Skocz do zawartości

Głośniki do 3000 zł do amplitunera Yamaha RX-V685


Vastly

Recommended Posts

Dobry wieczór.

Spędziłem trochę czasu na czytaniu tego forum i kilka spraw już sobie poukładałem w kwestii skompletowania sprzętu. Jeżeli chodzi o amplituner wybór padł na Yamaha RX-V685, wcześniej zastanawiałem się również nad Yamaha RX-V6A, ale po przeczytaniu Waszych wpisów zrezygnowałem z tego zakupu.

Proszę jednak o radę w doborze głośników. Sprzęt będzie mi potrzebny przeważnie do oglądania filmów, czasami teledysków jak i do słuchania muzyki (zapewne strumieniowej: Tidal itp.), ale od razu zaznaczę, że nie jestem melomanem i nie poszukuję sprzętów idealnych pod względem muzyki. Bardziej chodzi mi o kino domowe.

Jako głośniki tylne zdecydowałem się kupić dwa głośniki MusicCast 20, czy to dobry wybór, czy nie ma tutaj dużych strat na jakości dźwięku ? (ważna kwestia to możliwość połączenia bezprzewodowego, nie bardzo mam jak poprowadzić przewody).

Na głośniki przednie, razem z głośnikiem centralnym (chyba, że funkcję centralnego mogą pełnić głośniki z telewizora) chciałbym wydać około 3000 zł. 

I mam pytanie. Czy jako głośniki przednie, mogą przez jakiś czas posłużyć głośniki podstawkowe ? Czy ich moc jest wystarczająca ?

Jeżeli chodzi o producentów, moją uwagę zwróciły firmy:

BOWERS & WILKINS 606

ELAC

Heco

Monitor Audio

Czy to dobre wybory, czy może polecicie coś innego ? Będę wdzięczny za każdą radę.

Edytowano przez Vastly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz go już?

Bo tak przeczuwam że za tydzień dwa już modelu 685 w ogóle nie kupisz.

Tył 20 to głosniki do podłączenia bezprzewodowego. Są jakie sa. Jak możesz ciągnąc kable to polecam bo dostaniesz lepiej i taniej.

Do tych modeli Yamahy polecam Heco Aurora 700 + center albo ELAC F6.2 + center.

To moje typy

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha 685 to udany model ale jeśli jeszcze go nie zakupiłeś to radziłbym Ci szybko się decydować, ponieważ niedługo może ich nie być. 
MusicCast 20 jako głośniki efektowne sprawdzają się całkiem nieźle niemniej jednak w tych pieniądzach można byłoby postawić na lepsze głośniki podstawkowe. 
Jeśli pomieszczenie do nagłośnienia ma około 20m2 to koniecznie weź pod uwagę kolumny podłogowe. Z Yamahą świetnie zgrywają się cieplej brzmiące Heco Aurora 700 + Center 30. Alternatywą mogą być Pylon Audio Sapphire 25 + Center. Pylony zagrają potężniejszą podstawą basową oraz nieco szerzej w stereo. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Chciałem jeszcze zapytać o kolumny Yamahy NS-555, zauważyłem, że mało kto je kupuje, nawet posiadając amplituner Yamahay. Warto nad nimi się zastanowić ? A także o Monitor Audio Bronze, czy te głośniki pasują do amplitunera Yamahy ?

Co do głośników podstawkowych, dziękuję za Wasze uwagi. Gdybym już się na nie zdecydował, jakich producentów polecacie ? I czy lepiej jest gdy wszystkie głośniki są tego samego producenta ?

 

Edytowano przez Vastly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu mało kto je kupuje. Yamaha robi na prawdę bardzo dobrą elektronikę ale jeśli chodzi o kolumny to zdecydowanie warto odpuścić.  Monitor Audio Bronze dobrze zgrywają się z Yamahą i uzyskasz brzmienie dynamiczne z szybkim i precyzyjnym basem. W kinie domowym sprawdzą się bardzo dobrze. 
Jeśli masz mniejsze pomieszczenie to monitory mogą także się sprawdzić. Jeśli chciałbyś zachować dynamikę to Monitor Audio Silver 50 byłyby odpowiednim wyborem. W przyszłości mogłyby trafić na tył jako głośniki efektowe. Alternatywą mogą być cieplej brzmiące Pylon Audio Diamond Sat. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Vastly a jaki masz metraż? 

Standardowo jak na mieszkania, czyli niewiele ponad 18 m2. Mam tu na myśli pokój w którym będzie stał sprzęt.

41 minut temu, Kubad napisał:

Ponieważ w tej cenie możesz znaleźć lepsze kolumny. Wymieniłeś firmy a nie modele kolumn szukasz podłogowych czy monitorów? 

Wcześniej pisałem o MusicCast 20 jako monitorach bezprzewodowych, ale po uwadze w jednym z wpisów zaczynam się zastanawiać nad monitorami na kablu. I tutaj pojawia się taki problem finansowy. Wszystkich kolumn nie kupię od razu, nie mam jak na ten czas (amplituner to już koszt prawie 3000zł). Jakie kolumny podstawkowe mógłbym kupić, aby przez jakiś czas grały jako przednie ? Potem po zakupie podłogowych poszłyby jako satelity na tył/bok. 

Edytowano przez Vastly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 18 m2 przy założeniu, że dominować ma kino domowe, osobiście poszedłbym w kolumny podstawkowe. No i moim zdaniem kupowanie surroundow za 2000 PLN, gdzie za front i central chcesz wydać 3000 jest troszkę dziwne. Tym bardziej, że te yamahy też musisz podłączyć do prądu, więc tak całkiem bezprzewodowo nie będzie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Vastly napisał:

Wcześniej pisałem o MusicCast 20 jako monitorach bezprzewodowych, ale po uwadze w jednym z wpisów zaczynam się zastanawiać nad monitorami na kablu. I tutaj pojawia się taki problem finansowy. Wszystkich kolumn nie kupię od razu, nie mam jak na ten czas (amplituner to już koszt prawie 3000zł). Jakie kolumny podstawkowe mógłbym kupić, aby przez jakiś czas grały jako przednie ? Potem po zakupie podłogowych poszłyby jako satelity na tył/bok. 

Na twoim miejscu zacząłbym od budowy frontów tych docelowych, będziesz miał stereo a w późniejszym czasie dokupisz centralny wraz z tyłami. Elac dobrze zgrywa się z Yamahą polecam przesłuchać serie debut f5.2 lub większy model f6.2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubad napisał:

Na twoim miejscu zacząłbym od budowy frontów tych docelowych, będziesz miał stereo a w późniejszym czasie dokupisz centralny wraz z tyłami.

jeżeli już rozdzielać to centralny kupować z frontami, surroundy osobno. Zależy nam by centralny się zgrał z frontami a nie z efektowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Do 18 m2 przy założeniu, że dominować ma kino domowe, osobiście poszedłbym w kolumny podstawkowe. No i moim zdaniem kupowanie surroundow za 2000 PLN, gdzie za front i central chcesz wydać 3000 jest troszkę dziwne. Tym bardziej, że te yamahy też musisz podłączyć do prądu, więc tak całkiem bezprzewodowo nie będzie 🙂

Cenna uwaga z podstawkowymi, dziękuję.

Myślałem o Monitor Audio Bronze 50

https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-50-bialy.html

Na początku na fronty, a po zakupie za jakiś czas większych kolumn jako tył/bok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

A ja mam central z zupełnie innej serii niż fronty🙂. Firma co prawda ta sama ale konstrukcje odrobinę się różnią. I szczerze powiedziawszy mi to nie przeszkadza. 

Ważne że dobraleś pod siebie, czasem nie mamy możliwości doboru identycznego więc trzeba szukać czegoś co się dobrze zgrywa z frontami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kubad napisał:

Na twoim miejscu zacząłbym od budowy frontów tych docelowych, będziesz miał stereo a w późniejszym czasie dokupisz centralny wraz z tyłami. Elac dobrze zgrywa się z Yamahą polecam przesłuchać serie debut f5.2 lub większy model f6.2. 

Też bym tak chciał, ale tak jak pisałem, nie mam teraz takich możliwości finansowych.

11 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś zachować dynamikę to Monitor Audio Silver 50 byłyby odpowiednim wyborem. W przyszłości mogłyby trafić na tył jako głośniki efektowe. Alternatywą mogą być cieplej brzmiące Pylon Audio Diamond Sat. 

 

A Monitor Audio Bronze 50 też by się nadawały, duża jest różnica jakości/głośności między nimi ? Tak jak patrzyłem na specyfikację na Waszej stronie, to zbyt wiele tam nie widzę, możliwe, że nie dostrzegam różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, seba3002 napisał:

A ja mam central z zupełnie innej serii niż fronty🙂. Firma co prawda ta sama ale konstrukcje odrobinę się różnią. I szczerze powiedziawszy mi to nie przeszkadza

wiesz, takie jest zalecenie/założenie. Nie oznacza, że należy się go sztywno trzymać. Jak się da to super, jak nie da to trudno. Ostatecznie powinno się udać coś dobrać. Tutaj według mnie bardziej wchodzi aspekt wizualny. Jednak patrzymy głównie na fronty i centralny, tyłów raczej nie zauważamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej chodziło o coś innego. Kino domowe zeszło u mnie na troszkę dalszy plan (aczkolwiek czasem z synem oglądam jakieś marvele bądź sam obejrzę serial, syn gra też na Xboxie) a na pierwszy plan wysunęło się słuchanie muzyki. Dlatego wystarcza mi, że central jest tej samej firmy co fronty a czy gra to w KD spójnie? Hmmm, nie zauważyłem żeby grało to źle 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...