Skocz do zawartości

Głośniki Taga; tav-506 v.2 czy inmove 5.0


Błażej Baranowski

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu nowych głośników do kina domowego mój wybór padł na firmę TAGA i waham się między modelami tav-506 v.2 czy inmove 5.0, 

Wszystko będzie napędzane przez amplituner Pioneer VSX-S520D

czy macie jakieś doświadczenia z podanymi modelami głośników? czy poza wielkością głośników będą jakieś zauważalne róznice? co wybrać? tak żeby czasami i sąsiad posłuchał mojej muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej sąsiad nie usłyszy muzyki. Jeśli szukasz setu 5.1 to Heco Vitca lub Pylon Audio Pearl lub Monitor Audio 300. I nie kupuj w marketach bo tam ceny kosmos. W sklepie audio tam zawsze fachową pomoc dostaniesz, rabat no i przedewszytkim testy sam zrobisz. Tu też masz@s4home czy@q21 i mogą coś pomoc Tobie. 8536b4d29ccf5eabedd26ded2027ecfa.jpg

A suba to Magnat 202A lub 302A jeden z tańszych a dobry. W Kinie domowym subwofer to podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Taga Harmony 506 nie są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli miałaby to być Taga Harmony to koniecznie 606 v3 ale są w podobnej cenie lepsze propozycje jak choćby:
Quadral 6500le - dynamiczne brzmienie z mocniejszym basem
Pylon Audio Pearl 25 dynamiczne i przestrzenne brzmienie z naturalną średnicą. 
Heco Victa Prime - cieplejszy charakter brzmienia z bliższą średnicą i nisko schodzącym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Czy tego Pioneera już macie?

Witam, 

jeszcze nie, ale to jedyny który wpisuje się stylistycznie...

wiecie często sprzęt (o ile dostaniemy pozwolenie na zmianę) musi też wyglądać.

ja dostałem wytyczne żę musi być mały i biały,

aktualnie mam jvc rx-5062 i do tego Altusy 75

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Stylistyka to jedno. Ale to słaby model dlatego pytam.

rozumiem, a:

21 godzin temu, Bali napisał:

Onkyo TX-L50W

prawdę mówiąc najbardziej zależy mi na zmianie głośników, mój JVC jeszcze gra...

a nie orientujecie się Panowie gdzie we Wrocławiu można by odsłuchać proponowanych przez was głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc najbardziej zależy mi na zmianie głośników, mój JVC jeszcze gra...
a nie orientujecie się Panowie gdzie we Wrocławiu można by odsłuchać proponowanych przez was głośników?
Ale że tak na prawdę??? Ja z Gdyni jestem ale google ogarniam mapy jeszcze "Wrocław salony audio" i proszę trochę ich jest.202b003caf365539aabc95f8ee1b4c91.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bali napisał:

Ale że tak na prawdę??? Ja z Gdyni jestem ale google ogarniam mapy jeszcze "Wrocław salony audio" i proszę trochę ich jest.202b003caf365539aabc95f8ee1b4c91.jpg

Naprawdę, bo Google mi też napisało że pionek którego odradzacie jest dobrym sprzętem. Więc pytam o salony z polecenia a nie z neta... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2020 o 01:38, Bali napisał:

I nie kupuj w marketach bo tam ceny kosmos

dobry tekst, szkoda tylko, że mało prawdziwy.

 

@Błażej Baranowski Szuka się tam gdzie taniej, czasami markety mają taniej niż inni, można kupić przez internet, przetestować i masz 14 dni na zwrot w razie czego. Na oleole masz obecnie białe tagi 606 zestaw za 1139,-

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry tekst, szkoda tylko, że mało prawdziwy.
 
[mention=51519]Błażej Baranowski[/mention] Szuka się tam gdzie taniej, czasami markety mają taniej niż inni, można kupić przez internet, przetestować i masz 14 dni na zwrot w razie czego. Na oleole masz obecnie białe tagi 606 zestaw za 1139,-
Lolek a co znajdziesz w marketach polskich tak prawdę mówiąc??? To że teraz Tagi są tanie to nie znaczy że zawsze były, Black Friday już w marketach jest, wszędzie o tym trąbią, a ceny z tego co wiem w salonach audio identyczne będą, wystarczy tylko pokazać niższą cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr Marantza w świetnej cenie, czasami się jakiś Pioneer trafi, Onkyo też bywało. Jak szukasz produktu to sprawdzasz wszystkie możliwości, nie zawężasz tego tylko do kilku sklepów.
Ale jakie modele? Topowe? Też kiedyś zaczynałem szukać po supermarketach bo nie miałem zielonego pojęcia że istnieją salony audio. W mało którym markecie możesz też testy zrobić. Fakt miesiąc temu w MM z kumplem byłem i on tam zakupił Dali Zensor7 za 2tys powystawowe, minimalna rysa i połamany jeden kółek od maskownicy, gwarancja full od Horna. Nie mówię są perełki ale trzeba chodzić i szukać w bo na stronach tego niema.

A skoro mowa o promo to wszędzie znajdziesz, mi na insta pokazała się reklama na kolumny. Fajna cena za parę.5b9f9e7261604f3d2e4d61a7c8bce357.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bali napisał:

Ale jakie modele? Topowe?

topowych raczej nie znajdziesz, ciężko nawet o średnią półkę często ale tak do 4k spokojnie się pojawiają.

32 minuty temu, Bali napisał:

Też kiedyś zaczynałem szukać po supermarketach bo nie miałem zielonego pojęcia że istnieją salony audio.

a ja mam i miałem pojęcie.

32 minuty temu, Bali napisał:

W mało którym markecie możesz też testy zrobić.

zawsze możesz dokonać zakupu przez internet, masz 14 dni na sprawdzenie i ewentualnie potem zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Onkyo i Pioneer to ten sam model, firma wiec tu przeskoku nie ma.

Dnia 31.10.2020 o 13:01, maverick2005 napisał:

Ostatnio z jednych marketów RTV mieli np.Magnata mr780 za 2899zł.

Bedziemy się starać go oferować w konkurencyjnych cenach jesli gdzieś się tak pojawi.

Elektronika już zmieniona przepraszam że polecane Bronze 6?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...