Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz Blu-ray wybrać


Maniak audio

Recommended Posts

Mam pytanie czy Yamaha BD-A1060 odtwarza Dolbyatmos? Nastawiłem się na ten dźwięk i szukam dobrego odtwarzacza i zastanawiam się nad modelem z Sony UBP-X800M2 który z nich wybrać a może coś innego
Sony oczywiście bo to 4k uhd.
Każdy odtwarza Dolby Atmos. Wystarczy w opcjach audio Bietstreem ustawić i orginalna ścieżka dźwiękowa przekazywana jest do amplitunera. Sony 800 X2 jak i Panasonic 820 to jedne z lepszych na rynku odtwarzaczy w cenie do 2tyś, wiadomo jest jeszcze Oppo 203/205 ale to już kasa czy Panas9000.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena przy oppo mnie zatkała no ale za jakość się płaci ale Panasonic mnie zaciekawił dzięki siedzę od paru dni nad tematem i mam mętlik w głowie
Ja sam mam Panasa. Prędzej miałem udt900 to taki flagowiec ale brakowało mi w nim coś i teraz mam BP-UB820. Myślałem nad Sony bo TV też Sony ale jednak Panas jakością obrazu wygrał plus tryby HDR. Na pokładzie oczywiście Dolby Atmos, Dolby Vision, jeśli chodzi o menu to archaiczne ale czytelne, apki w Psnasie no cóż, chyba po to nie kupuje się odtwarzacza ale najważniejsze są, YT i Netflix.
Na "Czarny Piątek" warto poszukać promocji, pewnie i na Amazonie będzie coś ciekawego. Panas jest cichy i dosyć nawet CD stereo odtwarza, posiada funkcję hmmm umownie mówiąc Direc, wyłącza niepotrzebne ścieżki i sygnał najkrótsza droga przekazywany jest.

Taaa Oppo po bankructwie wywindowała, ceny z kosmosu się zrobiły za używki. W Panasie brak jedynie wgrywania napisów z USB, to tylko Oppo ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo bankrustwo? oppo przestało produkować odtwarzacze bo to był ich kaprys który nie był rentowny, firma ma się dobrze.

Panas też może mieć napisy usb, choć jest parę niedogodności na plus jakość obrazu na minus menu, wykonanie plastik fantastik, pilot, obsługa plików praktycznie zerowa.

Sony 800 X2 też ma bardzo dobry obraz jest solidnie zbudowany, jest też szybszy, ma wygodniejsze menu i pliki też potrafi odpalić minusem jest konieczność ręcznego włączania DV.

@Maniak audio

Szukasz odtwarzacza UHD?

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tadekk55 napisał:

Oppo bankrustwo? oppo przestało produkować odtwarzacze bo to był ich kaprys który nie był rentowny, firma ma się dobrze.

Panas też może mieć napisy usb, choć jest parę niedogodności na plus jakość obrazu na minus menu, wykonanie plastik fantastik, pilot, obsługa plików praktycznie zerowa.

Sony 800 X2 też ma bardzo dobry obraz jest solidnie zbudowany, jest też szybszy, ma wygodniejsze menu i pliki też potrafi odpalić minusem jest konieczność ręcznego włączania DV.

@Maniak audio

Szukasz odtwarzacza UHD?

Tv mam 4K HDR Sony bravia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko oppo dzis potrafi wczytac zew napisy z pena. Ub820 tez potrafi po aktualuzacji softu. Sony tej opcji nie ma. Doplata do ub9000 jest za duza i tak prawde mowiac niewiele bys zyskal poza torem audio ktory nie powala na kolana. Jesli priorytetem dla Ciebie sa filmy na plytach to sugeruje ub820 z nowym softem. 
Kombajnu jakim jest dalej oppo raczej nikt nie doscignie bo dzis trend jest bardziej na streaming niz na nosnik fizyczny. Gdybys jednak kupil oppo np. udp203 to mozesz go w pelni odblokowac a tego juz nie ma zaden odtwarzacz na rynku dlatego ceny sa jakie sa. Uwazam ze to swietny player.
Jaką wersję masz, na jakiej zasadzie to działa?b06a4c2cfb95da472465cbb3d7b5932f.jpg
Myślałem że dobrze mieć tej samej firmy ampek i Blu Ray 
Moim zdaniem lepiej pod TV kupować. Zresztą w Twoim wypadku lepiej wyjdziesz bo praktycznie w tej samej cenie dostaniesz extra uhd 4k odtwarzacz. Jednym pilotem będziesz mógł operować dwa urządzenia np gdy nie chcesz avr używać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje albo płatny software który zdejmuje też blokadę regionu, omijanie reklam i zyskujesz też funkcje odtwarzacza u9000

lub wgrywasz chiński oryginalny firmware który ma opcję napisów je to wersja 1.66 dla ub9000 ale działa też na ub820 na rynki eu/usa itd.

 

Czytaj od tej strony

https://forum.filmozercy.com/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja?page=6

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje albo płatny software który zdejmuje też blokadę regionu, omijanie reklam i zyskujesz też funkcje odtwarzacza u9000
lub wgrywasz chiński oryginalny firmware który ma opcję napisów je to wersja 1.66 dla ub9000 ale działa też na ub820 na rynki eu/usa itd.
 
Czytaj od tej strony
https://forum.filmozercy.com/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja?page=6
A widzisz mi podaje że mam aktualny soft, nawet nie ma pytania o płatność itp, zakupiłem w polskim sklepie na gw jeszcze jest. Czyli pewnie jakoś poprzez USB muszę to wgrać, masz może jakaś stronę z opisem co i jak to będzie wdzięczny i czy to nie jest ingerencja w gw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie.... płatny soft to modyfikacja crakerów...  na stronie której podałem wszystko jest opisane, a chiński soft to chiński soft przeznaczony dla chiny i model ub9000 a ze działa.

Przeczytaj jeszcze raz mój powyższy post ze zrozumieniem.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...