Skocz do zawartości

Jaki amplituner do 3000 zł z głośnikami pylon


Bart Osz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

28 minut temu, Bali napisał:

Yamaha A-S700 nie posiada funkcji końcówki mocy. "pre-out" "main-in" "bypass" itp. używasz ja w KD i masz ją na fronty?

Tak, będzie wpięta do KD jako wzmacniacz do frontów. Coś nie tak wykombinowałem z tym zestawem? 

Co do obecnych głośników pearl 25 - tak jak mówiłem, bardzo je lubie. Jednak już miałbym się do czegoś przyczepić to mają zbyt dominujący bas, zbyt mało przestrzeni. Gitara akustyczna fajnie w nich brzmi, ale koncerty rockowe brzmią trochę płasko. Szukam czegoś uniwersalnego, co dobrze zagra mi wszystko z gatunków rocka, bluesa, bedzie też miało nieco oryginalnego charakteru i "pazura". Lubię jak bas schodzi bardzo nisko i jest go dużo ale nie dominuje nad utworem. Szukam wybitnej średnicy i trochę ostrości w wysokich tonach. Elac debut f6 grały pięknie średnimi, scena była szeroka, jednak grały jak dla mnie zbyt gładko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bali napisał:

Chyba coś nie tak kombinujesz z połączeniem Amp AV + wzm gdzie on ma być jako końcówka mocy.
Fyne Audio 501 zobacz, Dynastii Emit30, Monitor Audio Bronze6

Ja to widzę tak: podłączam wzmacniacz Yamaha as700 do pre out w amplitunerze i cieszę się dźwiękiem frontów napedzonych przez as a nie rxv685. Czy jest w tym więcej filozofii? Czy po takim podłączeniu będę mógł zestroić wszystko mikrofonem dołączonym do zestawu z rxv685? 

Bede chciał jeszcze posłuchać dali oberon i monitor audio bronze 6. To prawda ze w heco aurora 1000 bas mocno dominuje kosztem góry? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bali napisał:

Yamaha A-S700 nie posiada funkcji końcówki mocy. "pre-out" "main-in" "bypass" itp. używasz ja w KD i masz ją na fronty?

Wzmacniacz nie musi mieć wejścia main in, żeby połączyć go z amplitunerem. Sterowanie głośnością jest trochę bardziej upierdliwe, ale da się to ogarnąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seba3002 napisał:

Wzmacniacz nie musi mieć wejścia main in, żeby połączyć go z amplitunerem. Sterowanie głośnością jest trochę bardziej upierdliwe, ale da się to ogarnąć. 

No właśnie, to jest coś co mnie frapuje. Czy po podpięciu wzmacniacza pod ampli wejściem liniowym będę mógł sterować głośnością całego zestawu KD jedynie za pomocą pilota od amplitunera? Jak w takim razie zestroić to poprawnie? Ustawić w wzmacniaczu np połowę zakresu głośności i nie dotykać więcej fego pokrętła? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to Seba napisał, sterowanie głośnością jest uciążliwe. Ustawiasz wzmacniacz np. na 1/2 mocy lub max i wtedy robisz korektę mikrofonem. Sprawa się zmienia jej zaczynasz stereo słuchać, to jak zapomnisz to tylna kolumny max mocą, znowu przekręcić wolume. Oczywiście można tak używać ale to jest upierdliwe. Przerabiałem kiedyś takie coś i nieee to nie ma sensu. Jeśli chcemy mieć i KD i stereo to najlepiej zakupić wzmacniacz który może pracować jako końcówka mocy, takie jest moje zadanie. Zawsze możesz flamastrem czy czymś znaczniki porobić.

No właśnie, to jest coś co mnie frapuje. Czy po podpięciu wzmacniacza pod ampli wejściem liniowym będę mógł sterować głośnością całego zestawu KD jedynie za pomocą pilota od amplitunera? Jak w takim razie zestroić to poprawnie? Ustawić w wzmacniaczu np połowę zakresu głośności i nie dotykać więcej fego pokrętła? 
Max też jest zły, 3/4 mocy tak możesz ustawić i wtedy kalibrację zrobić. Jak dasz za głośno to przy cichej słuchaniu mogą być jakieś "szumny" zresztą, przekonaj się sam, zrób dla 1/2 mocy dla 3/4 mocy i na max volume kalibrację
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą, dla mnie też było to upierdliwe. Teraz mam wzmacniacz, który może pracować jako końcówka mocy i nie muszę się zastanawiać czy żona przełączając wzmacniacz na źródło typu cd czy streamer nie ogłuchnie. W przyzwoitych pieniądzach masz Pioneera a40, który posiada funkcję pracy w trybie końcówki mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

Zgadzam się z kolegą, dla mnie też było to upierdliwe. Teraz mam wzmacniacz, który może pracować jako końcówka mocy i nie muszę się zastanawiać czy żona przełączając wzmacniacz na źródło typu cd czy streamer nie ogłuchnie. W przyzwoitych pieniądzach masz Pioneera a40, który posiada funkcję pracy w trybie końcówki mocy. 

Jedynym źródłem dźwięku dla wzmacniacza bedzie amplituner, nie będzie podpiętych do niego więcej urządzeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

Wystarczy kupić chromecasta za 100 PLN i sprawa źródła załatwiona. Zresztą, ja jako źródła też przez pewien czas używałem amplitunera AV i moim zdaniem odbiór stereo się poprawił. Aczkolwiek nie jest to dobre źródło. 

Dla czego uważacie, że amplituner w roli streamer'a to zły pomysł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maverick2005 napisał:

Zapewne chodzi kolegą o słabszej jakości dźwięk,sam ampli robiący jako streamer nie jest najlepszym urządzeniem, niż typowo do tego urządzenia przeznaczone i druga sprawa sam preout w ampli kina nie jest najleszej jakości,co też częściowo degraduje dźwięk.

Może rozwiązanie nie jest idealne, ale na pewno lepsze niż słuchanie stereo z taniego amplitunera, i taki był w tym zamysł 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bart Osz napisał:

Może rozwiązanie nie jest idealne

Ma swoje minusy,ale nie jest tak źle jeżeli chodzi o regulację głośności,sam użytkuję Onkyo rz830 połączone z Cambridge audio cxa60, który nie ma main in,itp.,ale do stereo mam podpięty Chromecast audio i tu się z kolegami zgodzę że warto dołożyć te 100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

No i kolejny plus chromecasta jest taki, że w razie ewentualnej wymiany na droższy streamer niewiele stracisz przy odsprzedaży. 

Ciekawy pomysł. Może też się pokuszę :-). Chociaż obawiam się, że jak jeszcze jedno urządzenie postawie to zostanę z nimi wyprowadzony na taras, już na zawsze 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bart Osz napisał:

Ciekawy pomysł. Może też się pokuszę :-). Chociaż obawiam się, że jak jeszcze jedno urządzenie postawie to zostanę z nimi wyprowadzony na taras, już na zawsze 😂

To urządzenie jest wielkości pokrętła we wzmacniaczu. Położysz je za wzmacniaczem i po problemie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak często używasz laptopa, spójrz z tej strony,musisz odpalić kompa, system,itd., Chromecast audio spokojnie możesz spiąć na stałe np.optykiem,jest mały także schowasz go za ampli, bądź wzmacniaczem i tak naprawdę spokojnie obsłużyć możesz to urządzenie przez telefon,Tidal, Spotify czy radio internetowe w każdej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 @maverick2005 chromecast ma jedną bardzo dużą i istotną wadę, wymaga połączenia z serwerami Google by działał.

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Wystarczy kupić chromecasta za 100 PLN

zamiast tego można spokojnie użyć DLNA a wtedy jest jeszcze lepiej bo mamy większe możliwości działania.

@Bart Osz dlna zakłada trzy różne urządzenia: serwer plików, urządzenie odtwarzające i kontroler wszystkie mogą być na różnych urządzeniach i protokół zakłada, że urządzenie odtwarzające oraz serwer plików po wskazaniu co ma zostać odtworzone, nie wymaga dalszej pracy kontrolera. Czyli Na telefonie wybierasz co ma odtworzyć twój amplituner z Twojego serwera plików a potem telefon wyłączasz, albo przenosisz się na laptopa i z tamtego miejsca kontynuujesz zarządzanie.

Tyle w teorii w praktyce, trzeba zweryfikować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Nie. To mit powielany przez fora. No chyba że akustyka nie pozwala na takie kolumny. To modele których nie zamyka się w 15metrach.

 

Z uwagi na charakterystykę pomieszczenia (miejsce odsłuchowe blisko tylnej ściany i jedna kolumna w rogu odsunieta od ścian o nie więcej niż 40cm) szukam czegoś co nie będzie zabijać basem. Pearl 25 mają go trochę za dużo w porównania do pozostałych pasm do takiego układu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...