym umysłem :)

Sprzedawca był pewien, że nie będzie słabiej niż było, ale mam je wygrzewać 120 godzin (w instrukcji w ogóle co innego jest napisane runing in aby je ustawić frontem do siebie odstęp 10cm na 36 godzin, a jedną kolumnę w ogóle na ten czas podłączyć plusem do minusa, ale szczerze nie mam pojęcia co dalej co mam włączyć jak głośno czy może po prostu mają być podłączone i włączony amplituner, sprzedawca, ale postanowiłem ich po prostu codziennie używać nie przekraczając głośności 50 o ile to jest dozwolone).

Myśląc nie powaliło mam na myśli basy (sama scena muzyczna całkowicie mi wystarcza i jest całkiem przyjemna - wokal znacznie lepiej teraz odbieram niż na poprzednim zestawie) - obecnie mocą nie przekraczam 50 zakres chyba do 80, nie wiem czy nie przeginam i czy tak mogę, czy może to za mocno, oby nie.

Bas miał być miły miękki dynamiczny, czuję że ma potencjał do tego, ale teraz jest taki twardy i chaotyczny - mam nadzieję, że wyciągnięte z pudła tak po prostu mają.

Jestem bardzo ciekaw jak zagrają na mocy 60-70 (TX 8220 zakres do 80), ale pewnie nie mogę tego robić przez kilka tygodni miesięcy nie mam pojęcia :)

Na ten moment czuję niedosyt basu w porównaniu do tego co miałem, ale raz że się wygrzewają i ponoć to ma duży wpływ, dwa wtedy miałem suba więc może na spokojnie będę czekał.

Co do basu jak za 2 miesiące nadal nie będę szczęśliwy to chyba postawię suba (coś budżetowego co zagra dobrze z tym zestawem, nawet nie wiem na co patrzeć myślałem o Koda SW-1000), generalnie przy pierwszym zestawie onkyo, który gościłem u siebie byłem mega zachwycony teraz jest bardzo dobrze, ale nie jest to jeszcze to o czym marzyłem (uwaga nie zmieniałem na lepsze tylko na mniejsze żeby żona nie marudziła, że bałagan w salonie) :) Bas obecnie ustawiony na +3, może jak dam go na 5 i troszkę się rozruszają to też będzie inaczej - nie znam się więc nie wiem czego się spodziewać.

Dzięki serdeczne imageproxy.php?img=&key=012b2823410848cbza dotychczasową dyskusję

IMG_3774.jpg

IMG_3775.jpg

IMG_3776.jpg

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym włączył i niech gra możliwie jak najdłużej na niskim poziomie głośnosci. Tak jak piszesz sprzęt musi się wygrzać na razie cudów nie oczekuj to nie ten moment. 

24 minuty temu, pitersc napisał:

(uwaga nie zmieniałem na lepsze tylko na mniejsze żeby żona nie marudziła, że bałagan w salonie) 

Szkoda zmiana powinna iść w lepszy sprzęt, może żona doceniła by inny ciekawszy dźwięk 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że nie osiągniesz z tego sprzętu czego oczekujesz i żadne dłuższe wygrzewanie może nie przynieść takiego efektu

1 godzinę temu, pitersc napisał:

Bas miał być miły miękki dynamiczny, czuję że ma potencjał do tego, ale teraz jest taki twardy

Głównie dlatego że postawiłeś na Onkyo,a ono moim zdaniem takiego basu Ci nie da.

Inna sprawa że jesteś przyzwyczajony do subwoofera,tu potrzeba trochę czasu,by się przestawić na inny odbiór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update - serio w pierwszych momentach nic nie zapowiadało, że będę bardzo zadowolony, a tu po wielu godzinach jestem zachwycony :) może się przyzwyczaiłem, ale nawet bas jest mega fajny miękki, dynamiczny, ciepły - no naprawdę bardzo przyjemnie zaczyna to grać :) Nie wiem może tyle godzin i trochę się rozruszały bebechy, albo ja przyzwyczaiłem się do tego dźwięku, ale jeszcze kilka godzin myślałem, że niedługo trzeba będzie to zmienić, a teraz zastanawiam się czy w ogóle sub mi potrzeby. Obecnie wchodzę na połowę mocy (40) wzmacniacza i jest miód, jak do 70 (max 80) będzie dalej czysto z mocniejszym basem to mam co chciałem.

Co zabawne to w kuchni 10 m dalej słychać te kolumny jak papierowe zero basu, ale jak wejdę w strefę odsłuchu to jest bardzo przyjemnie.

Uwaga kolumny stoją na szafce (o dziwo to teraz dopiero mam wysokie na wysokości głowy), zostawiłem zapas kabla na imprezy żeby je zrzucać na ziemię - pewnie mnie tu ukamieniują, ale żona jest spokojna, ja mam radość więc czego chcieć więcej.

Dam znać jak wygląda sprawa na mocniekszym podkręceniu jak jeszcze kilka dni pochodzą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Markcox napisał:

ja tam się cieszę szczęściem kolegi, że dźwięk coraz bardziej mu się podoba i że w jego ocenie zakup okazuje się być trafionym. A F3 znajdzie swojego innego nabywcę 

Dzięki :) dokładnie tak jak mówisz - żona mniej męczy, dźwięk daje radość więc póki co nie będę szukał alternatywy - to nawet ważna lekcja bo będę bardziej świadomy siebie na przyszłość :)

Co do magicznego basu to też uważam, że może ta zmiana wzięła się z postawienie sprzętu przy ścianie.

Dziś z rana moja kolejna obserwacja nie wiem czy to amplituner czy głośniki czy środkowisko, w którym grają - wszystko wydaje się trochę za mocno podbite, brak mi środka w moim amatorskim odczuciu - sporo hałasu, który daje radość amatorowi, ale czegoś mi brakuje, poprzedni zestaw lepiej wydobywał dźwięki :)może to wina tego, że stoją na szafce, a może taka charakterystyka taniego wzmacniacza, poużywam sprzętu kilka miesięcy i jak nie będzie to jeszcze to o czym marzyłem to będę zmieniał, aż do skutku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maverick2005 napisał:

 Akustyka może mieć tu duży wpływ, patrząc na pomieszczenie, dlatego moim zdaniem przy tych wymaganiach co napisałeś i takim pomieszczeniu,zakup w ciemno nie jest najlepszym sposobem,warto w takiej sytuacji pomyśleć nad wypożyczeniem sprzętu do domu na testy.

No to chyba najlepsze rozwiązanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maverick2005 napisał:

Przede wszystkim bezpieczniejsze dla portfela,po drugie mam wrażenie że jednak szukasz innego dźwięku i tu podtrzymuje moją wcześniejszą odpowiedź że te Onkyo może nie być do końca trafionym wyborem.

Tak też takie mam odczucie :)

3 godziny temu, S4Home napisał:

No i słuchać i wyciągać wnioski dłużej niż po 2 dniach odsłuchu.

Dokładnie tak - wnioski wyżej opisane były na szybko jako porównanie do wcześniejszego zestawu, teraz podchodzę do tematu na chłodno i łatwiej mi szukać siebie mając już jakieś porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 28.10.2020 o 06:08, S4Home napisał:

W tej cenie i do takiego salonu tylko sprzet używany.

Denon PMA 1060 + Klipsch F2 lub lepiej F3.

Ewentualnie Yamaha AX 900 + Mission M35i

Pozdrawiam

No i stało się :) Moje SX80 i Onkyo TX-8220 na tych ok 45 metrach są dla mnie zbyt delikatne (potrzebuję mega mocnego uderzenia) więc jak wejdzie nowy zestaw to ten praktycznie nowy będzie szukał nowego właściciela.

Obecnie siedzę cały weekend i powoli zaczynam polować właśnie na F3 (jak nie znajdę to też do rozważenia nowe R28F, ale nie wiem jak wypadają przy F3), pewnie docelowo całość zrobię w 5.0 właśnie na głośnikach od Klipscha.

Czy macie pomysł na jakiś używany amplituner, który to nieźle pociągnie? Myślałem o TX-SR608

PS
Kluczowe dla mnie jest umiejscowienie bass reflexu z przodu.

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Khedron napisał:

A może po prostu za tą cenę nie da się spełnić tak wygórowanych oczekiwań, szczególnie że kubatura pomieszczenia bardzo duża? Jak będę miał 5 tys na samochód to nie mogę oczekiwać, że będzie komfortowy, szybki i niezawodny. Zdarza się, że nie ma rozwiązania. Trzeba albo zwiększyć wydatki albo ograniczyc wymagania i zgodzić się na ogromne kompromisy. 

Zdecydowanie to prawda - najgorsze, że byłem zachwycony poprzednim zestawem (co pewnie jest dla profesjonalistów profanacją), który miałem (opisany w pierwszym poście) więc kompromisy to albo więcej sprzętu i jego akceptacja lub gorsze brzmienie i mniej gratów w salonie :)

Edytowano przez pitersc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pitersc napisał:

Widzę, że miałeś, masz F3, F1

Tak, nadal mam jedne i drugie (w zasadzie, to dwa pełne komplety 5.1 ;)). Czemu od nich "uciekam"? Pisałem o tym w innych moich tematach w poszukiwaniu następców. W każdym razie, w dużym skrócie, przez tą plandemię dużo pracuje w domu i tak, jak do tej pory kino, to było u mnie 99% czasu wykorzystania sprzętu, tak przez to siedzenie w domu duży kawałek tortu zaczęła zjadać muzyka. I tu okazało się w moim przypadku, że przy bardzo długim słuchaniu muzyki (8h+), mocnych, szybkich gitarowych brzmień rockowych zaczynają mnie trochę męczyć. Inną kwestią jest, że chyba znowu uruchomiła się we mnie mała pogoń za króliczkiem i chęć zmiany, dla samej zmiany, posmakowania innego brzmienia ;) 

3 godziny temu, pitersc napisał:

dają radę bez suba

Jeżeli mowa o kinie, to żadne kolumny nie będą w stanie dać takiego efektu, jaki daje sub. Ale w muzyce te cztery 20cm woofery dają radę. Są to kolumny o dużej dynamice, grające przy tym jasno, jak to Klipsch, typową "V-ką" - dużo góry, dużo dołu, z wycofanym środkiem. U mnie zasilane Pionkiem SC-LX87

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, może zacznę od tego że posiadam kino domowe blu-ray Sony 5.1 które chce zamienić na jakiś zestaw stereo. W sumie w tamtym czasie miałem kupić coś sherwood-a ale nie wiem co mną tknęło że kupiłem to. Niby grać gra, ale jak włączę starą wieże Philips która ma po 80w kolumny to mam wrażenie że te Sony zostaje nieco z tyłu z tym 1000w. Zestaw budżetowy do 2500zl. Na pewno chciałbym aby było wejście optyczne ze względu na tv dlatego rozważałem Zestaw stereo ONKYO TX-8220B + maudio HTS900 black w tej chwili jest to za niecałe 2000 zł tylko ktoś może podzieli się opinią jak to gra. Ewentualnie kupić sam amplituner Onkyo a do tego dobrać jakieś inne kolumny. Patrzyłem również na Yamaha ma wejście ethernet ale w tym budżecie nie ma wyjścia subwoofer to samo Pioneer, a w późniejszym czasie myślałem o to rozbudować zestaw. Tv mam z androidem więc nie ma problemu jeśli chodzi o internet oby było wejście optyczne. Zastanawiam się czy nie iść jeszcze w Pioneer lub Yamaha mimo braku w tym budżecie wyjścia na subwoofer ale dobrać do tego odpowiednie głośniki podłogowe. Dodam że słucham cięższego brzmienia od rocka polskiego po zagranicznego grunge, ale jak mam do wyboru wersje akustyczną chętniej wrzucę do słuchania CD akustyczne. Pozdrawiam.

Edytowano przez Tomasz Godlewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz Godlewski napisał:

Zestaw stereo ONKYO TX-8220B + maudio HTS900 black w tej chwili jest to za niecałe 2000 zł tylko ktoś może podzieli się opinią jak to gra. 

Osobiście uważam że to nie jest dobry zestaw żeby go kupić.

15 minut temu, Tomasz Godlewski napisał:

Dodam że słucham cięższego brzmienia od rocka polskiego po zagranicznego grunge, ale jak mam do wyboru wersje akustyczną chętniej wrzucę do słuchania CD akustyczne. 

To są dosyć wymagające gatunki muzyczne dla sprzętu. 

Z tego co czytam to raczej sprzęt nowy? Namawiał bym cię na używane kolumny tutaj w cenie nowych masz o klasę lub dwie lepsze 😉 

Jaki jest metraż pomieszczenia odsłuchowego.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli iść bardziej w Wzmacniacz np.: PIONEER A-40 AES i do tego Polk Audio t50 ? tylko to mi nie rozwiąże jednego problemu jak będę chciał puścić dźwięk z tv na wzmacniacz gdyż jest jedno wejście optyczne które będzie wykorzystane przez streamer audio.

a co w takim układzie moglibyście polecić wzmacniacz + głośniki stereo?

Edytowano przez Tomasz Godlewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...