Skocz do zawartości

soundbar dolby atmos a tv podłączenie


radek bialas

Recommended Posts

mam problem kupiłem soundbar z dolby atmos. wyjście hdmi arc, gdy popatrzalem w specyfikacji soundbarA akurat nie obsługuje dolby atmos tylko dolby digital i coś jeszcze. dopiero wejście hdmi obsługuje m. in. dolby atmos. czyli jak podłącze wyjście arc soundbara do tv hdmi też arc to tego dolby atmos nie będzie? musze drugi kabel hdmi podłączyć do do wejścia hdmi z dolby atmos i wtedy będzie działać? jeszcze jedno pytanie, telewizor to panasonic tx 50 630e czyli nie super nowy, czy w ogóle doświadcze dolby atmos ? soundbar to philips tapb603/10. Dobra podłączyłem tak jak napisałem arc do arc, hdmi 1 do hdmi 1 no i odtwarza źródło z arc i to jeszcze ten najsłabszy pcm audio. w opcjach tv dźwięk mogę przestawić albo auto lub pcm, czyżbym dobrze podejrzewał, że jedyną przeszkodą aby cieszyć sie z dolby atmos jest za słaby tv? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radek bialas napisał:

mam problem kupiłem soundbar

No to faktycznie masz problem :) 

Co ma być źródłem dla soundbara ? TV ? Nie znam żadnego kanału telewizji który by nadawał w DtS czy Dolby Atmos.

Większość będziesz miał w PCM, bo tak są nadawane. Jest kilka / Eurosport , Canal + , HBO / gdzie ścieżka oryginalna jest w Dolby Digital i ...to koniec.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecam instrukcje przeczytać.

Jeśli chcesz aby "belka" grała w d.atmos to źródło musi nadawać taki kodek dźwiękowy. Jeśli tv nie nadaje Atmos to nic z tego. Na belce dostajesz to co źródło wypuszcza.

I tak belka Wyjście HDMI ARC -> wejście TV ARC i nie może być też byle jaki kabelek hdmi aby Atmos przesyłał. A tak między nami to szału nie oczekuj z belki, System Atmos to kolumny na ziemi i kolumny na suficie a nie belka przed Tobą która emituje dźwięk dookołakólny ff0f62893b2404a91582788e47ad1576.jpg&key=048c34a4b5cae1310ac314faa56d93053d1a128b43d3b40f1718305f343b9461

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie źródłem jest tv, spróbuje coś na usb wrzucić w tej technologii i zobaczę. Kabel hdmi za 69,99 z m expert premium, pokój mam za mały na tyle kolumn. 
W tv w ustawieniach audio to zamiast pcm to bietstreem, czyli bezstratny przesył. Szczerze z tego co wiem to LG i Sony posiadają kodek audio Dolby Atmos i raczej nawet jak ja USB dasz materiał to na Twoim Psnasie nie da rady tego odtworzyć i zarazem przesłać do belki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tv nie mam opcji zmiany na bietstreem, tylko auto i pcm, jest ustawione na auto. Eurosport jest także pcm audio, w specyfikacji tego tv jest tylko kodek pcm audio. 
Przeczytaj w instrukcji tv jakie on kodeki ma, DTS czy DD czy co on ma. Moim zdaniem to jakiegoś tv boxa lub Xboxa musisz podłączyć aby mieć d.atmos. Jeśli chodzi o Netflix to tv jako źródło nie będzie mieć Atmosa czyli bat też nie będzie grać w atmosie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dolby digital plus, a w soundbarze pcm i tak. Albo to wejście optyczne w tv wytwarza dolby digital plus, a hdmi nie, jest nawet podpisane digital optical, jeśli ma to jakieś znaczenie. Optyczne też tylko pcm, jeszcze nie ma jak porządnie ustawić to, z jednego boku meble zasłaniają ściane, na wprost otwarte wyjście na pokój, a ustawienie listwy z boku tv jest popularne? 

Edytowano przez radek bialas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dolby digital plus, a w soundbarze pcm i tak. Albo to wejście optyczne w tv wytwarza dolby digital plus, a hdmi nie, jest nawet podpisane digital optical, jeśli ma to jakieś znaczenie. Optyczne też tylko pcm, jeszcze nie ma jak porządnie ustawić to, z jednego boku meble zasłaniają ściane, na wprost otwarte wyjście na pokój, a ustawienie listwy z boku tv jest popularne? 
Soundbar pod lub ewentualnie nad tv, jeśli jest łamany to po bokach tv, subwofer na wprost czy po rogach tak jak Tobie lepiej gra.
Wiesz zrób zdjęcia tych wejść i wyjść HDMI w sounbarze. Jeśli soundbar nie ma żadnego HDMI opisane jako arc to dźwięk z tv uzyskasz tylko za pomocą kabla optycznego, o ile w bacie jest wejście optyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stolarz napisał:

Dolby Atmos z grajbelki to jak piwo bezalkoholowe ;)

zawsze to coś, na kino domowe mam zdecydowanie za mały pokój

18 godzin temu, Bali napisał:

Soundbar pod lub ewentualnie nad tv, jeśli jest łamany to po bokach tv, subwofer na wprost czy po rogach tak jak Tobie lepiej gra.
Wiesz zrób zdjęcia tych wejść i wyjść HDMI w sounbarze. Jeśli soundbar nie ma żadnego HDMI opisane jako arc to dźwięk z tv uzyskasz tylko za pomocą kabla optycznego, o ile w bacie jest wejście optyczne.

 

IMG_20201030_151428.jpg

Jak włączam na pilocie tv przycisk Help, to wg tego jest opcja zmiany dźwięku dla wejścia optycznego, hdmi arc, hdmi, ale w ustawieniach tego nie ma, a może reset do ustawień fabrycznych coś da?

Edytowano przez radek bialas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radek bialas

wyjaśnienie dla Ciebie. Twój soundbar obsługuje Dolby Atmos ale według instrukcji tylko i wyłącznie na hdmi 1 oraz hdmi 2.

Wychodzi więc na to, że jak podepniesz pod te złącza xbox, bluray, ps5 itp to powinieneś mieć Atmosa. Niestety na hdmi out Atmosa według instrukcji nie ma co jest w sumie logiczne bo tam jest tylko i wyłącznie ARC bez eARC a do tego jeszcze Twój TV powinien wspierać eARC.

By uzyskać Atmosa z TV masz dwie opcje  i tutaj jest małe światełko w tunelu. Pierwszą jest zwykły plik z zakodowanym dźwiękiem w Dolby Atmos, można pobrać takie demo za darmo. Pobiersz, uruchom i zobacz czy zadziała. W przypadku niepowodzenia, pozostaje druga opcja. Uruchom Netflixa z odpowiednią subskrypcją z filmem który ma Atmosa. Netflix puszcza Atmosa zakodowane w Dolby Digital Plus a ten standard Twój soundbar na ARC obsługuje. Jak to nie zadziała, spróbuj kablem optycznym podłączyć TV i nadal niech to będzie film z Netflixa. Jeżeli żadne z powyższych nie da Ci Atmosa, to niestety ale z TV Atmos w Twojej sytuacji nie zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lolekdrugi napisał:

@radek bialas

wyjaśnienie dla Ciebie. Twój soundbar obsługuje Dolby Atmos ale według instrukcji tylko i wyłącznie na hdmi 1 oraz hdmi 2.

Wychodzi więc na to, że jak podepniesz pod te złącza xbox, bluray, ps5 itp to powinieneś mieć Atmosa. Niestety na hdmi out Atmosa według instrukcji nie ma co jest w sumie logiczne bo tam jest tylko i wyłącznie ARC bez eARC a do tego jeszcze Twój TV powinien wspierać eARC.

By uzyskać Atmosa z TV masz dwie opcje  i tutaj jest małe światełko w tunelu. Pierwszą jest zwykły plik z zakodowanym dźwiękiem w Dolby Atmos, można pobrać takie demo za darmo. Pobiersz, uruchom i zobacz czy zadziała. W przypadku niepowodzenia, pozostaje druga opcja. Uruchom Netflixa z odpowiednią subskrypcją z filmem który ma Atmosa. Netflix puszcza Atmosa zakodowane w Dolby Digital Plus a ten standard Twój soundbar na ARC obsługuje. Jak to nie zadziała, spróbuj kablem optycznym podłączyć TV i nadal niech to będzie film z Netflixa. Jeżeli żadne z powyższych nie da Ci Atmosa, to niestety ale z TV Atmos w Twojej sytuacji nie zadziała.

Ściągnąłem demo z thedigitaltheater.com/dolby-trailers/ o dźwięku Dolby AC3 5.1 640 kbps i wrzuciłem na usb. Soundbar wyświetlił tym razem dolby audio no i było czuć różnicę, ale jakie audio digital, digital plus tego nie wyświetliło. Ściągnąłem też demo w dolby atmos no i dźwięku nie było. Czy z telewizji kablowej tylko i wyłącznie będzie iść pcm audio?

Edytowano przez radek bialas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten co ściągnąłem to co takiego? 

Ogólnie jak zawsze pospieszyłem się, zamiast poczytać, może w podobnej cenie byłoby coś lepszego, plusem że na przyszłej konsoli 5 będzie przyjemnie się grało, minusem tv nowy też by się przydało kupić. 

Ściągnąłem Core, mój tv nie odczytuje takiej rozdzielczości video. Ściągnąłem inny Nature Fury, odtworzyło i dźwięk, na listwie napis dolby audio. 

Edytowano przez radek bialas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radek bialas napisał:

A ten co ściągnąłem to co takiego? 

Ten co pobrałeś jeżeli to pierwszy z listy, a na to wskazuje Twój opis, jest po prostu zwykłym Dolby, nic więcej.

 

11 godzin temu, radek bialas napisał:

Ściągnąłem inny Nature Fury, odtworzyło i dźwięk, na listwie napis dolby audio. 

ok Nature Fury ma Atmosa tylko pytanie jakie kontrolki masz na tym urządzeniu. Dolby powinien się wyświetlić w przypadku każdego pliku z tamtej strony. Ty chciałeś by się podświetlił Atmos, masz w ogóle taką kontrolkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Ten co pobrałeś jeżeli to pierwszy z listy, a na to wskazuje Twój opis, jest po prostu zwykłym Dolby, nic więcej.

 

ok Nature Fury ma Atmosa tylko pytanie jakie kontrolki masz na tym urządzeniu. Dolby powinien się wyświetlić w przypadku każdego pliku z tamtej strony. Ty chciałeś by się podświetlił Atmos, masz w ogóle taką kontrolkę?

Nie jestem pewien, ale nie i nie wiem jak to sprawdzić. Chyba atmos to mi się wyświetli w przyszłości jak kupie ps5. 

 

5 godzin temu, Bali napisał:

Tylko pamiętaj iż Twój Panas nie obsługuje Dolby Atmos. I teraz moje pytanie, masz testy na USB to gdzie go wspinasz?

Pamiętam, usb wpinałem do tv, soundbar z usb gra tylko muzykę. Na kablówce mam canal+ bez obrazu, ale z dźwiękiem i zmieniło mi na dolby audio. W menu tv dźwięk wybór spdif, przy canal + nie było opcji zmiany na dolby. No i przy spdif jest adnotacja - wybór ustawień początkowych dla cyfrowego sygnału wyjściowego audio z gniazda digital audio out. Ja to rozumiem tak, że to optyczne jest domyślnie ustawione, a opcja zmiany na hdmi arc jest ukryta/niedostępna. 

Czy w cenie mojego soundbara 1550 zł można było kupić coś lepszego? 

Edytowano przez radek bialas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, usb wpinałem do tv, soundbar z usb gra tylko muzykę. Na kablówce mam canal+ bez obrazu, ale z dźwiękiem i zmieniło mi na dolby audio. W menu tv dźwięk wybór spdif, przy canal + nie było opcji zmiany na dolby. No i przy spdif jest adnotacja - wybór ustawień początkowych dla cyfrowego sygnału wyjściowego audio z gniazda digital audio out. Ja to rozumiem tak, że to optyczne jest domyślnie ustawione, a opcja zmiany na hdmi arc jest ukryta/niedostępna. 
Czy w cenie mojego soundbara 1550 zł można było kupić coś lepszego? 
No ale canal+ nie nadaje w atmosie, Netflix nadaje i aby było tak to należy w oryginalnej ścieżce odtwarzać bez polskiego lektora. Nadal twierdzę że napis Atmos się niewyświetli jeśli sygnał z tv będzie (brak tego kodeka) byś musiał tak zrobić aby na wej belki hdmi1 podać sygnał i z niej obraz na tv poprzez HDMI arc. Na pilocie wybierasz hdmi1 aby to działało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bali napisał:
1 godzinę temu, radek bialas napisał:
Pamiętam, usb wpinałem do tv, soundbar z usb gra tylko muzykę. Na kablówce mam canal+ bez obrazu, ale z dźwiękiem i zmieniło mi na dolby audio. W menu tv dźwięk wybór spdif, przy canal + nie było opcji zmiany na dolby. No i przy spdif jest adnotacja - wybór ustawień początkowych dla cyfrowego sygnału wyjściowego audio z gniazda digital audio out. Ja to rozumiem tak, że to optyczne jest domyślnie ustawione, a opcja zmiany na hdmi arc jest ukryta/niedostępna. 
Czy w cenie mojego soundbara 1550 zł można było kupić coś lepszego? 

No ale canal+ nie nadaje w atmosie, Netflix nadaje i aby było tak to należy w oryginalnej ścieżce odtwarzać bez polskiego lektora. Nadal twierdzę że napis Atmos się niewyświetli jeśli sygnał z tv będzie (brak tego kodeka) byś musiał tak zrobić aby na wej belki hdmi1 podać sygnał i z niej obraz na tv poprzez HDMI arc. Na pilocie wybierasz hdmi1 aby to działało.

Mi nie zależy, żeby belka wyświetliła atmos, ale suma sumarum to zależy. Chodzi o to, że nie poczytałem, że to e(arc) umożliwia dolby atmos, zatem kupiłbym soundbar z earc, za jakiś czas taki też tv, bo w końcu tv będzie w tym nadawać. No i teraz zawracam wam głowę na forum pytając, czy jest jednak jakiś sposób aby w moim tv to słyszeć. Dobrze zrozumiałem, puścić kabel z hdmi 1 soundbara do hdmi arc tv? 

Znalazłem takie zdanie, jak to rozumieć?  Strumienie bitowe E-AC3 nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O człowieku zanim telewizja zacznie nadawać D.Atmos to chyba z dekada minie. HBO 5.1 nadaje z tego co wiem, Canal+ bodajże ma jakieś kanały w 5.1 no i Netflix nadaje w Dolby Vision jak i w Dolby Atmos.
Normalnie kanały informacyjne w naszej tv to 2.0 i to raczej długo się nie zmieni. A jeszcze kwestia 4k tu już są telewizory 8K a w Polsce ledwie co FullHD śmiga. Szczerze to Atmos tylko poprzez filmy lub pliki uświadczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radek bialas

wyjaśnień cześć dalsza. Przegapiłem rodzaj/model Twojego TV. Jak napisał @Bali, nie będziesz miał Atmosa z tego TV. Nie da się.

Twój soundbar nie ma również według mnie eARC jest tylko podstawowe ARC. Nigdzie w instrukcji ani na stronie producenta nie ma wzmianki od eARC ale nie potrzebujesz tego by mieć Atmosa z Netlifxa. Do tego celu wystarczy TV który obsługuje Atmosa aby mógł poprzez zwykłe ARC puścić go do Twojego soundbara.

Na chwilę obecną jedyny sposób by uzyskać Atmos to Bluray albo jakaś konsola podpięta do złącza Hdmi 1 lub Hdmi 2. Złącze optyczyne i/lub cyfrowe na to również nie pozwolą.

Należy jeszcze zauważyć, że mamy obecnie dwa sposoby dostępu do Atmosa. Pierwszy to Atmos zapakowany w Dolby Digital Plus. Dostajemy wtedy namiastkę technologii. Kosztem gorszego bitrate wciśnięto obsługę Atmosa i dzięki temu można go puścić poprzez złącze ARC ale nie zawsze*

Drugi sposób to Dolby TrueHD Atmos, tutaj już trzeba mieć albo eARC jeżeli chcesz to puścić z TV albo bluray itp i podpięcie normalnie poprzez Hdmi.

W twoim wypadku pozostaje tylko i wyłącznie druga opcja, czyli jakaś konsola, bluray, Apple TV podpięte do Hdmi i dalej.

*Nie zawsze Atmos pójdzie przez hdmi ARC, ujmując najprościej jak się da, po prostu część producentów ARC realizuje jako s/pdif wewnątrz hdmi, wtedy to nie zadziała.

2 godziny temu, radek bialas napisał:

Czy w cenie mojego soundbara 1550 zł można było kupić coś lepszego? 

Używany sprzęt - tak, nowy sprzęt mało realne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi a gdzie ja napisałem że to mój brat jest i że będzie Atmos. Nie nie będzie, dokładnie jak piszesz. Autor ma tv Panas a on nie ma Atmosa i nie da rady puścić pliku na USB w tv aby przez arc był Atmos na belce. Pisałem, tv box jakiś, konsola Xbox czy odtwarzać uhd i na dzień dzisiejszy nie wiem jak Sony X2 ale Panas dbt820 ma D.vision jak i D.Atmos i nawet Netflix też działa.
Autor musi mieć inne źródło niż TV. A szczerze mówiąc Atmos z soundbary to o kant dupy rozbić, belka ma być po to aby poprawić głos w tv bo one coraz cieńsze są i nie ma gdzie głośników upchać. Jeśli chcesz mieć Atmos to trzeba kino domowe mieć a nie jakieś belki plastikowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...