Skocz do zawartości

Pomoc w konfiguracji kina


snoopy25

Recommended Posts

Witam Kolegów.

Mam takie pytanie dot. zakupu kina do 16.000 PLN

Heco Aurora cena ok 7500  PLN do tego chciałbym jakiś amplituner najlepiej z Atmos i wyjściem pre-out oraz funkcjami sieciowymi +dab oraz jakiś wzmacniacz stereofoniczny.

Budżet jak wspomniałem. Będę wdzięczny za sugestie i rady. Pomieszczenie ok 25 m2

😀Bardzo dziękuję w imieniu siostry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bali, a możesz powiedzieć czemu uważasz heco aurora za lepsze? Chyba już o to pytałem ale nie wiem czy Ciebie i nie pamiętam na czym stanęło. Jest tutaj watek kolegi @JaZz, który też wybierał między oberonami i heco. Ostatecznie wybrał heco, aczkolwiek chyba wybrał je bez takiej pewności jak Ty. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunerów zwróć uwagę na bardzo udane nowe modele Marantza oraz Denona , Marantz SR 5015 lub Denon AVC -3700H, Marantz gra dźwiękiem bardziej rozdzielczym i szczegółowym, Denon jest cieplejszy ma lepiej wyeksponowaną średnicę pasma. Do Marantz wzmacniacz tej samej firmy model PM8006, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy i co ważne przełączanie odbywa się pilotem.  Najlepiej podjechać do nas i posłuchać mamy fizycznie dostępne zarówno Heco jak i Dali oraz wiele więcej. Zapraszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24650]Bali[/mention], a możesz powiedzieć czemu uważasz heco aurora za lepsze? Chyba już o to pytałem ale nie wiem czy Ciebie i nie pamiętam na czym stanęło. Jest tutaj watek kolegi [mention=49939]JaZz[/mention], który też wybierał między oberonami i heco. Ostatecznie wybrał heco, aczkolwiek chyba wybrał je bez takiej pewności jak Ty. 
Dla mnie to prosta sprawa. Miałem kiedyś Dali Zensor7 i nie były to dla mnie złe kolumny, doskonale nadają się do spokojnej muzyki typu jazz no i oko cieszą, po nich przyszedł chyba i kryzys i Dali wypuszcza serie Oberon. Sam wygląd już mówi sam za siebie, ale jak je usłyszałem to tak jak w Z7 był jako taki bass to w Oberon7 jest on jakiś taki z kartonu. Heco poszło o krok dalej, tak jak im się udała seria Musi style to teraz Aurora gra większym bassem oraz dźwięk sam jest bardziej przestrzenny. Jeśli chodzi o wygląd, kwestia gustu, mi się bardzo podobają w białym kolorze.
MusicStyle słuchałem na Onkyo 8270 i się zdziwiłem że tak fajnie Amp stereo może zagrać z nimi oraz na Denon pma1510ae. Fajne połączenie, polecam. Aurora700 słuchałem z Cambridge Audio Cx80 i tu też było fajnie ale moim zdaniem ciut za dużo basu ale to chyba akustyka była, no i z Yamaha ale modelu nie pamiętam i też fajne połączenie, szybki punktowy nas który nie był dudniący. Jeśli chodzi o Heco Aurora700 to ciężko znaleźć konkurencję w nowych kolumnach do 3tyś zł. Na mnie pozytywne wrażenie zrobiła firma Pylon Audio i szczerze ja polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie chciałem zestawić Oberony 7 z Onkyo rz840 ale nie mają, dlatego rozważam , Aurory w wersji 1000/c30 z Denonem AVX x3700.

Czy macie pomysł jaki wybrać wzmacniacz stereo do w/w zestawu? razem chciałem się zamknąć w 16000. Aurory ok 7500 , Denon ok 5000, Na wzmacniacz zostaje 3500. Jakieś pomysły?

Dzięki

 

 

Edytowano przez snoopy25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3500 masz audiolaba, atolla, Cyrusa i Pioneera z wejściem main in. Kolega @JaZz testował heco z atollem, Cyrusem i Cambridgem (ten nie ma wejścia main in). Możesz do niego napisać, jeśli tutaj się nie odezwie. Ja mam akurat Cyrusa one i uważam go za udane urządzenie. Podobno z heco gra dobrze. No i do 25 metrów uważam, że heco 700 spokojnie wystarczą.

Kolejna rzecz - ja na Twoim miejscu zrezygnowałbym z denona i kupił yamahe 685. Zostanie kilka złotych na streamer a yamaha w KD zagra lepiej niż denon. 

Dzięki kolego @Bali za szczegółowy opis 🙂i wyjaśnienie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie chciałem zestawić Oberony 7 z Onkyo rz840 ale nie mają, dlatego rozważam , Aurory w wersji 1000/c30 z Denonem AVX x3700.
Czy macie pomysł jaki wybrać wzmacniacz stereo do w/w zestawu? razem chciałem się zamknąć w 16000. Aurory ok 7500 , Denon ok 5000, Na wzmacniacz zostaje 3500. Jakieś pomysły?
Dzięki
 
 
Za 3500zł to Atoll 200in, Cyrus HD, Roksan K3, Denon pma-1520ae lub wyższa seria pma2000/2010/2020ae
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, JaZz napisał:

Chcecie to mnie zabijcie, ale ja przystopowałem, złapałem oddech i stwierdziłem że za takie zmiany nie warto płacić 2,6 - 4,2k. 

No właśnie. I to jest też bardzo ważna kwestia. Ile jesteśmy w stanie dopłacić za te zmiany. Ja każda zmianę u siebie uważam za wartą pieniędzy, które zapłaciłem. Co nie znaczy, że ktoś inny musi tez tak uważać 🙂. Dlatego tak ważne jest testowanie sprzętu, zwłaszcza we własnych pomieszczeniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zestawie Denon PMA-1600NE + Denon AVC-X3700H + HECO AURORA 5.1 700 lub 1000?
 
Denon avc-x3700 tak
Heco Aurora 700 tak
Pma-1600ne już nie bo on nie może pracować jako końcówka mocy w kd, nie nie posiada"parę Out" "main in"
Denon pma-1520ae ma to jak i 1500ae/1510ae/2000ae/2010ae/2020ae/2500ne
Czy musi być specjalnie wzmacniacz? Czy nie mogą być końcówki mocy np. Emotiva Bass X-500 (zamiast 5kanalow to fronty na bi-amp zrobisz plus central)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pełny Atmos 5.1.4 to taki amplituner będzie drogi. Co nie zmienia faktu że w budżecie się uda zamknąć.

Chyba że może byc 5.1.2 wówczas dochodzi szerszy wybór nawet z końcówkami mocy czy integrami do poprawy stereo.

W zależności od wyboru amplitunera polecam różne kolumny

Do Yamahy wspomniane Heco, do Denona nowe Monitor audio Bronze

Zapraszam na odsłuch oraz po dalsze porady

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zensory 5 z niższym modelem amplitunera Marantza (nr1509). Wg mnie w kinie grało to całkiem przyzwoicie. Zresztą po wymianie frontów i dołożeniu wzmacniacza gra to do dziś i nie narzekam. Jeśli nie zależy Ci na tym, żeby wszystkie Twoje klocki były z jednej firmy to możesz też zwrócić uwagę na Cyrusa one, który z kolumnami dali gra bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, snoopy25 napisał:

Marantz SR6015 lub Denon AVC-X3700H cz mógłby mi ktoś doradzić jakie kolumny?

bierz Denona, SR6014 to odpowiednik X3600 i niestety pomimo dobrego dawcy, wypadł kiepsko w pomiarach. X3700 został już sprawdzony i wypadł bardzo dobrze, niestety o 6015 nie wiadomo dużo, zatem ja bym brał to co sprawdzone.

Poniżej pomiary Denona x3700:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3700h-avr-review.15031/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...