Skocz do zawartości

Nowe głośniczki ;)


Fafniak

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Też myślę, że fajny i postępowy design. Choć sam jestem fanem prostoty zarówno w wyglądzie jak i w rozwiązaniach. Nigdy jakoś nie miałem problemu z tym, że to zwykłe sześciany i zwracałem uwage na brzmienie i kompatybilność z innymi sprzętami - plus oczywiście na cenę. Mimo wszystko świat idzie do przodu - może w TopHiFi znajdę kiedyś takie egzemplarze, tylko ciekaw jestem jak wpłynie to na akustykę i drgania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Te kolumny były projektowane kilka lat. Nawet miałem malutki wkład w dobór przetwornikow do tych kolumn, bo polecałem ss illuminator. Widzę że jest ale inny model z tej serii.

Na dole to etony nowej serii. No może nie tak nowej. Znając Divine jest to rewelacja. Cena bardzo przyzwoita.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29K :35_thinking:, nie wiem czy warte są takiej ceny. Kolumny raczej służą do słuchania a nie do oglądania, czy też jako mebel pasujący do resztyO.o.

Jak zwykle cena nie idzie w parze z jakością dźwięku, czy też parametrów. Dla kogo to pasmo górne (40kHz), świerszczy czy też nietoperzy:/ a jak zawsze brak dolnego pasma - najważniejszego, do tego skuteczność słaba jak na nowości zastosowane przy budowie i też duże wahania pasma -6dB.

Cena i parametry, to  wstępna ocena, może ktoś się nie zgadza z tym, ale to decyduje przy pierwszym podejściu do sprzętu jakiegokolwiek. 

Może kolega @Kraft skusi się na testy i opisze swoje wrażenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd podobny do solution i sonusa. 👍 Szkoda ze nie ma podanego wykresu charakterystyki pasma przenoszenia. (Ciekawi mnie te -6dB. Czy tylko tyczy sie to okolic 30-35hz czy też całe pasmo jest poszarpane jak Tatry)

Zawsze mi sie wydawało ze klienta trzeba zachęcić by wybrał produkt do odsłuchu, bo wygląd jest. No ale ja tam na marketingu sie nie znam wiec.... nie było tematu 😜

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
13 godzin temu, Adi777 napisał:

Ładne, nie powiem, ale ten opis, że grają ciemno i gęsto - not my cup of tea. W podobnej cenie wolałbym sprawdzić na przykład Akustyka RR4. Właściwie to na wzmacniacz by zostało jeszcze, ewentualnie jakiś upgrade tych kolumn - jeśli można.

Słuchałem Akustyk 2,5 dróżnych na Scan Speakach. Uważam je za świetnie kolumny w tej cenie. Grają ciemniej oraz gęściej od Bellatrix. Słuchałem topowych YB Evo. Również grają ciemno i gęsto.
Oczywiście jest to ogromna zaleta choć nie dla każdego. To są kolumny grające naturalnie. Które lepiej należy ocenić samemu, trzeba posłuchać. Generalnie Sonus Faber również grają ciemno, a są według mnie świetne. Ludzie generalnie źle rozumieją pojęcie dźwięk ciemny. Dźwięk ciemny to absolutnie nie zmulony oczywiście jeżeli jest odpowiedniej klasy. Słabo grające sprzęty które są ciemne często właśnie mulą i tak powstają niewłaściwe teorie.

Najlepszą metodą poznania walorów sprzętu jest odsłuch, a nie oglądanie obrazków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej naturalnie, nie ciemno... a przynajmniej tak moje źródło twierdzi. Niedługo powinienem mieć możliwość odsłuchu u znajomego. Te płaszczaki o których pisałem parę postów wyżej to Proximy i jak na swoją cenę są znakomite. Bellatrixy to dla mnie zbyt drogi mebel, ale trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...