Skocz do zawartości

Amplituner po 20 latach ....


Sylwekd1

Recommended Posts

Cześć

Mam amplituner Onkyo Tx595, niedługo minie 20 lat od zakupu, używany 50/50% kino i muzyka. Działa tak jak 20letni sprzęt :) poprawnie. Nie ma nowych dekoderów (tylko Dolby Digital i DTS), nie ma wejść HDMI, Wifi i wszystkiego co mają nowe amplitunery. Dodałem do niego Bluethooth Receiver, ma na szczęście 1 coax i 2 optyczne wejścia do obsługi konsoli tv itp. 2 duze kolumy na froncie AudioPro, z tylu jakies male Bose + centralny.  Źródło muzyki - obecnie prawie 100% Spotify z telefonu via Bluetooth, odtwarzacz cd też 20letni odmawia odczytu płyt, więc już się pogodziłem z telefonem.
Pytanie do specjalistów - czy jest sens to wymieniać? Moge mieć budżet ok 3k-4k. Czy oprócz udogodnień cyfrowych (z którymi sobie jakoś radzę), wyeliminowania plątaniny kabli HDMI mogę się spodziewać poprawy jakości, mając na uwadze budżet? Mam na oku Denona 2700 - czy uważacie ze to będzie być odczuwalny upgrade, czy raczej wymiana dla wymiany?

pozdrawiam
Sylwek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odczujesz różnicę nie tylko w jakości dźwięku ale przede wszystkim różnica będzie w nowoczesności! 

-Od połączeń cyfrowych po HDMI, po funkcje sieciowe, dodatki w formie multiroomu. Po 20 latach postęp jest ogromny, więc nie powinieneś tego żałować.

Z naszej oferty, z dumą możemy Ci zaprezentować najnowszy model Yamaha RXV6 https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html

W cenie do 3,5 tysiąca rośnie nam killer w swoim segmencie, więc zapraszamy Cię niebawem na prezentację bądź wypożyczenie, aby przekonać się na własnej skórze :):) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sylwekd1 napisał:

Moge mieć budżet ok 3k-4k.

to ja w tym budżecie zaproponuje Denona x3600h który raczej na pewno będzie lepszy niż ta RX-V6A, jest to wyższy model. RX-V6A da Ci jedynie hdmi 2.1 czyli głównie 8k i dodatki głównie pod kątem konsol. Jak nie grasz/nie masz konsol to odpuść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz zastanowić się czy chcesz zestaw stereo czy kino domowe. Jeśli słuchasz głównie muzyki ze Spotify, a filmy są jedynie dodatkiem to w kwocie 4000zł kupisz na prawdę niezły wzmacniacz stereo z obsługą sieci lub bluetooth. Pytanie czy brałeś pod uwagę wymianę obecnego amplitunera kina domowego na klasyczny wzmacniacz stereo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem Denona. Co prawda nie najnowszego AVR-X2700 ale paroletniego AVR-X2000. 
No i mi się smutno zrobiło: inna muzyka, separacja instrumentów, inny poziom i basów  i szczegółowość wysokich. Akustyczne instrumenty normalnie wyszły na środek pokoju. Słucham dużo metalu, zwłaszcza odmian symfonicznych i folkowych no i rozmaitość instrumentów jest bardzo istotna. A mogłem nie porównywać......

I faktycznie jak napisał wyżej lolekdrugi sprzęt uzwam 50/50 filmy/muzyka z czego praktycznie 100% muzyki ze Spotify.
Korci mnie zeby naprawić CD - tam pewnie coś z laserem sie stało bo po prostu przeskakuje ale dla tak sporadycznego sięgania po krazki to chyba sie nie opłaca. Restauracja antyków pewnie swoje kosztuje

Edytowano przez Sylwekd1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2020 o 11:47, Sylwekd1 napisał:

Przetestowalem Denona. Co prawda nie najnowszego AVR-X2700 ale paroletniego AVR-X2000. 

przetestuj model x2700 Denon/Marantz pozbyli się w pewnym momencie AVR LSI i przeszli na inne rozwiązanie. Niestety ciężko ustalić bez schematów itp które modele dokładnie mają już nowe chipsety i inne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pójściem w stereo mam pare dylematów, Czy naprawdę wnętrze np DRA-800H jest zupełnie inne niż część stereo takim w x2700? 
Z tego co piszecie można się spodziewać zupełnie innej klasy podzespołów. Czy producenci w urządzeniach z podobnej półki cenowej stosują zupełnie inne rozwiązania jeżeli chodzi o główne głośniki? Inna elektronikę, końcówki mocy?
Drugi problem: co wtedy z kinem? jak obsłużyć tyły i centralny? To przydaje w grach i filmach, szkoda z tego rezygnować. 
Na trzymanie dwóch pudeł nie bardzo mam miejsce

pozdrawiam
Sylwek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sylwekd1 napisał:

Drugi problem: co wtedy z kinem? jak obsłużyć tyły i centralny? To przydaje w grach i filmach, szkoda z tego rezygnować. 

Moim zdaniem, jeżeli posiadasz wszystkie kolumny i korzystasz z tego,to nawet bym sobie głowy nie zawracał amplitunerem stereo,tej klasy co Denon dra-800h.

I osobiście uważam że w tej klasie sprzętu Denon dra800, a Denon 2700 , że tych różnic w stereo, możesz wiele nie usłyszeć,by rezygnować od razu z kina.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sylwekd1 napisał:

Z pójściem w stereo mam pare dylematów, Czy naprawdę wnętrze np DRA-800H jest zupełnie inne niż część stereo takim w x2700? 
Z tego co piszecie można się spodziewać zupełnie innej klasy podzespołów.

raczej chodzi o jakość i wydajność. w tej samej skrzynce dostajesz albo dwa wzmacniacze albo 7, z czegoś trzeba uciąć niestety chociaż najnowsze modele wzmacniaczy stereo nie są tak dobre jak te stare, te stare natomiast wypadałoby poddać odświeżeniu niektórych podzespołów.

 

6 godzin temu, Sylwekd1 napisał:

Drugi problem: co wtedy z kinem? jak obsłużyć tyły i centralny? To przydaje w grach i filmach, szkoda z tego rezygnować. 
Na trzymanie dwóch pudeł nie bardzo mam miejsce

możesz sobie kupić amplituner z wyjściami preout i dołożyć sam wzmacniacz stereo, jakiegoś monobloka. Poprawisz wtedy sobie stereo oraz kino domowe  jak będziesz miał ochotę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% wzmacniaczy stereo w tej samej cenie co amplituner KD zagra lepiej, bo jak było powiedziane „z czegoś trzeba uciąć” Uważam, że jeśli jest coś mniej skomplikowane tym jest mniej awaryjne jest wiele konstrukcji starszych wzmacniaczy, które nawet po 30 latach trzyma swoje parametry a jeśli w grę wchodzi jakaś wymiana to samych elektrolitów. Osobiście wolałbym kupić używanego Arcama AVR 600, aniżeli jakiś nowy ampli za 3k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fosge napisał:

Osobiście wolałbym kupić używanego Arcama AVR 600, aniżeli jakiś nowy ampli za 3k

zabytek, brak obsługi hdmi, zatem co z tego, że może kiedyś był dobry, o formatach TrueHD, HD-MA można zapomnieć. Należałoby dokupić do tego jakiś procesor ale to się wtedy mija z celem w kwestii kosztów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lolekdrugi napisał:

zabytek, brak obsługi hdmi, zatem co z tego, że może kiedyś był dobry, o formatach TrueHD, HD-MA można zapomnieć. Należałoby dokupić do tego jakiś procesor ale to się wtedy mija z celem w kwestii kosztów.

To jeszcze lepiej jakiś podstawowy ampli kina domowego ( skoro tak szybko się to zmienia w kwestii koderów i formatów Video ) i porządny wzmak stereo...tym sposobem jest wszystko pogodzone bo gra dobrze w kinie i bardzo dobrze w stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko autor tematu, wyraźnie napisał:

23 godziny temu, Sylwekd1 napisał:

Na trzymanie dwóch pudeł nie bardzo mam miejsce

Jeżeli testował i były odczuwalne różnice,jak sam autor napisał:

Dnia 29.10.2020 o 11:47, Sylwekd1 napisał:

Przetestowalem Denona. Co prawda nie najnowszego AVR-X2700 ale paroletniego AVR-X2000. 
No i mi się smutno zrobiło: inna muzyka, separacja instrumentów, inny poziom i basów  i szczegółowość wysokich. Akustyczne instrumenty normalnie wyszły na środek pokoju

to, myślę że sam masz odpowiedź,na pytanie:

 

Dnia 27.10.2020 o 20:24, Sylwekd1 napisał:

mogę się spodziewać poprawy jakości, mając na uwadze budżet? Mam na oku Denona 2700 - czy uważacie ze to będzie być odczuwalny upgrade, czy raczej wymiana dla wymiany?

Wiadomo,koledzy z forum, będą doradzać lepsze rozwiązania,kino pre-out,osobny wzmak do stereo,tu musisz sam przemyśleć, patrząc na te lata co używasz obecny sprzęt,czy Denon 2700 przy odczuwalnej różnicy Ci wystarczy,czy dołożyć trochę do np.Denona 3600/3700, które mają preout i masz furtkę na przyszłość,jakbyś zdecydował się na rozbudowę systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...