Skocz do zawartości

soundbar dolby atmos a tv podłączenie


radek bialas

Recommended Posts

chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem.
No w poprzednim poście wspomniałeś o mnie i soundbarze. Ok zresztą nie ważne może jakieś nieopatrznie. Tak czy siak zgadzam się z Tobą w 100% na tym tv nie ma Atmos czyli poprzez arc nie będzie też na belce.
No dobra to dzięki za pomoc, korci mnie aby wydać te 34 zł na netflixa i zobaczyć ostatecznie. 
Kolego zrozum. Tylko nowe tv od Sony oraz od LG posiadają kodeki Dolby Atmos oraz Dolby Vision. Jeśli masz konsole Xbox to jeszcze Atmosa uświadczysz lub odtwarzacz płyt z apką Netflix.
Tak niestaty nie da rady nic zrobić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatnia prośba do was, Wrzucę rysunek mojego pokoju, gdzie ustawić ten subwoofer? x to zazwyczaj miejsce gdzie stoi, jakiś metr od łóżka. Fatalne ułożenie pokoju, ściany zasłonięte. Czerwony kwadrat to prawie wolna przestrzeń 184 cm do okna i 170 cm od mebli do łóżka.

Bez tytułu.jpg

Edytowano przez radek bialas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radek bialas napisał:

Teraz już na prawdę ostatnie pytanie. W przyszłości kupuje tv z dolby vision , dolby atmos. Posiada on już wejście hdmi e(arc)/arc, ale soundbar zostaje ten sam z arc. No i oglądam coś z netflixa, z usb z atmosem. Czy soundbar nada wtedy w atmosie?

Z Netflixa tak, gdyż tam Dolby Atmos jest oparte na DD+. Natomiast z usb, jeśli plik będzie miał ścieżkę dźwiękową Dolby TrueHD to nie (choć jeśli usb byłoby podłączone bez udziału TV np. bezpośrednio do belki lub przez jakiś player do belki to wtedy jest to możliwe). No chyba że będzie to materiał w DD+, ale z takim Atmosem jeszcze się w pliku nie spotkałem. Co oczywiście nie znaczy, ze takich nie ma...

Ale , bez urazy , co to za Atmos  z soundbara? ...

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten się uparł na tego Atmosa.
Jak chodzisz do kina to tam masz Atmosa, w domu nie uzyskasz takiego efektu, nie ma szans, wiedz obojętne jakie ty pliki będziesz mieć dts czy DD czy Atmos, belka to belka która z przodu emituje dźwięk. Prawdziwe kino czyli amplituner kina domowego jak i kolumny które są do koła Ciebie i nad tobą w suficie mogę robić Atmos ale nie belka. Nawet jak w przyszłości tv zmienisz to co to ma dać, lepiej mogłeś sobie słuchawki fajne kupić a nie belkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widze po postach że jesteś na mnie cięty bo mam swoje zdanie które nie jest takie jak Twoje.

Przykre to jest że szukasz "zemsty" w kolejnych postach. Wygląda że nie możesz po prostu zaakceptować pewnych rzeczy.

A szczerze trzeba mieć do tego dystans. Nie masz? Nie rozumiesz żartów w porządku. nie musisz

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Tak, widze po postach że jesteś na mnie cięty bo mam swoje zdanie które nie jest takie jak Twoje.

ponownie próbujecie mi coś imputować, proponuje zastanowić się głębiej nad swoich zachowaniem.

11 godzin temu, S4Home napisał:

Przykre to jest że szukasz "zemsty" w kolejnych postach. Wygląda że nie możesz po prostu zaakceptować pewnych rzeczy.

przepraszam ale nie wiem o jaką zemstę wam chodzi. Jak na razie to Wy próbujecie mi coś wmawiać.

11 godzin temu, S4Home napisał:

A szczerze trzeba mieć do tego dystans. Nie masz? Nie rozumiesz żartów w porządku. nie musisz

twierdzisz, że naśmiewacie się z niewiedzy jest ok i brakuje dystansu, no to naprawdę chylę czoła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lolekdrugi napisał:

próbujecie

Nic nikt nie próbuje.

Na forum audio od lat pisze ja Piotr. Więc s=jak wspomniałem my anonimowi nie jesteśmy. Nie odnoś się zatem do całe firmy.

50 minut temu, lolekdrugi napisał:

przepraszam ale nie wiem o jaką zemstę wam chodzi. Jak na razie to Wy próbujecie mi coś wmawiać.

Zaczęliśmy dobrą dyskusje o amplitunerach. nie wiem dlaczego to się przekształciło w szukanie postów gdzie można postawić się S4home. Tak to przynajmniej wygląda

51 minut temu, lolekdrugi napisał:

twierdzisz, że naśmiewacie się z niewiedzy jest ok i brakuje dystansu, no to naprawdę chylę czoła.

W którym miejscu naśmiewam się z braku niewiedzy? Pokaż konkretny punkt. miejsce.

Odniosłeś się do tego postu

Dnia 5.11.2020 o 07:59, S4Home napisał:

Milionowy marketing nie zostanie pokonany przez paru nie oznajmionych z nową technologią forumowiczów !

BASTA

Piotr

Zatem Ci odpowiem. Nie naśmiewam się z niewiedzy kolegi gdyż tą wiedze posiadł już na pierwszej stronie. Dostał jasną informację że atmosa z grajbelki nie uzyska.

Naśmiewam się z nas, próbujących prowadzących krucjatę, ktora w niektórych momentach nie ma sensu. i mam do tego dystans. Mam nadzieje że nikt inni się nie obrazi.

Pozdrawiam Cie nadal gorąco

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Na forum audio od lat pisze ja Piotr. Więc s=jak wspomniałem my anonimowi nie jesteśmy. Nie odnoś się zatem do całe firmy.

ok

9 minut temu, S4Home napisał:

nie wiem dlaczego to się przekształciło w szukanie postów gdzie można postawić się S4home. Tak to przynajmniej wygląda

jak dla mnie to wy to tak chcecie widzieć ale nie moja sprawa.

10 minut temu, S4Home napisał:

Odniosłeś się do tego postu

to był tylko jeden z postów z tego tematu.

Czytając to z boku ma się inne wrażenie niestety.

11 minut temu, S4Home napisał:

Nie naśmiewam się z niewiedzy kolegi gdyż tą wiedze posiadł już na pierwszej stronie. Dostał jasną informację że atmosa z grajbelki nie uzyska.

ok ale jak się bliżej przyjrzeć to jednak widać, że nie było to dla niego tak oczywiste jak dla nas. Pamiętajmy, że jednak jesteśmy w mniejszości ludzi którzy wiedzą o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku prowadzę inny sposób doradzania. Nie boje się mówić wprost co myślę o danych pomysłach czy urządzeniach. Jasne że nie wszystkim taki sposób się podoba i ja to akceptuje. Inni koledzy z firmy doradza w sposób łagodniejszy i latwiejszy. 

Jeśli kogoś lub Ciebie moim podejściem uraziłem to przepraszam. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...