Skocz do zawartości

Jaki amplituner do 3000 zł z głośnikami pylon


Bart Osz

Recommended Posts

3 minuty temu, Bali napisał:
11 minut temu, Bart Osz napisał:
Mam na myśli pewną granicę rozsądku przy głośnikach za 1700 zł a względnie poprawnej akustyce emoji846.png

Hmmm...ale kiedyś może zmienisz te głośniki. Pamiętaj mocy nigdy nie jest mało. Tak zaskoczyły mnie też kolumny, cena a jakość i one czy każda inna kolumna lepiej zagra gdy masz lepszy wzmacniacz. Ja bym minimum 701 szukał, zobacz giełdę HiFi, eBay, olx itp.

Fakt, mają coś w sobie. Ciężko mi było znaleźć coś co potrafi przyzwoicie zagrać w tej cenie. Może masz rację, posłucham 701 i najwyżej go kupię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Na olx masz za 2900 PLN używaną yamahe as 1000. Może warto byłoby w coś takiego celować. 

pewnie, że warto, ale budżet zwiększa się z każdym postem :-). Sztywno założyłem, że ma kosztować nie więcej niż 2500 i najlepiej być nowy. Przez Was i tak już znacznie przekroczyłem pierwotne założenia :-). Będę wybierał w przedziale 1500 - 2500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Na Twoim miejscu zacząłbym od wypożyczenia i przetestowania wzmacniacza z Twoim kolumnami. Osobiście mogę Ci polecić wspomnianego Cyrusa one, którego sam używam w swoim systemie. 

Tak też zrobię. Będę testował as501, as701 i cyrus. Dziękuję wszystkim za rzeczową pomoc, tylko teraz dołóżcie się do tej różnicy, bo miałem wydać max 3k,a wydam 6 😂

Przy okazji, sprzedam denon avr1400h w idealnym stanie i na gwarancji 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

Ja ze sprzedażą mojego Denona AVR 1400h nie miałem dużego problemu. Z tym że sprzedawałem go prawie 2 lata temu, kiedy był jeszcze w miarę "świeży". Dziś myślę, że więcej niż 1400 zł to za niego nie wyrwiesz. 

I tak będę zadowolony :-). Posłuchałem 701 i 501. Kupię 501. 701 gra lepiej w spokojniejszych utworach i słychać, że jest mocniejszy, bardziej wyrafinowany. Jednak spodobał mi się charakter 501 i to jak gra mocniejszego rocka. Nie słyszę między nimi az takiej różnicy żeby dopłacić. 

Posłuchałem dla porównania samego amp Yamahy, dramat. Tylko z wzmacniaczem 💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będę zadowolony :-). Posłuchałem 701 i 501. Kupię 501. 701 gra lepiej w spokojniejszych utworach i słychać, że jest mocniejszy, bardziej wyrafinowany. Jednak spodobał mi się charakter 501 i to jak gra mocniejszego rocka. Nie słyszę między nimi az takiej różnicy żeby dopłacić. 
Posłuchałem dla porównania samego amp Yamahy, dramat. Tylko z wzmacniaczem
O i widzisz nie wszytko co droższe czy mocniejsze musi lepiej grać, i nie każdemu musi się to samo podobać.
Teraz ładnie to połączyć razem i się cieszyć z muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bali napisał:

O i widzisz nie wszytko co droższe czy mocniejsze musi lepiej grać, i nie każdemu musi się to samo podobać.
Teraz ładnie to połączyć razem i się cieszyć z muzyki.

Powiedziałbym nawet, że im więcej haosu i przesterowanych gitar tym 501 lepiej sobie radzi. Dla mnie idealnym połączeniem była by moc 701 i barwa 501. Jednak w tej cenie będę bardzo usatysfakcjonowany 🙂

Czy do połączenia, Waszym zdaniem wystarczy kabel oehlbach 92021? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Może któryś nie był wygrzany?

Bo o ile różnice nieco są o tyle 701 w moim odczuciu gra lepiej.

Bardzo możliwie. Zauważyłem różnice przy wysokim poziomie głośności. Może to też kwestia dopasowania głośników (Słuchałem na elac f6), nie wygrzania tak jak mówisz. Przede wszystkim nie widzę dla siebie aż takiej korzyści z zakupu droższego. 

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bali napisał:

O co chodzi z Yamaha A-S700??? To jest wzmacniacz stereo a nie amplituner. Ja już trochę nienadążam z tematem.
http://www.yamaha-audio.pl/wzmacniacz-zintegrowany-stereo-yamaha-a-s700.html

@Bali, nieuważnie czytasz wątek 🙂. Kolega chce sprzedać amplituner, kupić nowy z wyjściem pre i do tego podpiąć wzmacniacz. Chyba że i ja się już pogubiłem 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

@Bali, nieuważnie czytasz wątek 🙂. Kolega chce sprzedać amplituner, kupić nowy z wyjściem pre i do tego podpiąć wzmacniacz. Chyba że i ja się już pogubiłem 🤔

Jest dokładnie tak jak napisał kolega powyżej. Za m.in jego namową zdecydowałem się na taki zestaw, tzn Yamaha RXV685 + Yamaha as700. 

Od razu dopisze, że nie zauważyłem różnic w brznieniu 701 i 700 na moich głośnikach a dorwałem używke za 850 zł :-). 

Jeszcze kilka postów temu pisałem że nie będę wymieniał głośników. Coś nie mogę zatrzymać tej karuzeli 😂

Zamówiłem na testy pylon Sapphire 31 (wczoraj była promka na euro, kosztowały 2800 kpl.), jak nie podejdą mi to oddam. Słuchałem wcześniej elac dubt f6 i mi nie podeszły. Co wg Was powinienem jeszcze posłuchać w budżecie do 4.000 zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie odpowiada Ci w kolumnach, które masz teraz? Bas? Rozdzielczość? Scena? Wokale? Kolor przetworników 🤪? Usiądź, włącz obecny set i zastanów się nad tym. A do 4000 PLN masz jeszcze heco aurora (które robią tutaj furorę), dali oberon, monitor audio bronze. A gdyby interesowały Cię uzywki to masz jeszcze szersze pole manewru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...