Skocz do zawartości

Kino domowe z przyzwoitym stereo


rudkos

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Prośba o pomoc w wyborze amplitunera oraz kolumn.

Pokój 14m2. Zależy mi na kinie które równocześnie frontami zagra przyzwoicie w stereo. Budżet 3500 zł (wiem że nie specjalnie wysoki).

Spodobały mi się amplitunery firmy Denon przez dodawany do zestawu mikrofon kalibracyjny. Jeśli nie tędy droga to proszę o wyprowadzenie z błędu.

Generalnie myślałem nad nowym amplitunerem np Denon AVR-S650H nie posiada on  pure direct. Nie wiem czy bez tego systemu stereo będzie w miarę zjadliwe. No i do tego jakiś używany zestaw kolumn. Co do kolumn mam jedno ograniczenie odnośnie głośników frontowych. Nie mogą być szersze niż 21cm. Wysokość i głębokość już jest dowolna.

Czy ktoś ma jakiś pomysł na taki zestaw? Z góry dziękuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rzeczy które ci wyjaśnię jeśli pozwolisz :)

1. Slowo"przyzwoity " jest inaczej rozumiane przez Ciebie, przeze mnie i przez kolegów z forum. Dlatego usłyszysz informacje 

- nie da się, kup stereo

- za mały budżet

- bzdura ja słucham na kinie i jest ok

i wszystkie tego typu komentarze są prawdziwe. To czy kino da radę w stereo dla ciebie to kwestia twoich odsłuchów i upodobań.

2. Każdy jak nie większość amplituner ma mikrofon kalibrscyjny. To nie może być kryterium wyboru

3. W amplitunerach tanich tryb puree audio jest laniem w wodę. Jak amplituner nie gra dla ciebie "przyzwoicie" w stereo to dzięki temu nie zacznie. 

4. Czy to oznacza że fronty chcesz wsadzić w szafki? Między szafki?

celujemy w sprzęt używany?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie sub? Niestety ale bez suba kino raczej ma taki sobie sens. Zresztą w tych pieniądzach raczej trudno powiedzieć o amplitunerze KD, który zagra dobrze w stereo. Powiem więcej - 3500 to minimum jeśli chodzi o najbardziej budżetowe KD. Oczywiście da się słuchać i na takim zestawie muzyki ale tak jak powiedział Piotr z S4Home, dla jednego będzie to akceptowalne dla innego już niekoniecznie. No i rodzi się jeszcze pytanie czy będziesz miał w ogóle miejsce na suba, bo jeśli nie to średni sens budowania KD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu dołożyłbym jeszcze kilka zł i kupił np taka yamahe 685 czy onkyo 696, które w kinie sprawdza się na pewno lepiej niż wymieniony przez Ciebie Denon. Może warto też zamiast kupować zestawu z pięciu kolumn, kupić dwa lepsze fronty a potem dokładać kolejne elementy. Masz niewielkie pomieszczenie (ja mam ten sam metraż) więc na fronty spokojnie możesz wstawić monitory. Za około 4000 PLN kupisz np yamahe 685 plus heco autora 300 bądź dali oberon 3. I moim zdaniem w stereo zagra to już całkiem sensownie. A jeśli chcesz sprzęt używany to śmiało możesz iść w sprzęt oferowany przez kolegę @Markcoxa. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rudkos napisał:

Kupię lepszy  amplituner do 1800 zł niż ten AVR-S650H?

tak ale wymaga to cierpliwości i polowania na outlety :)

 

12 minut temu, seba3002 napisał:

A jeśli chcesz sprzęt używany to śmiało możesz iść w sprzęt oferowany przez kolegę @Markcoxa. 

Sprzęt może i dobry ale nie w tej cenie i nie z tym amplitunerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

A jaka Twoim zdaniem powinna być cena i jaki sprzęt kolega

To wszystko zależy. Ma małe pomieszczenie ale tego s650h bym nie kupił już lepiej coś z troszkę wyższej półki, zapewne bym szukał po outletach skoro kolega "ma pecha". Co do kolumn sprawa wygląda inaczej bo jest to dość subiektywne. Przy 14m2 pewnie jakieś monitory dobre plus subwoofer oczywiście. W przypadku głośników jednak skusiłbym się na używki gdyż to dość łatwo sprawdzić przy zakupie, subwoofer raczej pewnie coś nowego.

Ale w ten sposób dochodzimy do ściany finansowej. Jeżeli ma to być nowe to jest problem bo amplituner nowy pochłania ponad połowę tego budżetu, zostaje niedużo na same kolumny o subwooferze nie wspomnę zatem outlet to najlepsza opcja. Jeszcze tydzień temu było kilka ciekawych opcji, obecnie nie ma nic, trzeba czekać i przebierać.

3500 to już kwota za którą można dorwać coś ciekawego. Ten zestaw Klipscha byłby może ok gdyby tam był amplituner z roku co najmniej 2017.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2020 o 07:42, rudkos napisał:

Generalnie myślałem nad nowym amplitunerem np Denon AVR-S650H nie posiada on  pure direct. Nie wiem czy bez tego systemu stereo będzie w miarę zjadliwe.

A co do tego to ja mam Denona. Ma tryb Pure Direct. Nie używam go w ogóle. Ja sobie wszystko załatwiłem przekonfigurowaniem krzywych po kalibracji systemem Denona.
Opisywałem to w jednym z moich tematów i teraz muzyki słucham na trybie Music - Stereo.
Nie wiem czy to skutek uboczny tej rekonfiguracji krzywych i wgranie ich do Denona ale teraz tryb Pure Direct brzmi strasznie. Dudunienie jak w studni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...