Skocz do zawartości

Wzmaczniacz hybrydowy - Unison vs Vincent


twofisher

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza hybrydowego. Jestem po teście Unisona Unico Nuovo, podobał mi się jego ciepły oraz całkiem basowy dźwięk z kolumnami Audio Physic Classic 8.
Znalazłem niedawno tematy o marce Vincent, która również robi wzmacniacze hybrydowe.


Czy ktoś robił bezpośrednie porównanie wzmacniaczy Unison Unico Primo / Nuovo vs Vincent sv227mk / sv237?? Jakie mogą być główne różnice między tymi zestawami?
Ewentualnie, czy polecacie jakieś inne hybrydowe wzmacniacze w budżecie do max 8-9 tys?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Vincent też gra dźwiękiem ocieplonym ale nie tak ubasowionym jak w przypadku Unisona. Do AudioPhysic lepiej pasuje Unison.

W tej cenie lub mniejszej nawet jest jeszcze rewelacyjny Magnat MA 1000. Kolega tu z forum ma takowego i bardzo chwali. Mniej popularny model ale jest tańszy o około 30 % ze względu na brak dodatku marketingowego za którego płacisz.

Fajna Opcja.

Czy na kolumny jesteś już zdecydowany?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kolega od pół roku używa Vincenta 237mk + Fyne Audio F502 i jest bardzo zadowolony - pomieszczenie ok 30 metrów/ akustycznie też nie najgorzej :)

Wcześniej miał ów kolumny z Unisonem Unico Primo ale jak pożyczył i włączył Vincenta to wiedział, że zostanie z nim na dłużej.

Słuchałem tego zestawu parę razy (jak również tego z Unisonem) i powiem szczerze, że  "ubasowione ciepło" Unisona bardziej mi się podoba.

To wszystko zależy oczywiście od wielu czynników ale podejrzewam, że co byś nie kupił i tak będziesz zadowolony.

Sam jestem na etapie poszukiwań hybrydy / lampy więc jak coś przesłucham to opiszę wrażenia.

Piotrek, zawsze rekomendujesz Magnata MA1000 - mógłbyś go porównać do Vincenta / Unisona odnośnie sygnatury dźwięku ?? - Dziękuję

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Unison i Vincent to jednak inne granie. Tak jak opisują przedmówcy, Unison gra cieplej, mniej konturowym dźwiękiem. Ma również obszerniejszy bas i bardziej defensywną górę pasma. Vincent jest dynamiczniejszy, gra większą ekspresją, ma więcej energii. SV-227mk gra delikatniej, nieco szerszą sceną. SV-237mk większy nacisk kładzie na pierwszy plan i wokal, bas jest bardziej dociążony. To tak w skrócie. Mamy je na stanie więc, gdybyś chciał odsłuchać - zapraszamy!

 

Pozdrawiam,

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...