Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza lampowego i kolumn do ~ 12-15 tys zł


vcomen

Recommended Posts

Witam,
szukam pomocy w wyborze kompatybilnego połączenia wzmacniacza lampowego oraz kolumn stereo.

Ogólnie rzecz ujmując nie mam żadnego doświadczenia w dziedzinie audio poza muzyką której to słucham od lat na słabym i niezadowalającym sprzęcie.
Jednak poprzez polepszenie się moich finansów ostatnimi czasy postanowiłem zrealizować jedno z mych pragnień.

Zatem postanowiłem w najbliższych miesiącach( bo co nagle to po diable Wink dokonać zakupu :
* wzmacniacza lampowego,
* zestawu kolumn,
* odtwarzacza CD oraz
* gramofonu .

Zanim postanowiłem nabyć taki zestaw myślałem o zwykłym wzmacniaczu tranzystorowym oraz zestawie głośników typu JBL NORTHRIDGE E80+25+20+150 (5.1).
Jednak ktoś mi powiedział, że przy wzmacniaczach lampowych to "inny wymiar dźwięku". Zatem postanowiłem to zmienić w swoim wyborze.
Jednak co do kolumn stereo czy czegoś typu ten zestaw JBL to już naprawdę ciężko mi określić co będzie bardziej odpowiednie do słuchania muzyki generalnie odtwarzanej z gramofonu.

Generalnie to chciałbym wydać na wzmacniacz i kolumny ok 10-12 tys
oraz na odtwarzacz CD i gramofon 3-4 tys zl.

Nie wiem jakie jeszcze informacje były by istotne.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelakie porady, propozycje i pomoc.

Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, przepraszam za nieścisłość. Zatem słucham muzyki w sumie różnej od Pink Floyd'ow których uwielbiam, poprzez Massive Attack, The Doors, Guns N' Roses zdarzy się także jakaś opera, jednak przeważnie klimaty spokojne, chillout'owe. Nie słucham niczego mocno metalowego, techno, ani hip-hopu czy rapu.
Generalnie pomieszczenie, w którym miało by się wszystko mieścić ma wymiary ok 15m^2 jednakże za niedługo będę się przeprowadzał i pomieszczenie będzie pewnie dużo większe, a jak wiadomo nie inwestuję w sprzęt nagłaśniający na kilka miesięcy, tylko chciałbym alby mi służył przez wiele lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy kłopot...

Te same głośniki, które sprawdzą się w piętnastometrowym pokoju raczej nie nagłośnią Ci pokoju o powierzchni 45 m2 - to raz.

Dwa - o ile Manely jest solidnym wzmacniaczem, to jednak rozażyłbym sprawę wzmacniaczy pochodzenia ukraińskiego np. z wytwórni Phast.

O lampie na "O", która też swoje potrafi (o szczegóły pytaj Audioneta") nawet nie wspomnę...  icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sprawa pomieszczenia.. Ok słabsze głośniki nie podołają większemu pomieszczeniu, ale co stoi na przeszkodzie żebym mocniejsze głośniki póki co wstawił do pomieszczenia 15m? Czy może błędnie to odbieram?
A co do wzmacniaczy, dlaczego sądzisz, iż wzmacniacz Phast'a byłby tu bardziej odpowiedni niż Manley'owy?
Póki co dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wzmacniacze na "O" icon_biggrin.gif czyli Omaki bez trudu nagłośnią każde pomieszczenie, na pewno używane wyjdą taniej.Jeśli nie wiesz jak wyglądają możesz zobaczyć w wątku Co z Jolidą 102b ,są tam zdjęcia, Berta Tylko to naprawdę wielkie skrzynie .Te jak i Phasty grają bardzo dobrze .Sam ich nie słuchałem ale jeśli starczy ci sił aby przebranąc przez cały wątek znajdziesz tam oprócz naszego bełkotu icon_lol.gif także bardzo dużo informacji z odsłuchów.Ja osobiście sporo słuchałem Manleya dlatego moge go polecic Podoba mi się też integra Ancienta ale ta wymaga efektywnych kolumn i nie nagłośni dużego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedż w temacie , przychylam sie do głosów kolegów,że z kolumnami należy się jeszcze wstrzymać jezeli zaś chodzi o wzmacniacz
to polecam Manley Stringray jeżeli uda się go kupić z drugiej ręki.Słuchałem go kilka razy w róznych konfiguracjach a przez ostatni weekend
miałem go u siebie w domu.
Wzmacniacz ma dwa tryby pracy triodowy taki typowo lampowy i pentodowy brzmieniowo zblizony do "tranzystora".
Kolega ,który mi do użyczył posiadał przedtem Krella 300 ,sprzedał i kupił Manleya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...