Skocz do zawartości

Onkyo R-N855 i ELAC Debut 2.0 B6.2


ElmerHood

Recommended Posts

Witam wszystkich,

co sądzicie o takim połączeniu : Onkyo R-N855 + ELAC Debut 2.0 B6.2 ? 

Pomieszczenie 17 m2, głownie radio , radio internetowe i Spotify/Tidal. Do tego podłaczenie TV. Budżet do 4 tys zl

Czy wskazany amplituner nie jest już trochę zbyt wiekowy ? I czy nie będzie zbyt mocno się nagrzewał przy normalnym użytkowaniu - będzie stał w półce 

Może warto poczekać chwilę na inne urządzenie ? no i czy to dobre połączenie z w.w kolumnami (niskie tony) .

Istotne jest niestety aby amplituner miał niewielką wysokość obudowy (rozpatrywałem jeszcze Pioneer sx-s30dab) a kolumny tylko podstawkowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim budżecie zmieściłbyś się z małym Toppingiem MX3, do którego dokupisz Yamaha WXAD10 czy Klipsch Gate aby mieć dostęp do opcji sieciowych. Telewizor podłączysz kablem optycznym i masz możliwość także podłączenia komputera. Jeśli chciałyś uzyskać cieplejsze brzmienie to polecam zwrócić uwagę na Jean Marie Reynauld Lucia, które dodatkowo zagrają przestrzennie. Alternatywą mogą być Pylon Audio Diamond Monitor, które zagrają zdecydowanie potężniejszą podstawą basową i również będą charakteryzowały się nasyconą średnicą. 

Onkyo R-N855 nie będzie niestety najlepszym rozwiązaniem i w mojej ocenie lepiej wybrać MX3 i dołożyć do lepszych kolumn. 


Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku chcę zaznaczyć, że elektroniki nie wkłada się w półkę i lepiej ją położyć na niej. Ma wtedy dobre chłodzenie (nie przegrzewa się) i posłuży wiele lat.

Warto zamiast amplitunera rozważyć wzmacniacz (lepsza jakość dźwięku) np. Yamaha WXA-50 i kolumny z dobrymi niskimi tonami to np. Q Acoustics 3030i i zestaw gotowy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Onkyo R-N855 nie będzie niestety najlepszym rozwiązaniem i w mojej ocenie lepiej wybrać MX3 i dołożyć do lepszych kolumn.

Tak wiem, że to budżetowa konstrukcja...ale oferuje mi poprawny (dla mnie dźwięk) i jest gabarytowo ok

Napisz proszę - co w tym ampli jest minusami .  Jak na razie wydaje mi się mającym funkcje jakich oczekuje i dosyć solidnym acz budżetowym produktem.

Chciałbym żeby to był jeden klocek 🙂 z radiem (internet/DAB) , wyświetlaczem no i żeby nie był duży

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Na samym początku chcę zaznaczyć, że elektroniki nie wkłada się w półkę i lepiej ją położyć na niej. Ma wtedy dobre chłodzenie (nie przegrzewa się) i posłuży wiele lat.

Warto zamiast amplitunera rozważyć wzmacniacz (lepsza jakość dźwięku) np. Yamaha WXA-50 i kolumny z dobrymi niskimi tonami to np. Q Acoustics 3030i i zestaw gotowy.

No właśnie -ta kwestia umieszczenia sprzętu cały czas mi nie daje spokoju ... wiem, ze powinno to być miejsce z dobrym przepływem powietrza a nie półka.... Zaproponowany przez Ciebie WXA-50 jest ciekawym produktem (nawet można go ustawić w pionie co byłoby dla mnie super) jednak nie ma wyświetlacza i to jest nie do zaakceptowania . Tak wiem, ze aplikacja , tablet, smartfon... ale wyświetlacz na urządzeniu jest dla mnie must have . A może coś z Pioneer'a (SX-S30DAB, XC-HM86D) albo Cocktail Audio X14 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ElmerHood napisał:

Witam wszystkich,

co sądzicie o takim połączeniu : Onkyo R-N855 + ELAC Debut 2.0 B6.2 ? 

Pomieszczenie 17 m2, głownie radio , radio internetowe i Spotify/Tidal. Do tego podłaczenie TV. Budżet do 4 tys zl

Czy wskazany amplituner nie jest już trochę zbyt wiekowy ? I czy nie będzie zbyt mocno się nagrzewał przy normalnym użytkowaniu - będzie stał w półce 

Może warto poczekać chwilę na inne urządzenie ? no i czy to dobre połączenie z w.w kolumnami (niskie tony) .

Istotne jest niestety aby amplituner miał niewielką wysokość obudowy (rozpatrywałem jeszcze Pioneer sx-s30dab) a kolumny tylko podstawkowe.

Pozdrawiam

Witaj,

Jeżeli głównym kryterium będzie wysokość, to niestety możesz mieć problem z właściwym dobrem. Może nie odpuszczaj Yamahy WXA 50. To, że nie posiada wyświetlacza, to nie znaczy że nie możesz poradzić sobie w inny sposób. Zwróć uwagę, że jest do tego bardzo przejrzysta aplikacja, która wszystko powinna Ci wynagrodzić :) Zapraszamy Cię do naszych salonów, do zapoznania się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie już troche wiekowy amplituner.

Stawiał bym na SMSL Q5PRO albo Topping MX3 jeśli szukasz czegoś małego.

ELAC B6.2 to super kolumny w swojej cenie i nie ma sensu iść w nic lepszego przy tych wzmacniaczach. Ewentualnie KEF Q 350.

Co do sieci Yamaha WXAD 10 albo Chromecast Audio.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ElmerHood napisał:

A może coś z Pioneer'a (SX-S30DAB, XC-HM86D) albo Cocktail Audio X14 ?

Zamiast Pioneer osobiście wybrałbym Marantz M-CR412 lub Marantz M-CR612 chociaż nie wiem czy jest Ci potrzebny odtwarzacz CD.

Cocktail Audio X14 nie słuchałem, ale jest dość ciekawą propozycją ze względu na ogromny wyświetlacz który ma być.

Duży wyświetlacz ma np. Taga Harmony HTR-1000CD i ma dużą moc. Niestety tutaj są zamontowane lampy, które po pewnym czasie trzeba wymienić.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...