Skocz do zawartości

Jaki amplituner do 3000 zł z głośnikami pylon


Bart Osz

Recommended Posts

Cześć,

rozważam zmianę amplitunera. Obecnie posiadam Denon AVR1400H. Gra z głośnikami Pylon Audio Pearl 25, sub Klipsch R-12SW w konfiguracji 5.1. Głośniki to twór 4 ohm.

Zestaw bardzo dobrze sprawdza mi się w muzyce akustycznej i rockowej, jednak brakuje mu (moim zdaniem) dynamiki przy filmach. 

Najchętniej zostałbym przy marce z uwagi na łatwość kalibracji, design, i dla tego, że pomimo tak taniego ampli, ładnie to gra w stereo :-).

Zastanawiam się wstępnie pomiędzy avr 2600 h i S950H. Jakie są główne różnice między nimi?

Pomieszczenie ma ok 25 m2

Co byście mogli mi polecić?

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę i szczegółowość to nie idź w stronę Denona, ponieważ będzie to w dalszym ciągu spokojniejsze brzmienie. 
Rozwiązaniem byłaby Yamaha RXV685 lub Marantz SR5014. Yamaha zagra dynamiczniej i jaśniej względem Marantza.  W obu przypadkach masz pełen dostęp do opcji sieciowych i zgranie z Pylon Audio Pearl 25 jest bardzo dobre. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę i szczegółowość to nie idź w stronę Denona, ponieważ będzie to w dalszym ciągu spokojniejsze brzmienie. 
Rozwiązaniem byłaby Yamaha RXV685 lub Marantz SR5014. Yamaha zagra dynamiczniej i jaśniej względem Marantza.  W obu przypadkach masz pełen dostęp do opcji sieciowych i zgranie z Pylon Audio Pearl 25 jest bardzo dobre. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Fajna ta yamaha, podoba mi się. Jest szansa na kolor tytanowy?

40 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę i szczegółowość to nie idź w stronę Denona, ponieważ będzie to w dalszym ciągu spokojniejsze brzmienie. 
Rozwiązaniem byłaby Yamaha RXV685 lub Marantz SR5014. Yamaha zagra dynamiczniej i jaśniej względem Marantza.  W obu przypadkach masz pełen dostęp do opcji sieciowych i zgranie z Pylon Audio Pearl 25 jest bardzo dobre. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

I jeszcze pytanie, być może laickie, ale jaka będzie największa bezpośrednia korzyść podczas użytkowania tego amplitunera Yamaha w stereo, w porównaniu do mojego avr1400h?

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolor tytanowy jest już nieosiągalny :( Zostały nam ostatnie sztuki w kolorze czarnym.  Jeśli chodzi o odsłuch stereo to zyskasz zdecydowanie na lepszej dynamice i szczegółach względem Denona 1400h. Bas nabierze większej kontroli ale nie będzie aż tak obfity jak w Denonie. Coś kosztem czegoś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Q21 napisał:

Niestety ale kolor tytanowy jest już nieosiągalny :( Zostały nam ostatnie sztuki w kolorze czarnym.  Jeśli chodzi o odsłuch stereo to zyskasz zdecydowanie na lepszej dynamice i szczegółach względem Denona 1400h. Bas nabierze większej kontroli ale nie będzie aż tak obfity jak w Denonie. Coś kosztem czegoś. 

Powiedziałbym nawet, że obecnie bas jest zbyt obfity. Jak To wszystko wypada w porównaniu do Marantz SR5014 w trybie stereo? Nie jest to lepszy amplituner do takiego odsłuchu? Widzę, że jest też znacznie droższy. 

Jak podejmę decyzję który chce, to na pewno do Was zgłoszę się w pierwszej kolejności 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawić jakość stereo nie osiągniesz tego na pewno kupując budżetowy Amp kina domowego. Co prawda Yamaha prezentuje zupełnie inny styl niż Denona (którego zresztą miałem) to jednak wciąż tylko amplituner AV. Marantz na pewno zagra w stereo najlepiej. Ale jeśli chcesz już wydawać większe pieniądze, to ja proponuję Ci kupić Yamahę 685 plus zewnętrzny wzmacniacz, który zagra w stereo o niebo lepiej niż ww amplitunery. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-anthem-mrx-510-CID99-IDGJT82.html dołóż i będziesz mieć fajne kino. Moim zdaniem 25m2 i Pylon Audio Pearl27 to zbyt małe kolumny. Shapire zdecydowanie lepsze. Denon 1400 czy 2600 bardzo słabe modele o ten zapomniany https://www.olx.pl/oferta/denon-avr-x5200w-CID99-IDH4OyM.html za fajne pieniądze, lub to
https://www.olx.pl/oferta/amplituner-denon-avr-x4200w-670-w-pilot-CID99-IDGUaH6.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, seba3002 napisał:

Jeśli chcesz poprawić jakość stereo nie osiągniesz tego na pewno kupując budżetowy Amp kina domowego. Co prawda Yamaha prezentuje zupełnie inny styl niż Denona (którego zresztą miałem) to jednak wciąż tylko amplituner AV. Marantz na pewno zagra w stereo najlepiej. Ale jeśli chcesz już wydawać większe pieniądze, to ja proponuję Ci kupić Yamahę 685 plus zewnętrzny wzmacniacz, który zagra w stereo o niebo lepiej niż ww amplitunery. Pozdrawiam.

Bardzo słusznie. Z czasem dokupię zewnętrzny wzmacniacz. Dzięki za radę. Co byście mogli polecić do tego z budżetowych wzmacniaczy? 

Zależy mi na tym, żeby amplituner był na gwarancji. Poza tym można kupić w ratach na dobrych warunkach. 

Moim zdaniem pearl 25 dobrze nagłaśniają takie pomieszczenie, dla mnie wystarczająco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby połączyć amplituner ze wzmacniaczem potrzebujesz Amp z wyjściem pre out bądź dzielnik napięcia, dzięki któremu bez przepinania kabli z jednego urządzenia do drugiego będziesz mógł słuchać muzyki na wzmacniaczu bądź oglądać filmy z dźwiękiem na amplitunerze. W pierwszym przypadku potrzebujesz np właśnie Yamahę 685 i Integre. W drugim dzielnik napięcia i Integre. Twój wybór. 

Co do wzmacniacza do Twoich kolumn - nie podpowiem bo ich nie znam 🙂. Ale branża na pewno coś doradzi jutro. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Niestety ale kolor tytanowy jest już nieosiągalny :( Zostały nam ostatnie sztuki w kolorze czarnym.  Jeśli chodzi o odsłuch stereo to zyskasz zdecydowanie na lepszej dynamice i szczegółach względem Denona 1400h. Bas nabierze większej kontroli ale nie będzie aż tak obfity jak w Denonie. Coś kosztem czegoś. 

Przeszło mi przez myśl, żeby zainwestować w Yamaha MusicCast RX-A880. Czy może Waszym zdaniem lepiej do RXV685 dokupić budżetowy wzmacniacz stereo? Czy taka inwestycja do posiadanych przeze mnie głośników w ogóle ma sens? 

Akustyka w pomieszczeniu jest poprawna, kable głośnikowe przyzwoite. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u znajomego Yamahę a880 i uważam że  przy swojej cenie, tyłka nie urywa. Moim zdaniem (i zapewne nie tylko moim) lepiej iść w model niższy i dokupić do niego Integrę. Sam miałem do niedawna kolumny z przedziału cenowego, w którym mieszczą się Twoje kolumny i dołożenie do nich wzmacniacza poprawiło naprawdę dużo. Także moim zdaniem jak najbardziej warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Słuchałem u znajomego Yamahę a880 i uważam że  przy swojej cenie, tyłka nie urywa. Moim zdaniem (i zapewne nie tylko moim) lepiej iść w model niższy i dokupić do niego Integrę. Sam miałem do niedawna kolumny z przedziału cenowego, w którym mieszczą się Twoje kolumny i dołożenie do nich wzmacniacza poprawiło naprawdę dużo. Także moim zdaniem jak najbardziej warto. 

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Pozostaje mi odsłuch marantza i Yamahy 685, oraz dokupienie wzmacniacza. Jeszcze raz dzięki 🙂

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Prawda jest taka że jeśli w tym połączeniu brakuje dynamiki to jest to wina i amplitunera i kolumn.

Jesli chcesz małym krokiem poprawić brzmienie to też polecał bym wymianę na yamahe. Tylko model 685 nie niżej.

Ale kolumny z czasem także do wymiany.

Piotr

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie. A jeżeli załóżmy, że chciałbym wydać ok 4500 - 5000 zł i zależy mi na tym aby to samo urządzenie grało w stereo i 5.1, było nowe, grało z Pylonem to jaki ampli byście polecili? Warunek ten sam- więcej dynamiki i szczegółowości, ale bez koloryzowania i przebarwiania. 

Te głośniki mimo wszystko bardzo mi odpowiadają.

Czy w takim budżecie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest ta yamaha + zewnętrzy niedrogi wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na yamahe rxv685:-). Co sądzicie o wzmacniaczu Taga Harmony HTA-700B v.3? Dobrze to zagra z moim pylon Audio pearl 25? 

Jak ma się sprawa autoamtycznej kalibracji do wzmacniacza podłączonego przez pre out? Być może to laickie pytanie ale nie miałem wcześniej do czynienia z takim zestawem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na yamahe rxv685:-). Co sądzicie o wzmacniaczu Taga Harmony HTA-700B v.3? Dobrze to zagra z moim pylon Audio pearl 25? 
Jak ma się sprawa autoamtycznej kalibracji do wzmacniacza podłączonego przez pre out? Być może to laickie pytanie ale nie miałem wcześniej do czynienia z takim zestawem. 
Jak bierzesz AV od Yamaha to kup wzm od Yamaha. Zobaczysz że bardzo fajnie się to zgra. Ja jak testowałem Pylony ale wyższe modele to właśnie z Yamaha i było super. No i do koloru będzie (oczywiście srebrny kolor bież to audiofilskiego kurzu nie będzie widać)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bali napisał:
36 minut temu, Bart Osz napisał:
Wybór padł na yamahe rxv685:-). Co sądzicie o wzmacniaczu Taga Harmony HTA-700B v.3? Dobrze to zagra z moim pylon Audio pearl 25? 
Jak ma się sprawa autoamtycznej kalibracji do wzmacniacza podłączonego przez pre out? Być może to laickie pytanie ale nie miałem wcześniej do czynienia z takim zestawem. 

Jak bierzesz AV od Yamaha to kup wzm od Yamaha. Zobaczysz że bardzo fajnie się to zgra. Ja jak testowałem Pylony ale wyższe modele to właśnie z Yamaha i było super. No i do koloru będzie (oczywiście srebrny kolor bież to audiofilskiego kurzu nie będzie widać)

Został mi polecony As501, wygląda świetnie. Co sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bali napisał:
22 minuty temu, Bart Osz napisał:
Też mnie to zastanowiło, tylko ze z drugiej strony czy a-s701 nie będzie bezsensownym zakupem przy tych głośnikach? Tym bardziej, że nie słucham muzyki mega głośno 

Ale zależy chyba na jakości??? Bo jeśli nie to po co wogole wzmacniacz chcesz???

Mam na myśli pewną granicę rozsądku przy głośnikach za 1700 zł i względnie poprawnej akustyce 🙂

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli pewną granicę rozsądku przy głośnikach za 1700 zł a względnie poprawnej akustyce
Hmmm...ale kiedyś może zmienisz te głośniki. Pamiętaj mocy nigdy nie jest mało. Tak zaskoczyły mnie też kolumny, cena a jakość i one czy każda inna kolumna lepiej zagra gdy masz lepszy wzmacniacz. Ja bym minimum 701 szukał, zobacz giełdę HiFi, eBay, olx itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...