Skocz do zawartości

Zestaw stereo z kolumnami podstawkowymi do 6-7tyś zł i dobrym basem


logchain

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Poszukuję zestawu stereo z kolumnami podstawkowymi w cenie do 6-7tyś zł. Zestaw miałby grać w salonie z aneksem kuchennym o kształcie litery „L” o wymiarze  ok 20m2 (poniżej rysunek).

Chciałbym móc odtwarzać dźwięk ze Spotify, TV, konsoli PS. Odtwarzacz CD mogę dokupić osobno za jakiś czas, lub jeśli byłby jakiś ciekawy zestaw wraz z odtwarzaczem, byłoby genialnie.

Zależy mi na tym, aby dobrze radziły sobie z basem, ale nie chciałbym, aby dźwięk był „jak ze studni”, żeby bas tłumił resztę. Słucham różnej muzyki, ale najczęściej jest to hip-hip, elektronika(house, trance, edm, techno), czasem również rock czy nawet cięższe granie jak metal.

Przesłuchiwałem zestawy;

AudioPro A36 (kolumny aktywne) – Całkiem ciekawie grały, ale wydaje mi się, że jednak bas za bardzo był odczuwalny nawet wtedy, gdy nie powinien (dźwięk studni lub głośnika bluetooth JBL)

Yamaha RN602d + B&W 607 – Klapa

Yamaha RN803d + B&W 606 – Niestety zestaw zbyt ostry i słabo radził sobie z niskimi,

Marantz NR1200 + Dali Oberon 3 – Tutaj już było lepiej, lecz słuchałem tego w sklepie  a nie w pokoju odsłuchowym i ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Nie wiem, czy zamiast amplitunera, lepiej byłoby się skupić na wzmacniaczu + ewentualnie jakiś DAC.

Myślałem nad zestawem Cambridge axa80 + Focal chorus 706.

Za parę lat planuję zmienić mieszkanie na większe i wtedy mógłbym zmienić kolumny na podłogowe a cambridge śmiało dałby sobie z nimi radę.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, logchain napisał:

Marantz NR1200 + Dali Oberon 3 – Tutaj już było lepiej, lecz słuchałem tego w sklepie  a nie w pokoju odsłuchowym i ciężko jednoznacznie stwierdzić.

 

Myślę, że to nawet lepiej iż tak był odsłuchany sprzęt dlatego ponieważ są to warunki "podobne" do tych które są w domu, niż te które są w salce odsłuchowej.

Jeżeli przypadło Ci do gustu takie połączenie to warto posłuchać wzmacniacza Marantz PM7000N z tymi kolumnami i sprawdzi się on też przy wymianie na podłogówki.

2 godziny temu, logchain napisał:

Myślałem nad zestawem Cambridge axa80 + Focal chorus 706.

 

To brzmienie będzie zdecydowanie żywsze od tego powyżej.

Masz szeroki repertuar muzyczny i z Twojego pierwszego postu wynika iż raczej preferujesz spokojne brzmienie z dobrą podstawą basową.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ewidentnie szukasz cieplejszego brzmienia z dobrze kontrolowanym basem i szczegółowością. 
Rozwiązaniem w Twoim przypadku mógłby być Marantz PM7000n w połączeniu z Jean Marie Reynauld, które zapewnią przestrzenne brzmienie z szybkim i zróżnicowanym basem. Średnica jest nasycona i bliska, a scena dźwiękowa budowana na szerokość. Alternatywą mogą być Dali Oberon 3, które słuchałeś. Marantz PM7000n zdecydowanie lepiej je wysteruje niż ostrzejszy brzmieniowo NR1200. 
Warto także zwrócić uwagę na Audiolab 6000a w połączeniu ze szczegółowymi Kef Q350.  Brzmienie jest napowietrzone, bas zwarty i bardzo dobrze kontrolowany. Audiolab posiada dobrej klasy DACa w związku z czym możesz pomyśleć o transporcie sieciowym takim jak Audio Pro Link 1 podłączając kablem optycznym. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...