Skocz do zawartości

Jakie kolumny do DENON AVR-X540BT


Marek Kwiatkowski

Recommended Posts

9 minut temu, Marek Kwiatkowski napisał:

Stąd moje pytanie - na czym będzie można przyjemnie posłuchać muzyki (słucham dużo metalu ale i ambiet/elektro).

Na pewno nie na tym amplitunerze. To amplituner AV, do tego najniższy model, który do słuchania muzyki nadaje się - mówiąc delikatnie - tak se. W cenie tego amplitunera mogłeś kupić jakiś chiński przyzwoity wzmak stereo i jeszcze na streamer i piwo by zostało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz budziłem tym marnym Denonem sąsiadów. :)

P.S.

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PO BUŁKI BĘDZIE MOŻNA CHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD UPUSZCZĄ BUŁKĘ NA PODŁOGĘ

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

przyjdą Altusy, to podziel się wrażeniami, sam jestem ciekaw tego eksperymentu 

Może trochę inny Denon,bo AVR-x500 i kolumny altusy200 i myślałem że lepszego nagłośnienia nie potrzebuję dopóki.......nie posłuchałem innego sprzętu.

Obecnie denon i altusy sprawdzają się w .....stodole,tak normalnej stodole 11x40m przerobionej na podręczny garażowarsztat

Dlaczego? Ponieważ te kolumny nie nadają się do niczego innego.Zamiast basów dudnienie a zamiast wysokich pisk,ale głośno :) Pamiętam że pod tego denona podpinałem jeszcze jakieś kolumny Technicsa to to jeszcze można było słuchać,choć szału nie było.

Takie to MOJE zdanie o kolumnach altus :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluzje są tylko i wyłącznie dlatego że nie da się tutaj niczego konkretnego dowiedzieć...

Zadałem proste pytanie. Obecnie nie chce inwestować nie wiadomo jakiego budżetu w sprzęt audio.

Myślę że takie kolumny do tego amplitunera dadzą radę.

https://www.q21.pl/stx-electrino-150.html?fbclid=IwAR0jKy_u4hA0n_Y4mPfqCPaWuVMrXkpm92HZkHGWS1B_RHdjnwfGMxbm5TI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Ale do tego amplitunera kolumny za 2500 zł to delikatny przerost formy nad treścią. Za 2500 zł można już kupić całkiem przyzwoite kolumny podłogowe i jeszcze lepsze monitory. A żeby pokazać co takie paczki potrafią trzeba niestety czegoś więcej niż ten amplituner. 

A swoją drogą - co skłoniło Cię do zakupu tego amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego. Ale do tego amplitunera kolumny za 2500 zł to delikatny przerost formy nad treścią. Za 2500 zł można już kupić całkiem przyzwoite kolumny podłogowe i jeszcze lepsze monitory. A żeby pokazać co takie paczki potrafią trzeba niestety czegoś więcej niż ten amplituner. 

A swoją drogą - co skłoniło Cię do zakupu tego amplitunera. 

Szczerze to nie zastanawiałem się głębiej nad tym zakupem - poszedłem do sklepu (po śmierci mojej Unitry) i wybrałem jeden z dwóch wtedy dostępnych. Kolumny chce już mieć docelowe. Może pomyślę nad zmianą Denona na coś innego. Polecasz jakiś wzmacniacz stereo? Bo rozumiem że zabawa w amplitunery nie ma sensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens o ile kupisz Amp stereo i o ile przeznaczysz na ten amplituner więcej niż na swojego Denona. A jeśli chcesz po taniości to sugerował bym jakiś smsl albo topping i do tego sprawdzić choćby te stx-y. Pytanie tylko czy zależy Tobie na fajnym słuchaniu muzyki czy przesuwaniu ścian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowanie na słuchaniu muzyki...

9 minut temu, seba3002 napisał:

Ma sens o ile kupisz Amp stereo i o ile przeznaczysz na ten amplituner więcej niż na swojego Denona. A jeśli chcesz po taniości to sugerował bym jakiś smsl albo topping i do tego sprawdzić choćby te stx-y. Pytanie tylko czy zależy Tobie na fajnym słuchaniu muzyki czy przesuwaniu ścian. 

Myślę jeszcze o tych kolumnach: https://teufelaudio.pl/ultima-40-105781000?extProvId=5&extPu=teufelpl-gaw&extLi=9542392301&extCr=98569962875-461285351206&extSi=&extTg=&keyword=teufel ultima 40&extAP=&extMT=e&partner_id=sea-pl..google.9542392301.461285351206.&gclid=CjwKCAjw0On8BRAgEiwAincsHIXpbLEqEqh_O8c9Yp7j8Uxb5Qkq_I6s6cLNu8azy6CDosjd7GFGRRoCnIEQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Goguś napisał:

Te SMSL czy inne toppingi nie grają powyżej pewnego poziomu głośności już przy tych STXach będzie to ryczeć nie mówiąc już o teufelach...

Miałeś taki sprzęt? :)

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Dlatego pytanie czy autor chce robić dyskoteki czy w spokoju delektować się muzyką 🙂

Delektować. Ale pewnie sam wiesz, że czasami zachodzi potrzeba podkręcenia volumów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...