Skocz do zawartości

Pomoc w konfiguracji kina


snoopy25

Recommended Posts

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

bierz Denona, SR6014 to odpowiednik X3600 i niestety pomimo dobrego dawcy, wypadł kiepsko w pomiarach. X3700 został już sprawdzony i wypadł bardzo dobrze, niestety o 6015 nie wiadomo dużo, zatem ja bym brał to co sprawdzone.

Poniżej pomiary Denona x3700:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3700h-avr-review.15031/

Kolego, ale Ty usłyszałeś te różnice czy tylko opierasz się na liczbach z tabelek? Dla mnie o wiele istotniejsze jest to, że marantz gra inaczej niż denon (wiem co mówię, bo mam marantza a miałem denona). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które kolumny ?
 
Jeśli Denon to ja bym brał Monitor Audio, sam mam Denon+MA ale Silver. Heco Aurora też dobrze zagra.

Tylko bierz kolor srebrny AVR jak i białe kolumny. Na srebrnym nie widać aż tak kurzu, mam Black Piano kolumny, nigdy więcej, kolor lakier zajebisty ale latać że szmatką co 2dzien to mi się niechce. Białe matowe kolumny najlepsze lub jasny brąz. I z Denonem 3700h może być lipa, jest to plastyk panel a nie aluminium i tylko czarny kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie chyba wybiorę Dali Oberon 7  i w związku z tym dostałem taką propozycję ze sklepu:

Dali oberon 7 system 5.0 , subwoofer Dali E-12F , Amplituner AV Marantz SR5015 , Wzmacniacz Marantz Pm8006. 

Zastanawiam się czy dobrze zagra? Myślałem też, żeby na razie kupić Marantz SR6014 z w/w kolumnami a z uwagi na ograniczony budżet wzmacniacz stereo dokupić później.

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby się do tego odnieść?

Dzięki wielkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie chyba wybiorę Dali Oberon 7  i w związku z tym dostałem taką propozycję ze sklepu:
Dali oberon 7 system 5.0 , subwoofer Dali E-12F , Amplituner AV Marantz SR5015 , Wzmacniacz Marantz Pm8006. 
Zastanawiam się czy dobrze zagra? Myślałem też, żeby na razie kupić Marantz SR6014 z w/w kolumnami a z uwagi na ograniczony budżet wzmacniacz stereo dokupić później.
Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby się do tego odnieść?
Dzięki wielkie
Dali Oberon + Marantz to doby duet.
Jedno tylko, jeśli nie będziesz używać wzmacniacza w stereo to pomyśl nad końcówka mocy, 2Ch MM 7025, 5Ch NM7055 lub MM8077
Zestaw petarda na lata, tylko srebro kup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snoopy25 napisał:

Ostatecznie chyba wybiorę Dali Oberon 7  i w związku z tym dostałem taką propozycję ze sklepu:

Ostatecznie po odsłuchu czy tylko dlatego że taką propozycję otrzymałeś ze sklepu?

Pytam dlatego że osobiście miałem okazję w kinie testować w bezpośredniej konfrontacji np. Onkyo vs Marantz i dla mnie, tylko powtórzę,dla mnie lepiej w kinie grało Onkyo, stąd moje pytanie czy słuchałeś,czy zdajesz się tylko i wyłącznie na sklep.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle zastanawiałbym się nad kupnem dość wysokiego modelu amplituneraw momencie kiedy myślimy o dołożeniu wzmacniacza z możliwością pracy w trybie końcówki mocy. Marantz pm 8006 to dość wysoki model wzmacniacza i nie wiem czy nie zasługuje na lepsze fronty niż te dali. W ogóle ja osobiście zmieniłbym tu kilka rzeczy. Zamiast suba za ponad 3k PLN możesz wybrać coś solidnego ale o połowę tańszego. Zamiast amplitunera KD za ponad 5000 możesz kupić coś w granicach 3000 (np onkyo 696 lub yamaha 685). A zaoszczędzoną kasę zainwestować w streamer albo dobre piwo 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słuchałem z Onkyo i było mega ale niestety w sklepach nie mają i nie będą mieli w tym roku a nie chcę już czekać...

Sklep zaproponował Marantz sr 5015 i wznak stereo PM 8006.

Zastanawiam się czy się zdecydować na to zestawienie czy narazie odpuścić wzmacniacz i wziąć Marantz 6015 a wzmacniacz dokupić za jakiś czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada - nie napalaj się... Nie chcesz poczekać i właśnie dlatego kupisz to, co tylko mają, czy chcesz kupić z głową?

Generalnie w temacie i Twoim podejściu widzę mały chaos i duże ciśnienie - wygląda na to, że coś już poczytałeś (i brawo), ale zwolnij trochę, złap oddech i chwilę się zastanów.

I w dużej części zgadzam się z kolegą @seba3002, że ten układ nie do końca trzyma się kupy. 

Może napisz słowo o użytkowaniu, proporcjach, źródle - filmów i muzyki, na czym przede wszystkim Ci zależy, bo na ten moment wpadłeś wiedząc, że chcesz ampli KD + wzmacniacz (bo tak pewnie wyczytałeś), nie wiedząc nawet, czy to ma w Twoim (czy siostry) przypadku jakikolwiek sens. 

 

Howgh! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale co jest dla niej ważniejsze - muzyka, czy filmy? Jakie są proporcje smakowania dźwięków? I w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś, co jest źródłem jednego i drugiego? Muzyka jest grana z CD, vinyli, tidala/spotify, czy youtuba, filmy z płyt UHD/BR, plików, streamingu Netflix/HBO/Amazon, czy zwykłej TV (satelitarnej, kablowej, naziemnej)? Generalnie logiczny ciąg zdarzeń w tej zabawie jest taki, że gówniane źródło, da gówniany końcowy efekt, bez znaczenia, ile pieniędzy wydasz na pośrednie komponenty :) Po prostu ciężko jest brać udział w wyścigu GTR'em, napędzanym olejem rzepakowym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2020 o 19:53, snoopy25 napisał:

Dobry wieczór.

Czy mogę prosić o jeszcze jedną opinię ?

Co myślicie o zestawieniu Dali oberon 7 z Marantz SR5015 i do tego wzmacniacz z pre out - main in też myślałem o firmie Marantz.

Moim zdaniem to po prostu nudne połączenie. Gra to i tak zdecydowanie lepiej niż z Denonem ale w kinie to granie mało ekspresyjne. Mało rozdzielcze. Z Małym kopem. Do kinowego stereo będzie ok.

17 godzin temu, snoopy25 napisał:

Do wyboru mam  Marantz SR6015 lub Denon AVC-X3700H cz mógłby mi ktoś doradzić jakie kolumny? Wacham się po między Aurorą 700 , Dali Oberon 7 i MA Bonze.

SR 6015 + MA Bronze. Tu połączenie jest bardzo trafne!

Zaproponowany wzmacniacz 8006 jest faktycznie dobrym kompanem do tego.

Dużo słuchasz muzyki względem kina?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, snoopy25 napisał:

Sklep zaproponował Marantz sr 5015 i wznak stereo PM 8006

A możesz powiedzieć co to za sklep 🙂? Ja ostatnio byłem w top hifi i tutaj znowu wybór kolumn podstawkowych był niewielki. Sklep zaproponował Ci to co miał. Nie rób gwałtownych ruchów. Zastanów się czy zależy Ci na designie i chcesz mieć wszystkie klocki z jednej firmy? Jeśli nie, to może przemyśl zakup tego marantza. Nie słuchałem pm8005 ale słuchałem pm7005n. Wg mnie o połowę tańszy Cyrus nie ustępuje temu wzmacniaczowi (wiem że jest to opinia użytkownika Cyrusa 😉). Naprawdę za kasę, którą chcesz włożyć w klocki marantza, można założyć coś tanszego i równie dobrego. 

Powtórzę to co napisał @Markcox, przemyśl czy istotniejsza jest muzyka czy film. Jeżeli to pierwsze - może lepiej kupić dobry wzmacniacz i dobre głośniki. Jeżeli KD to koniecznie dobry sub (a może nawet dwa) i konkretną kolumnę centralną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to po prostu nudne połączenie. Gra to i tak zdecydowanie lepiej niż z Denonem ale w kinie to granie mało ekspresyjne. Mało rozdzielcze. Z Małym kopem. Do kinowego stereo będzie ok.

SR 6015 + MA Bronze. Tu połączenie jest bardzo trafne!

Zaproponowany wzmacniacz 8006 jest faktycznie dobrym kompanem do tego.

Dużo słuchasz muzyki względem kina?

Piotr

30%muza 70 filmy.

A czy zamiast SR 6015 wystarczy SR 5015?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2020 o 06:42, S4Home napisał:

Zalezy od kolumn.

6015 ma znacznie lepsza kalibrację.

Ale jeśli różnica pozwoli na wybranie lepszych kolumn to jestem za 5015.

Piotr

okazało się, że muszę czekać co najmniej do 25.11 z powodu braków magazynowych. Chciałem wszystko w czarnym kolorze i dupa...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich. 
Chciałbym jeszcze zapytać o Sub-a czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie wstawić do pokoju ok 24m - dwa Sub-y  Rel t5? 
70% filmy ok 30% muzyki
Dziękuję i życzę miłej niedzieli
Nie to nie jest zbyt dobry pomysł, chodzi o firmę. Rel to suby pod stereo strikte a T5 mogą nie dać super efektu. W tej cenie rozglądaj się za SvS sb2000, Dali e12f, czy Klipsch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bali napisał:
6 godzin temu, snoopy25 napisał:
Witam wszystkich. 
Chciałbym jeszcze zapytać o Sub-a czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie wstawić do pokoju ok 24m - dwa Sub-y  Rel t5? 
70% filmy ok 30% muzyki
Dziękuję i życzę miłej niedzieli

Nie to nie jest zbyt dobry pomysł, chodzi o firmę. Rel to suby pod stereo strikte a T5 mogą nie dać super efektu. W tej cenie rozglądaj się za SvS sb2000, Dali e12f, czy Klipsch.

A czytałem, że seria HT 1003  Rel. Jest bardziej uniwersalna i do kina spoko a wersja T bardziej stereo. 

Edytowano przez snoopy25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, snoopy25 napisał:

Witam wszystkich. 

Chciałbym jeszcze zapytać o Sub-a czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie wstawić do pokoju ok 24m - dwa Sub-y  Rel t5? 

70% filmy ok 30% muzyki

Dziękuję i życzę miłej niedzieli

Przy takim podziale może jednak REL HT 1205 czy nawet mniejszy 1003?

Jest bardziej uniwersalny, ma niższe zejscie.

12 godzin temu, snoopy25 napisał:

czytałem, że seria HT 1003  Rel. Jest bardziej uniwersalna i do kina spoko a wersja T bardziej stereo. 

no właśnie. Dlatego u Ciebie lepiej sprawdzi się seria HT.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...