Skocz do zawartości

Dolby digital,DTS ,Atmos. W amplitunerze Yamaha RX A2080


Maniak audio

Recommended Posts

3 godziny temu, Maniak audio napisał:

itam posiadam amplituner Yamaha RX A2080 . Pytanie dotyczy dźwięku Dolby Digital czy jeśli oglądam film w Dolby Digital,DTS lub Atmos to na wyświetlaczu powinna być informacja o tym jaki dźwięk jest odtwarzany ?

a co na ten temat jest napisane w instrukcji obsługi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maniak audio napisał:

Nie wiem jak włączyć tylko dźwięk oryginalny bez jakiś dsp,AI seraund czy tym podobnych dekoderów dzwieku nie mam pewności że dźwięk leci tylko np. w Dolby Digital 

taką informację znajdziesz na pewno w instrukcji obsługi. Nie masz jej czy nie chcesz do niej zaglądnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maniak audio napisał:

Nie wiem jak włączyć tylko dźwięk oryginalny bez jakiś dsp,AI seraund czy tym podobnych dekoderów dzwieku nie mam pewności że dźwięk leci tylko np. w Dolby Digital 

Włącz tryb "straight". Wtedy dźwięk do amplitunera jest podawany w formie oryginalnej. Mało tego, dopiero wtedy umożliwia cieszenie się dźwiękiem DTS MA lub HI-RES(sprawdzałem na RX-V371, choć już dość dawno). W innym przypadku DTS jest degradowany do "core"

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i czytałem wielokrotnie ale nie byłem pewien czy dobrze zrozumiałem teraz mam pewność sraight tak też myślałem dzięki

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

taką informację znajdziesz na pewno w instrukcji obsługi. Nie masz jej czy nie chcesz do niej zaglądnąć?

Czytałem wielokrotnie ale nie mam pewności iron napisał że straight trzeba włączyć wtedy leci oryginalny dźwięk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

Włącz tryb "straight". Wtedy dźwięk do amplitunera jest podawany w formie oryginalnej. Mało tego, dopiero wtedy umożliwia cieszenie się dźwiękiem DTS MA lub HI-RES(sprawdzałem na RX-V371, choć już dość dawno). W innym przypadku DTS jest degradowany do "core"

Na jednym ze zdjęć w necie zauważyłem że na amplitunerze wyświetla się info Dolbyatmos. Sam już nie wiem Atmos tak a DD nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maniak audio napisał:

Na jednym ze zdjęć w necie zauważyłem że na amplitunerze wyświetla się info Dolbyatmos. Sam już nie wiem Atmos tak a DD nie

Oczywiście źródło też musi taki sygnał (bitstream) wysłać przez wyjście cyfrowe ( najlepiej przez HDMI, wtedy jest pełen wachlarz formatów dźwięku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...